İrem Topçu
İrem Topçu / Stilist
12.02.2018

Tarz Olma Yolunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Gündelikten, iş hayatına, özel davetlere kadar günümüzün birçok alanında herkesten daha çekici ve şık olmayı isteriz. Ancak bunu sadece istemekle kalanlarımız var. Kombinleri ne kuralına uygun ne de kendi stilinden parçalar katanlar var. Bunun için kombinlerde sıkça yapılan hataları göz önünde bulundurarak bilinçlenebileceğiniz bir blog yazısı hazırladım.

Coulfate stil danışmanlığı hizmeti ile size özel stil tüyolarından yararlanma fırsatlarına erişebileceğiniz linkde yazımın devamında.

Vücuda Oturmayan Bol Kıyafetler

En büyük fobilerinden birinin aşırı dar ve hatları fazlaca ortaya çıkaran kıyafetler olduğunu çok iyi biliyorum. Ama az da olsa bu fobinden kurtulmalısın yoksa sonucu büyük bir felakete dönüşecek. Vücuduna tam oturmayan bir takım elbise, davetini faciaya dönüştürecek ve seni rezil edecek bunu sende biliyorsun. Eminim senin gardrobunda omuzları, paçaları ya da kolları bol kıyafetlerin var lütfen durma da terzine koş. Vücut tipine uygun daralttır.

vücuda bol kıyafetler

 

Kısa Kollu Gömlek Felaketi

Erkek 10 yaşında da olsa 100 yaşında da olsa şu kısa kollu gömlekleri giymemeli. Özellikle kilolu iseniz hiç bir şekilde şansınız yok. Sizi itici hale getirecek ve imajınızı olumsuz yönde etkileyecektir. Bu yüzden giymemeniz sizin yararınıza olacaktır. Onun yerine yazın keten gömlekleri giyerek rahat ve daha tarz bir görünüm elde edebilirsiniz. Zayıf iseniz çizgili kısa kollu gömlekleri bsic t-shirtler ile şansınızı deneyebilirsiniz.

kısa kollu gömlek

 

Kirli Ayakkabılar

Düşman ayağa bakar diye boşuna dememişler. Hangi ortama gireceksen gir ayakkabılar daima dikkat çeker. Kirli ve özensiz bir imaj vermek istemezsin. Her ne kadar eski olsalarda temiz olmaları senin kişiliğini ortaya koyar. Boyamaya el verişli bir ayakkabı ise öncelikle kirini nemli bez yardımı ile deforme etmeden temizlemeli daha sonra boyamasını yaparak çok daha güzel sonuçlar alabilirsin.

kirli ayakkabılar

 

Yanlış Paça Boyu

Paçaların seni özensiz ve rezil gösterebilir. Ya da doğru paça boyu ile kombininin bütünlüğünü sağlayabilirsin. Çok uzun bırakıldığı zaman kat yapmış paçalar imajını yerle bir edecektir. Çok kısa paçalarda komik görünmene neden olacaktır haa paçalarımı boyuma göre ayarlattırırım, ister katlar tarz yaparım ister tam boyuma göre giyerim diyorsan çok doğru bir karar.

yanlış paça boyu

 

Kemer – Ayakkabı Uyumsuzluğu

Klasik giyindiğin zamanlar da kemerinle ayakkabının aynı renkte ya da benzer renklerde olmasına özen göster. Spor giyineceksen de daha kalın kemerler tercih edebilirsin ama yine ayakkabınla uyumunu sağlaman gerekecek. Alışverişinde her zaman dikkat etmelisin, ayakkabılarını biliyorsun kemerlerini ona göre seç. 

kemer ve ayakkabı uyumsuz

 

Renklere Boğulmak, Gösterişli Takılar

Aksesuarlar, takılar her zaman gerekli fakat saçmalayacak ya da abartacak olursak tam bir felakete dönüşeceğinden emin olabilirsin. Aşırıya kaçmak fazla parlak takılar kullanmak yerine olabildiğince maskülen takılar seçmelisin. Bileklik gibi aksesuarların seçimi konusunda biraz daha dikkatli seçimler yapmalısın. Renkler konusunda sen sen ol benzer renklerde takıları bir arada kullan yoksa hoş görüneyim derken komik duruma düşersin. Dikkat çekmek, göz çıkarmakla değil göze hitap etmekle olur.

gösterişli takılar

Özel danışmanlık hizmeti ile vücut tipine uygun kıyafet önerileri almak için Coulfate'e ücretsiz üye ol. Sana özel atanan stil danışmanın ile vücuduna ve zevkine uygun kıyafet seçimlerinde yardımcı olmasına izin ver. Stil tüyoları ile tarzına yön vermeye başla.

 

 

ÜYELERİN BU BLOG HAKKINDAKİ YORUMLARI Yorum Başlık
Sepet Icon
SEPETİM
Sepet Kapat

Sepetiniz Boş !

Alışveriş sepetinizde ürün yok.

Sepetinize birşeyler ekleyin