Elif Bilginer
Elif Bilginer / Stilist
12.02.2018

Türk Erkeğinin 4 Stil Hatası

Herkesin kendine göre stili vardır ancak belirli kuralları yakışık almadan stilinize uyarlamak güzel olmayan itici görünümlere yol açar. Bırakın kuralı neyse o şekilde değerlendirin. Kombin oluştururken dikat edilmesi gereken kuralları çiğnemek yerine stilinize uygun olan kuralları değerlendirin. Bedene oturan takımlar seçin ve doğru parçaları doğru yerde kullanın. Takım modellerinde değişikliğe kaçabilirsiniz veya aksesuar tercihlerinde özenli seçimler yapabilirsiniz.

Bedeninize Oturan Takımlar Tercih Edin

" Büyük al büyük seneye de giyersin. " Naftalin kokan bu sözden arınmanız lazım. Devir değişti arkadaşlar, değişime, modaya ayak uydurmanın, yenilenmenin vakti geldi. Vücudunuzu tanımalısınız ve ona göre alışveriş listenizi hazırlamalısınız. Çünkü artık stil sahibi bir erkek olma yolundasınız. Alışverişini bedeninin ölçülerine göre yapmalısın. Artık uzun, bol, omuzlardan düşen ceketler yerine slim-fıt giyinmelisiniz.

büyük al seneyede giyersin

 

Kravatın İdeal Görünümü

Kravatınız yer çekimine karşı gelemiyor ondan uzun olsa gerek! Büyük ve geniş kravatlar çoktan raflara kalktı. Onların yerini yavaş yavaş daha ince ve ipekli kravatlar alıyor. Kravat boyunuzu iyi ayarlamalısınız kemerin üzerinden gömleğinizin gözükmesine müsade etmemelisiniz. Pantolonunuzun fermuarına gelene kadar da uzun bırakmamalısınız. Kravat boyu kemerin hemen üzerinde bitmelidir. Dikkat etmeniz gereken diğer önemli konu kravatın iç kısmının kemer hizasında olmasıdır. Fazla uzun olması tarzınızı bozabilir.

uzun kravatlar

 

İmaj Zedeleyen Paça Modelleri

Katlanan paçalar, tarzı bozan en büyük unsurlardan biridir. Kendi çabalarınızla içe kıvırdığınız paçalar hemen kendini belli eder. Birde ütü uyguladığınızda paçada oluşan iz sizin imajınızı zedelemeye yetecektir. Bunların oluşmasına izin vermemelisiniz. Stil Danışmanınızle dost olmaya bakın ve pantolonlarınızın bilekte toplanmamasına özen gösterin.

içe katlanan paçalar

 

Ceket ve Gömleğin Duruşu

Ceket kol boyunuzu ve gömlek kol boyunuzu iyi ayarlayın! Hepinizin bildiği fakat üzerinde durmadığı konulardan biri de gömlek manşetininin ceket kolundan bir tık uzun olması gerektiği. Ayrıca kol boyu bileğinizde bitmelidir. Pekala bu şekilde kullananların arasında teknik hatalara maruz kalanlarda var. Bu kuralı uygulamaya çalışırken gömleğin gözükmesi için ceketin içerisinden gömleği zorla çıkartan, ceketinin kolunu da yukarıya sıyıran ceket kolunun kat kat oluşmasına sebep olan arkadaşlardan bahsediyorum. Bu hareket sizin ciddi anlamda imajınızı zedeleyecektir. Sadece gömlek manşetiniz ceketinizinin kolundan bir tık gözükecek.

manşet ve ceket kol boyu

Tarzın konusunda iddialı bir görünüm oluşturmak istiyor daima ön planda olmak istiyorsan eğer Coufate yanında şimdi ücretsiz üye ol ve sana özel atanan stil danışmanın ile tarzına yön vermeye başla. Sana özel kombin ve tarz tüyolarından yararlanmaya başla.

 

ÜYELERİN BU BLOG HAKKINDAKİ YORUMLARI Yorum Başlık
Sepet Icon
SEPETİM
Sepet Kapat

Sepetiniz Boş !

Alışveriş sepetinizde ürün yok.

Sepetinize birşeyler ekleyin