Büşra Dikici
Büşra Dikici / Stilist
12.01.2019

Ünlü Film Aktörü Tom Cruise' un Kendine Özgü Tarzı

 

Tom Cruise Gençlik İdolü ününü ilk olarak 23 yaşındayken rol aldığı Top Gun filminde, Maverick rolüyle kazandı. Daha sonra başarıları ve tarzı ile tüm dünyada ün yapıp, kadınların rüyalarını süsleyen yakışıklı aktör konumuna geldi. Tom Cruise'un kendine özgü tarzı ve vazgeçilmez parçalarını inceleyelim.

 

Kürk Yakalı Armalı Uçuş Ceketi

1986 yapımı olan ”Top Gun” filminde giymiş olduğu kürk yakalı amerikan ordusunun armalı uçuş ceketi Cruise'un imajını üst boyutlara taşınmasını oldukça etkiledi. Ceketi ile kombinlenen beyaz t-shirt, mavi jean ve bilekleri kırmızı, orta kısmı sarı, uçları yeşil olan kovboy botları ile asi görünümü elde eden Cruise rolüyle tüm dünyayı kendine hayran bırakmıştı. 

kürk yakalı uçuş ceketi

 

Büyük İlgi Gören Armalı Yeşil Tulumu

”Top Gun” filminde giymiş olduğu, armalı yeşil uçuş tulumu Cruise döneminde büyük ilgi görmüş. Bir erkek bir tulumu bu kadar iyi taşıyabilirdi. Hatta filmde Tom Cruise, Val Kilmer ve diğer aktörlerin giydiği pilot montları gibi armalı yeşil tulumları da moda akımı yaratmıştı. 

armalı yeşil tulum

 

Rahat ve Şık Balıkçı Yaka Kazakları

Yıllar geçse de sıkılmadan asla vazgeçemediği kazakları ve süveterleri şüphesiz onun kombinlerini tammalayan şık parçaları arasında. Pilot montları kadar efsaneler yaratmasa da bal��kçı yaka veya yarım balıkçı yaka kazaklarını giymekten onu hiç birşey alıkoyamıyor. Galalarda dahi takımlarının içerisine balıkçı yaka kazak giyerek özel günlerde jilet gibi olmak kavramını yıkıp, kazakları ile rahatlığı ve şıklığı seçiyor. Kendinden ödün vermeyen tavırları ve mükemmel giyim tarzı ile kendini en iyi şekilde ifade ediyor.

şık balıkçı yaka kazak

 

Gündelik Hayatında Aksesuar Tercihi

Gündelik hayatta salaş ve bir o kadar havalı bir tarza sahip olan Tom Cruise, saatleri ve ( kendini kamufle etmek için de olabilir ) pilot gözlükleri olmadan asla sokağa çıkamıyor. Geçmiş ve günümüz de hala gündelik tarzı ile iham alınacak bir duruşa sahip.

gündelik aksesuar tercihi

 

Layer Giyimin Takipçisi

Kat kat görünümü seven ünlü aktör bluz üzeri gömlek, t-shirt üzerine t-shirt veya t-shirt üzerine süveter giyiniyor. Layer modasını takip eden ve bunu kendi tarzına uygulayan nadir ünlüler arasında yer alıyor. 

layer giyim

 

Deri Ceketlere Olan Tutkusu

Ünlü aktörü kırmızı halıda dahi farklı renklerde deri ceketleri ile gömlek, tshirt veya kazakları hiç çekinmeden taşıyor. Farklı olmayı farklılıkları denemeyi seven Cruise deri ceketin yanında suet ve mumlanmış ceketler de tercihleri arasında yer alıyor. Ama yine de yıllar geçse de vazgeçemediği parçaları arasında deri ceketler olduğunu biliyoruz.

Tom Cruise deri ceket tutkusu

 

Kendine Özgü Tarzı

Kısa boylu olması sebebiyle takım elbiselerinin kendisine çok yakışmadığını düşünen Cruise, kendine özgü tarzı ve gülümsemesiyle tüm olumsuz sebepleri olumlu bir özellik ile kapatarak idol olmayı başarıyor. Aslında sadece kıyafet kombin oluşumu kadar imaj konusunda örnek alınacak dünyanın en güçlü idolü. 

Tom Cruise kendine özgü tarzı

 

Tom Cruise'un Saç Stili

Geçmiş yıllardan günümüze değin farklı ve orjinal saç stillerine sahip olan Cruise her halükarda dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. Oval yüz tipine sahip olup saçlarının kenarlarını kısa kestiriyor, tepelerini daha uzun olan saç stilini kullanıyor. Sempatik bir yüz tipine sahip olan aktörler arasına giren Tom Cruise yüz tipine uygun saçlarına form vermeyi başarıyor. Bakımlı olmak tarz olmanın öncelikli ve temel kuralıdır ve ünlü aktör bunu çok iyi uyguluyor.

tom cruise saç stili

 

 

ÜYELERİN BU BLOG HAKKINDAKİ YORUMLARI Yorum Başlık
Sepet Icon
SEPETİM
Sepet Kapat

Sepetiniz Boş !

Alışveriş sepetinizde ürün yok.

Sepetinize birşeyler ekleyin