Büşra Dikici
Büşra Dikici / Stilist
12.02.2018

Vücudunu Tanımadan Stil Sahibi Olabilir Misin?

Herkes şık olmayı ister. Ancak kendine ne yakışacağını bilen, vücudunu tanıyanlar şıklığı yakalarlar. Sihirli değneğimiz var demeyi çok isterdim, ama yok. Onun yerine vücut analizi ile doğru parçaları bir araya getiren ekibimiz var ve senin yanında. Tek yapman gereken tarzını belirleyip parçaları beğenmek. Vücudunu tanımanın ne derece önemli olduğunu ve stiline nasıl etki ettiğine biraz bakalım. Ölçülerimi biliyorum ama bir türlü doğru parçaları bir araya getirip kombin yapamıyorum yardıma ihtiyacım var diyorsan doğru yerdesin. Hem vücudunu nasıl tanıyacağını hem de vücuduna uygun bir tarzı nasıl oluşturacağın konusunda sana yardımcı oluyoruz. Doğru renkleri doğru parçalarla kombin ederek seni ortamların şıklığı ile çekici bir erkek imajı oluşturalım. Ne dersin?

Kendinizi Tanıyın, Tarzınızı Keşfedin

Kendini tanımanın tarzına ne gibi faydası olur? Alışveriş yaparken dikkat edilmesi gereken yegâne şart vücudunu tanımaktır. Vücudu tanımadan yapılmış bir alışveriş ileriye dönük olmayıp verimsiz bir alışveriş ile sonuçlanır. Kendini tanımak tarz olabilmenin ilk şartıdır. Vücudunuzu tanıdıktan sonra zevkinize uygun parçaları bir araya getirip kombinleriniz de uyumlu bir şekilde kullanabilmelisiniz. Bu şekilde belirli bir tarza sahip olabilirsiniz. Şimdi vücut özelliğinize uygun olarak giyinmeniz gereken kıyafetlerden ve kombinlerde tercih etmemeniz gereken, görünümünüzü olumsuz etkileyecek parçalardan bahsedeceğim.

vücudunu tanı

 

Kısa Boylu ve Kilolu Erkekler İçin Giyim Önerisi

Yatay çizgili kıyafetlerden kesinlikle uzak durman gerekiyor. Kendinden ince çizgili takımlar, çok kalın çizgili olmayan üstler ve pantolonlar bu maddeden sonra yeni favori kıyafetin olacak. Kruvaze ve üç düğmeli ceketleri de hayatından çıkarıcaz, tercihin tek ya da çift düğmeli ceketlerden yana olacak. Bedenine tam oturan bir gömlekleri tercih etmelisin. Gündelik kombinlerin için gömleği Slim fit bir pantolonlarla kombinlemelisin. Pantolon da ise düşük bel yerine bir parça yüksek bel seçmelisin. Bacak boyunu uzun göstereceğinden en başarılı tercihtir. Ayrıca unutmadan, pantolon boyunun çok uzun ve özellikle çok kısa olmamasına dikkat edilmeli, dubble paça bacak boyunu kestiğinden asla ama asla tercih etmemelisin. Aynı zamanda kapriler, yandan cepli kargo pantolonlar ve çok uzun sörfçü şortlarını dolabından kullanmamak üzere çıkarmalısın. Uzun şortların kısa gösterdiği, kısa şortların ise bacak boyunu uzun gösterdiği bir gerçek. Takım elbiselerde moda olan bilek boy pantolonlardan tercih etmemen için bir neden yok. Deri ceket ve kot ceketleri dilediğin gibi giyebilirsin. Giydiğin ceketlerin maksi boyu kalça hizanda bitmeli. Tişört için kural, kollar düşük olmamamlı ve tişört çok uzun olmamalı, maksimim uzunluk kalça hizasında olmalıdır.Aksesuarlar da kaba ve kalın modellerden uzak durmalısın.

kısa boylu kilolu erkekler

 

Geniş Omuzlu Erkekler İçin Giyim Önerisi

Omuzların geniş kalçalara doğru daralan bir vücut tipine sahipsen ve omuzlarını ön planda tutmak istiyorsan; Açık renkten koyu renge doğru bir kontrast yapmalısın. Vatkalı ceketlerden uzak durmalısın. Dar giyinmek yerine tek renk ve açık renk giyinebilirsin. Açık renkli kıyafetler sizin vücut hatlarını daha fazla ortaya çıkaracağı için seni olduğundan daha iri ve kaslı gösterir. Eğer kilolu isen ve fazla kilolarını saklamak için koyu renkleri tercih etmen senin yararına olacaktır. Ancak koyu kıyafetler seni olduğunuzdan daha küçük gösterecektir ve bu durum fit vücuda sahip insanlar tarafından istenilmeyen bir durumdur. Kolları kısa V yakalı tişörtleri tercih ederek sportif görünüm sergileyebilirsin. Gömlek giyeceksen dikişleri ve düğmelerin açılmasını zorlamayan, içerisinde rahat hissedecek kadar bol tercih edebilirsin. Günlük aktivitelerini daha rahat yapabilmek adına esneme payı olan kıyafetleri tercih edin. Boru paça slim fit jean pantolon üst bedeninle dengeli bir uyum yakalayacaktır. Bacakların çarpık değilse yapman gereken şey; daima vücudunun güzel olan kısımlarını ön plana çıkarmak. Bacaklarını beğeniyorsan, bacak şeklini ön plana çıkaracak dar paça giyebilirsin.

geniş omuzlu erkekler ne giymeli

 

Omuzları Dar ve Kısa Boylu Erkekler

Uzun ceketlerden kaçınmalı, kısa ve bele oturan kesimler tercih etmelisiniz. Omuzlarını geniş göstermek için proposiyonuna uygun vatkalı ve tek düğmeli ceketler giymelisin. Tek renk giyinmek boyunu olduğundan uzun gösterir. Pantolon, gömlek aynı renk ya da yakın tonlarda tercih edilebilir. Gömlek seçiminde de boyuna çizgili olanlar tercih edilmelisi, pantolonlarda slim fit giyinmelisin. Sportif kombinlerde bütün renklere şans verebilirsin. Fakat çizgilerin önemini unutmamalısın kombinlerinde dikine çizgili spor pantolonlar giyinmelisin. Tişört seçimlerinde uzun tshirtler yerine pantolon belinin altında tshirtler seni uzun gösterecektir.

dar omuzlu erkek nasıl giyinir

 

Göbekli Erkekler İçin Giyim Önerisi 

Dikkati karın bölgesinden göğse doğru çekmelisin. Bu nedenle takım elbiseler de mendil kullanmalı yırtmaçlı ceket tercih etmelisin. Ayakta durduğun sürece ceket düğmelerinin kapalı olmasına dikkat etmelisin. Tek renk giyinmek boyunu olduğundan uzun gösterir. Olabildiğince detaysız ve düz bir gömlek tercih etmelisin. Bu sayede daha sıkı görünmesini sağlayarak, daha uzun ve zayıf görünmene yardımcı olur. Göbeğini gizleyeceğim diye sürekli bol kıyafetler giymeye kalkma. Sadece göbekli olmakla kalmayıp genel anlamda kilolu görünebilirsin.

tarzınızı keşfedin

 

Göbekli Erkeklerin Dikkat Edilmesi Gerekenler

Pantolon alırken detayı olmayan tek renk pantolonlar edinebilirsin. Pantolon, gömlek aynı renk ya da yakın tonlarda tercih edilebilir fit bir görünüm sergileyebilirsin. Düşük belli ön kısmı pilesiz pantolonları öneriyorum. Göbek bölgenizdeki fazlalıkları gizlemenin bir diğer yolu ise; Beden ölçülerine uygun gömlek ve kazak tercih etmelisin. Üst bedenini sıkacak slim fit gömleklerden kıyafetlerden uzak durmalısın. Gömlek seçiminde de boyuna çizgili olanlar tercih etmelisin. Çizgili gömleklerle hem fit hem de sportif şıklıkta bir görünüme kavuşabilirsin.

Göbekli Erkekler

Coulfate, stil danışmanlığı hizmeti sayesinde vücudunu tanımanda yardımcı olacak bu sayede stil sahibi bir erkek olma yolunda hiç bir engelin kalmayacak. Hizmetten yararlanmak için Coulfate'e ücretsiz üye ol ve sana atanan stil danışmanın ile vücuduna uygun tarz tüyolarındna yararlanmaya başla.

 

 

ÜYELERİN BU BLOG HAKKINDAKİ YORUMLARI Yorum Başlık
Sepet Icon
SEPETİM
Sepet Kapat

Sepetiniz Boş !

Alışveriş sepetinizde ürün yok.

Sepetinize birşeyler ekleyin