Gamze Fidekök
Gamze Fidekök / Stilist
09.04.2018

Tarz Olmak İçin İlk Adım; Kendini Tanı!

Kıyafet seçiminde vücudunun alt ve üst kısmını dengelemen gerekir. Aslında her şey proporsiyona uygun olduğu takdirde göze hitap eder. Bu yüzden gel proporsiyonu nasıl uygulayabileceğinden söz edeyim.

Üst Bedeni Geniş Olan Erkekler

Göğüs ve omuz bölgen geniş, kalça ve bel bölgen dar ise üst kısmını dar, alt kısmını geniş göstermemiz gerek. Yatay çizgili giysiler, v yakalı t-shirt’ler tam sana göre. Dene bak pişman olmayacaksın. Kemer kullanmayı ihmal etme ve vatkadan kesinlikle uzak dur.

üst geniş alt dar

 

Omuzları Dar Olan Erkekler

Göğüs ve omuz bölgen dar, göbek ve kalça bölgen geniş ise amacın üst kısmını geniş, alt kısmını dar göstermek olmalı. Hahh sende tam bunu istiyordun değil mi? Üstüne tam oturan giysiler, vatkalı blazer ceketler, koyu renkler veya açık renklerde ufak desenleri olan kombinler dene. Bak bana nasıl şükredeceksin.

üst dar alt geniş

 

Göbek Bölgesi Geniş Olan Erkekler

Göbek bölgen geniş ise, vücudunun orta kısmını daraltacak kıyafetler tercih etmelisin, omuz bölgeni geniş göstermeye odaklanmalısın. Dikey çizgili gömlekler, küçük desenli gömlekler ya da dokulu kumaşlar dene. Keten ve pamuklu gibi dökümlü kumaşlar tercih et. Fazla bol giysiler lütfen giyme. Renkli kemer ve tabanı renkli ayakkabılardan da uzak durrr! Çünkü kemer ve ayakkabı seçimin hatalı olursa bacak boyun kısa görünecektir. Kemerinin nerede duracağı da çook önemli pantolonlarının belini ona göre seçmen gerek.

göbekli beden

 

Düz Hatlara Sahip Erkekler

Omuz, göğüs, kalça, bel hepsi aynı boyutta ise, üst kısmını geniş, alt kısmını dar göstermelisin. Gömlek üstüne kazak giymeyi dene. Böylelikle omuzların daha geniş görünecektir. Bisiklet yaka kazaklar tercih edebilirsin, ceket seçimlerinde kolların dar olmasına özen göster.

Hadi ten renginden devam edelim okumadan geçme burasıda önemli. Ten rengine göre seçim yapma konusu genellikle göz ardı edilir. Fakat kıyafetlerin uyumunu en çok etkileyen durum aslında ten rengidir. 

üst alt aynı beden

 

Açık Ten Rengine Sahip Erkekler

Açık bir ten rengine sahipsen, mavi, füme, lacivert, açık ya da koyu yeşil tercih edebilirsin. Detayları olan kombinlere daha çok şans tanı. Çok açık ya da çok koyu renklerden de aman ha uzak dur.

açık tenli vücut

 

Koyu Ten Rengine Sahip Erkekler

Koyu bir ten rengine sahipsen, ten rengine yakın renkleri tercih edebilirsin. Kahve tonları, lacivert tonları, gri ve mavi renkler senin tenine daha uygun olacaktır. Kombinlerin de ise siyah ceketlerin içine beyaz bir gömlek tercih edersen yada renkleri göze batmayacak şekilde tercih edersen fazlasıyla asil bir görüntüye sahip olursun benden söylemesi.

koyu tenli vücut

Kendini tanıdın, ne duruyorsun? Tarz olmak için Coulfate'den kombinini kap. Hemen şimdi Coulfate’e ücretsiz üye ol ve sana özel birçok fırsatlarından yararlan.

 

 

ÜYELERİN BU BLOG HAKKINDAKİ YORUMLARI Yorum Başlık
Sepet Icon
SEPETİM
Sepet Kapat

Sepetiniz Boş !

Alışveriş sepetinizde ürün yok.

Sepetinize birşeyler ekleyin