Büşra Dikici
Büşra Dikici / Stilist
06.09.2018

Yüz Tiplerine Göre Erkek Saç Şekilleri

 

Yüz tipine uygun saç stili seçimi konusunda zorlanıyor veya risk almak istemiyor olabilirsiniz. Bu konu da Coulfate olarak yanındayız. Coulfate'in stil danışmanlığı hizmeti tarzınıza uygun seçimler yapmanızı kolaylaştırıyor. Bu konuda detaylı bilgi ve her yüz tipine uygun saç stilleri hakkında bilgi yazımın devamında.

" Erkekler için çok fazla saç stili yok ki " gibi kendinize cesaretinizi bastıran bahanelerden kurtulmalısınız artık. Her saç modeli, kafatası şekline, yüz şekillerine ve saç tiplerine göre farklılık gösterir. Bu yüzdendir ki yakışıp yakışmama olasılıkları ile karşılaşıyorsunuz. Bu konu da kadınlar kadar siz erkeklerde titiz davrandığınızı biliyorum. Diziler ya da internette gördüğünüz saç modellerini çok beğeniyor olabilirsiniz. Fakat yüz şeklinize uygun bir model tercih ederseniz, bu sizi olduğunuzdan da daha farklı ve daha dikkat çekici gösterecektir. Saç modeliniz, giyim tercihleriniz ve duruşunuz sizin stilinizi, tarzınızı oluşturur. Bu yüzden saç modeli tercihi yaparken yüz şeklinize en uygun modeli seçmeye özen göstermelisiniz.

Oval Yüz Şekline Uygun Saç Stili

Çene tarafı yuvarlak hatlara sahip olan yüzdür. Dünya üzerinde en çok rastlanabilecek ideal yüz şekli olarak bilinir. Her türlü saç modelini rahatlıkla uygulayabildikleri için oval yüzlü erkekler oldukça şanslıdır. Alnınızın mesafesi kısaysa saç stili olarak kısa ya da çok kısa kesim saç modelleri oldukça hoş durur.

oval yüz şekli

 

Kare Yüz Şekline Uygun Saç Stili

Kare bir yüz hattına sahipseniz, ve kafa şeklinizden de memnunsanız saçlarınızı "kelebekmodel uzatarak, yüzünüzün kusurlarını gizleyebilirsiniz. Özellikle yüz şeklinizi dengeleyecek şekilde yani saçlarınızın yanlarını kısa bir kesim tercih ederseniz, bu sizin genel duruşunuzu da etkileyecektir. Saçlarınızla beraber sakalınızın da tarzınıza uyumlu olmasını isterseniz eğer abartısız hafif kirli sakal bırakabilirsiniz.

kare yüz şekli

 

Dikdörtgen Yüz Şekline Uygun Saç Stili

Dikdörtgen yüz hatlarına sahipseniz, saçlarınızın yanlarını kısa tutmanız gerekir. Saçlarınızın önlerini uzun tutarak alnınızı kapatabilirsiniz. Favorilerinizi geniş ve kısa tutmanız yüzünüzü dar ve daha kısa orantılı bir yüz olmasını sağlayacaktır. Uzun bir yüz şekliniz varsa ve gür saçlara sahipseniz çok şanslısınız. İstediğiniz her türlü modeli uygulayabilir ve hatta saçlarınızı rahatlıkla uzatabilirsiniz. Aynı zamanda yüz şeklinizi saçlarınızla dengeleyebilirsiniz.

dikdörtgen yüz

 

Yuvarlak Yüz Şekline Uygun Saç Stili

Yuvarlak bir yüz hattınız varsa, saçlarınızı kısa kestirmek ya da geriye doğru yatırmak iyi bir tercih olacaktır. Ayrıca saçlarınızın yan tarafa doğru kabarmasını önlemelisiniz.

Eğer biraz fazla kilolarınız yüzünden yuvarlak bir yüz şekline sahipseniz, boynunuzu daha uzun gösterecek modellere ihtiyacınız olabilir. Bunun için saçlarınızın yanlarını kısa kestirip üst taraflarını biraz daha uzun tutarsanız dengeyi sağlamış olursunuz. Hatta uzun saç kullanıyorsanız serbest bırakmak yerine topladığınız zaman yüzünüzdeki olumlu değişimi ayna karşısında farkedeceksiniz.

yuvarlak yüz şekli

 

Üçgen Yüz Şekline Uygun Saç Stili

Üçgen yüz tipine sahipseniz, yanlardan kısa, üstten uzun saç kesimi seçmelisiniz. Dikkatini çene sivriliğinize odaklayacak modellerden uzak durmanız gerekir. Sakal uzatmayı tercih ederseniz eğer; sakallarınızı oval şekilde uzatıp kestirirseniz çenenizin sivriliğini yumuşatacak ideal bir yüz tipi olmasını sağlayacaktır.

üçgen yüz şekli

Saç stili konusunda detaylı ve sana özel bir seçim yapılmasını istiyorsan eğer şimdi Coulfate'e ücretsiz üye ol. Sana atanan stil danışmanın ile tarzına ve yüz tipine uygun saç stili seçimini birebir olarak yapma fırsatını yakala.

 

 

ÜYELERİN BU BLOG HAKKINDAKİ YORUMLARI Yorum Başlık
Sepet Icon
SEPETİM
Sepet Kapat

Sepetiniz Boş !

Alışveriş sepetinizde ürün yok.

Sepetinize birşeyler ekleyin