Büşra Dikici
Büşra Dikici / Stilist
20.04.2018

Vücut Tipine Göre Takım Elbise Seçimi

Takım elbise seçerken ne boyunun önemi var ne de fazla kilolarının! Kendin hakkında ne kadar çok bilgiye sahipsen ve kıyafet kombinlemeyi, parçaların vücudunla uyumunu oluşturduktan sonra şık olmak için bir engelin yok. Öncelikle vücudunu tanımakla başlayıp vücut özelliğin ile uygun kıyafetleri öğrenelim. Bu konuda zorlanıyorsanız eğer Coulfate stil danışmanlığı ekibi yanınızda beyler, detaylar yazımın devamında.

Kısa Boylu Erkekler İçin Kombin Önerisi

Takım elbise seçerken dikkat etmen gereken hatta dikkat etmek zorunda olduğun tek nokta; giymiş olduğun takımlar da kıyafetlerinin uzunluklarıdır. (Ceket boyu, Kol boyu, Pantolon boyu gibi.) Beli sıkı sıkıya saran, normal bollukta, vücut hatlarını belli belirsiz ortaya çıkaran ama boyları kesinlikle vücutlarını beden ve bacak boyunu orantılı şekilde bir takım seçilmen çok daha iyi olacaktır. Kıyafetlerin rengi ve deseniyle birazcık oynayarak olduğunuzdan daha uzun boylu görünmenizi sağlayabilirsiniz. Normal kıyafetletler de casual stilde ise dikkat etmen gereken bedeninden büyük aşırı bol kıyafetlerden uzak durmalısın. Boyunu uzatmaya çalışayım derken kilolu ve kısa boylu gözükmene sebep olacak. Bu da tarzını olumsuz etkileyecektir. Her zaman dar kıyafetlerde giyemezsin. Bedenini sıkmayan tam oturan kıyafetler tercih etmelisin. Çizgili kumaşlar ve kareli kumaşlara parantez açmak istiyorum. Çünkü çizgileri doğru yerde kullanmazsak zayıf olduğun halde kilolu gösterebilir. Kareli kumaşlar çizgisel olarak dikine ve enine çizgilerin birleşmesi vücudunuzu daha geniş gösterecektir.

kısa boylu erkekler nasıl giyinmeli

 

Kilolu Erkekler İçin Kombin Önerisi

Kilolu isen kareli ceket ve pantolonlardan uzak durmalısın. Vücudunun orta kısmını daraltacak atraksiyonlara ihtiyacın var hatta omuzlarını genişletecek hamleleri öğrenmelisin. Dikey ince çizgili kıyafetler, t-shirtler, gömlekler vücudunu uzun gösterir ve de oval olan bölgenin olduğundan uzun gözükmesini, şekil almasını sağlar. Belli belirsiz desenler ile kendinden çizgili ya da dokusundan çizgili kumaşların tercih etmende fayda var. Polo yaka giyinmek sana yasak, boyun bölgeni iyice daraltmaman lazım. Yapmaman gereken en önemli şeylerden biri de spor takım giymektir. Yani ceketi, pantolonu, gömleği farklı renk kullanmak gibi. Açık renk bir ceketin altına koyu renk bir pantolon giyilmesi bacak kısmı çok daha zayıf gözükürken üst kısma bakılğında ciddi anlamda kilo ortaya çıkacaktır. Aynı şekilde kruvaze kapama ceketlerden de uzak durmalısın. Sakın dikkat çeken, kaba tokalı kemerler takayım deme, anında seni ele verecektir. Üstüne oturan pantolonlar bacak boyunun vücudunla orantılı görünmesini sağlayacaktır. Kaba bot ve çizme giyinmekten kaçınmalısın. Ucu oval ayakkabılar yerine daha küt üçgen formlarda ayakkabılar tercih edebilirsin.

kilolu erkeklerde nasıl giyinmeli

 

Kısa Boylu Erkekler İçin Kombin Önerisi

Kısa boylu zayıf isen kareli ve dikine çizgili kumaşlar ideal bir görünüme kavuşturacaktır. Tek düğmeli spor bir cekette altına koyu renk bir pantolon giyerseniz iyi bir görünümü yakalamakta yardımcı olacaktır. Zayıf gözükmek için siyah kendinden desenli kumaşlar tercih edebilirsin demiştim. Siyahtan kurtulmak için bu yazımı okuyorsan cesur ol ve açık renk ceketin altına koyu renk pantolonunu geçir aksesuara ya da kravata bile ihtiyacın olmayacak. Mesela en basiti taba rengi bir ceketini siyah bir pantolonunla kombin oluşturup tamamlayabilirsin.

Zayıf ve Kısa Boylu Erkekler Nasıl Giyinmeli

 

Ters Üçgen Erkekler İçin Kombin Önerisi

Ters üçgen bir vücuda sahip isen; omuz ve göğüs bölgesi geniş, kalça ve bel bölgesi ince bir vücut tipine sahipsindir. Bu tip vücuda sahipsen eğer takım elbise seçiminde vücudunun üst ve alt kısmını dengelemen önemli. Her ne kadar dengelemeye çalışsan da geniş omuzların ile yine de ön plan da olacaktır. Üst bölgen geniş olduğu için, vatkalı ve omuzlarda detay verilen ceketlerden uzak durmalısın. Bedenine düğmeleri kapatabilecek kadar oturan bir gömlek tercih edebilirsin. İsteğine veya zevkine uygun olarak dilersen slim fit dar paça ya da boru paça pantolon tercih edebilirsin. Ceket seçiminde ise önerim, tek veya çift düğmeli kruvaze ceketler vücudunun alt kısmını, üst kısmınla dengeleyecektir. Gündelik kombinlerin de geniş yakalı, boyunsuz t-shirt vs. kesinlikle giymemelisin. Kalça bölgen dar olduğu için Skinny den uzak durmalısın bacaklarını olduğundan ince gözükmesini istemezsin. Bu nedenle slim fit bir model tercih edebilirsin. Kısacası, amacın denge kurmak ve gözleri ideal görünümü yakaladığına dair inandırmak. Bu nedenle, V-yaka t-shirtler, kazaklar vb. göğüs çevreni daraltacak ve vücudunun dengelenmesini sağlayacaktır.

üçgen vücutlu erkek nasıl giyinmeli

Bunun için tavsiyelerimi " Takım Elbiseleri Giyindiğin Yere Göre Verdiğin İmaj " başlığı altında hazırladığım blog yazımda yer verdim. Vücut tipi analizi veya kıyafet seçimleri konusunda zorlanıyorsan eğer şimdi Coulfate'e ücretsiz üye ol ve kişisel stil danışmanın ile vücuduna uygun kıyafet seçimlerini tarz tüyolarını alma şansını yakala.

 

 

ÜYELERİN BU BLOG HAKKINDAKİ YORUMLARI Yorum Başlık
Sepet Icon
SEPETİM
Sepet Kapat

Sepetiniz Boş !

Alışveriş sepetinizde ürün yok.

Sepetinize birşeyler ekleyin