Büşra Dikici
Büşra Dikici / Stilist
02.06.2018

Vücut Tipine Göre Kot Pantolon Seçimi

Erkekler için gündelik kombinlerden şık kombinlere kadar geniş bir kullanım ağı olan kot pantolonlar erkek kombinlerinin enn star parçaları arasında yer alıyor. Kot pantolon konusunda sayısız renk ve model seçeneği arasında kararsız kalmamak için vücut tipinize göre kot pantolon seçimleri yapmalısınız. Kombinleriniz de iyi bir görünüm yakalamak için vücut özelliğinize uygun seçimler yapmanız gerekir. Şimdi vücut tiplerine uygun kot pantolon seçimleri nasıl yapılmalı hep beraber inceleyelim.

Tüm bunlarla beraber içeriğim de Coulfate'in her vücut tipine farklı model pantolon ve pantolon kombinlerinden, erkeklere özel ücretsiz stil danışmanlığı hizmetinden yararlanabilme fırsatlarından bahsedeceğim.

Skinny Jean Pantolon Seçimi

Skinny jean pantolonlar vücudu tamamen saran bir pantolon modeli olduğu için biraz feminen bir görünüm oluşturur. Desensiz ve taşlanmamış skinny jeanlar bacakları uzun göstereceği için minyon kare vücut tipi erkeklerin vücudun da ideal görünümü yakalayacaktır. Bacakları ortaya çıkaran skinny jeanlar aşırı ince bacaklara sahip erkeklerin uzak durmalısı gereken jean modellerindendir. Ancak üst bedeniniz kısa ise düşük belli olanlarını tercih ederek uzun bacaklarınızı vücudunuzun proporsiyonuna uygun bir görünüm elde edebilirsiniz. Skinny jean pantolonları göbeği olmayan erkekler için çok daha uygun bir pantolon seçimi olacaktır.

skinny dar kot pantolon

 

Dikdörtgen ve Kare Vücut Tipi Pantolon Seçimi

Dikdörtgen vücut tipi veya kare vücut hatlarına sahip erkekler için düz kesim kot pantolonlar ideal görünümü yakalayacak kot pantolon modellerinden olacaktır. İdeal uzunlukta bacak boyuna sahip erkekler için de düz kesim ve normal dar paça jeanlar doğru seçimlerden olacaktır.

düz kesim kot pantolon

 

Bol Kesim (Relaxed) Pantolon Seçimi

İnce bacaklara sahipseniz ve ideal bir görünüme sahip olmak isterseniz eğer bol kesim (relaxed) tarzı jeanlar ile şıklığı yakalayabilirsiniz. Düz kesim ve boru paça jeanlar uzun boylu erkekler için biçilmiş kaftandır. Boru paça Jeanlar sizin için daha iyi bir vücut proporsiyonu oluşturur.

bol kesim kot pantolon 

 

Bacak Boyuna Uygun Kot Pantolon Seçimi

İnce uzun vücut hatlarına sahip olanlar feminen tarzda pantolonları tercih etmemelidirler. Skinny Jean ve Slim modellerini tercih edecekseniz uzun tişörtlerle kombininizi tamamlayın. Düz hatlara sahip olanlar için ise paçalara gittikçe daralan modeller doğru seçimler olacaktır.

klasik kot pantolon

 

Üçgen Vücut Tipi Pantolon Seçimi

Üçgen vücutlu erkekler jean pantolonlar da kalın kemerler kullanarak oldukça hoş kombinler yaratabilir. Üçgen vücut tipine sahip erkekler kombinlerinde düz kesim (straight) ve boru paça jean modelleri tercih edebilirler. Uzun ve kalın bacaklara sahip erkekler ise boru paça pantolon modellerinden tercih etmeleri gerekir.

boru paça kot pantolon

Coulfate’de kot pantolon seçenekleri arasında zevkine uygun model ve renkte pantolonlar bulman mümkün. Coulfate’e ücretsiz üye ol ve sana özel atanan stil danışmanın ile uygun pantolon seçimini ve pantolon seçimine göre kombin tavsiyeni al. Birçok fırsatlarından ücretsiz olarak yararlan. Dilersen beğendiğin ürün veya kombinleri kaliteli ve keyifli alışveriş imkanı ile sahip olabilirsin.

 

 

ÜYELERİN BU BLOG HAKKINDAKİ YORUMLARI Yorum Başlık
Sepet Icon
SEPETİM
Sepet Kapat

Sepetiniz Boş !

Alışveriş sepetinizde ürün yok.

Sepetinize birşeyler ekleyin