Şebnem Topçu
Şebnem Topçu / Stilist
12.02.2018

Tarz Sahibi Olma Yolunda 9 Altın Başlık

Bügün tarz olma yolunda ilerleyen erkekler için birkaç tavsiyem var. Aynı zaman da tüm bunlarla uğraşmak istemeyip ücretsiz stil danışmanlığından yararlanarak tarz oluşturma aşamasını bir profesyonel yardımı ile aşmak isteyenler için de bilgiler verdim. Hepsi yazımın devamında.

Her erkek tarz ve çekici olmayı ister. Ancak bunu başara bilmek sadece vücut tipine uygun ve kendine yakıştıracağınız kıyafetleri bilmek ile mümkün. Devamlı trendleri takip etmekte önemlidir. Bu trendleri kombinlere uygulamak tarzı taze tutar.

Vücudunu ve Zevklerini Tanı!

Vücut tipini tanıyarak giyin. Örneğin; bilek boy pantolonları bacak boyu kısa olan erkeklere önermiyorum. Pantolonu kısa kullanmak bacak boyunu daha da kısa gösterecektir. Bacak boyun uzunsa rahatlıkla giyebilirsin. V yaka t-shirt, boynu ve boyunu uzun gösterir. Slim fit kesimler de vücudunu daha fit gösterir.

kendini tanı

 

Gereksiz Parçaları At Gitsin!

İyi giyinmek uyumlu parçaları bir araya getirmek ile olur gereksiz parçaları atarak dolabını temizle bu günlük hayatta da sana kolaylık sağlayacaktır.

gereksiz parçalardan kurtul

 

Rahat Bir İmaj Sergile

Gömlek giydiysen ve kravat takmayacaksan üstten bir düğme açmanın kimseye bir zararı dokunmaz. Bu hem seni daha şık gösterir hem de daha rahat olmanı sağlar.

rahat ol

 

Biraz Parlamak Herkese İyi Gelir

Alışveriş yaparken aklına önce parlak parçalar gelmez ama ben bir düşün derim. Örneğin ayakkabı seçerken parlak ayakkabılar tercih edebilirsin. Lacivert gömlek denim pantolonun altına parlak yüzeyli kahve bir ayakkabı kombinin görüntüsünü ve havasını tamamen değiştirir.

rugan ayakkabı

 

Kıyafetlerin Birbirini Tamamlasın

Aksesuarların birbiriyle uyumuna özen göster. Birbiriyle uyum içinde olan kemer ve ayakkabının tarzınıza olan etkilerini tahmin bile edemezsin, parçaların uyumu tarzını yansıtmada en önemli noktadır. Mevsime uygun aksesuarlar tercih edip uyum içerisinde kombinlerinde kullanmalısın. Bu senin imajını çok farklı boyutlara taşıyarak tarz sahibi bir erkek yapacaktır benden söylemesi.

Parçaların Birbirini Tamamlasın

 

Değişimlere Açık Ol

Rahat ve şık olmaksa tercihin takım elbisenin içine hep gömlek giymek yerine basic bir t-shirt deneyebilirsin.

değişimlere açık ol

 

Detayları Önemse

Çorap deyip geçme! Kombinlerini Casual mı Bussines mı olup olmadığını yeri geldiğinde çorapların belirler. Bir çorap bile tarzına altın dokunuşu yapabilir o yüzden tarzının bütün parçalarına önem göster. Ayakkabına uygun seçimler yaparak uyumlu kombinler oluşturabilirsin. 

detayları önemse

 

Yatırımı Unutma

 Kaliteli seçtiğin bir kumaş çoğu kombinin de kurtarıcın olabilir. O yüzden seçimlerini dikkatli ve iyi yap.

Yatırımı Unutma

 

Her Parçaya Bir Şans Ver

Denemekten bir zarar gelmez o yüzden hiç bilekli bot giymediysen örneğin bir kombinin de bot kullanarak değişimlerin sana ne kadar iyi geldiğini görebilirsin. Bileklerin kalın olduğu için giymekten çekiniyorsan, botlarının bağcıklarını sıkmak zorunda değilsin zaten serbest bırak ve tarzını bir tık daha yükselt. Denemekten asla korkma, cesur ol!

her parçaya bir şans ver

Tarz oluşturma aşamasında dilersen sana yardımcı olabiliriz. Coulfate'e ücretsiz üye ol ve sana özel stil danışmanın ile bilgilerini hayat tarzını anlatmaya başla ve sana uygun tarz tüyolarını almaya başla. 

 

ÜYELERİN BU BLOG HAKKINDAKİ YORUMLARI Yorum Başlık
https://blog.coulfate.com/content/images/thumbs/default-avatar-200.jpg
Ercan Alçiçek
Yorum Tırnak
Kombinleriniz gerçekten muazzam güzel başarılarınızın devamını dilerim
https://blog.coulfate.com/content/images/thumbs/default-avatar-200.jpg
Ziyaretçi
Yorum Tırnak
Teşekkürler faydalı bir yazı olmus
Yorum Tırnak
Sepet Icon
SEPETİM
Sepet Kapat

Sepetiniz Boş !

Alışveriş sepetinizde ürün yok.

Sepetinize birşeyler ekleyin