Şebnem Topçu
Şebnem Topçu / Stilist
12.02.2018

Tarz Doğulmaz, Olunur

Tarz doğulmaz, olunur! Peki bu nasıl olur? Herkes renklerin birbirine uyumunu ya da parçalarla kombin yapmayı bilecek diye bir kural yok. Yani tarzını modaya göre değilde kendine yakıştırdığın parçalarla, çevreyi inceleyerek ve gözlem yaparak oluşturabilirsin. Stil sahibi olmak sabır ve disiplin isteyen bir şeydir. Uyumsuzluğun uyumu ile de tarz oluşturabilirsin. Çabuk pes etmeden her zaman olabildiğince sağlam adımlar atmalı doğru parçalar seçmelisin.

Kıyafetlerinin Bakımına Özen Göster

En basit ve en kolay kural giysilerin her zaman temiz ve ütülü olmalı. Tarz kombinleri bir araya getirmiş olsan da kıyafet seçimin mükemmelde olsa kıyafetlerin kirli veya ütüsüz ise özensiz bir imaj sergilemeye yol açmış olacaksın.

kıyafetler temiz ve ütülü

 

Kendini Tanı

Bir diğer adım ise, kendini tanı ve nasıl görünmek istediğine karar ver. Vücut yapını, neyi sevip neyi sevmediğin konusunda oturup analiz yapmalısın. Gerçek bir çekiciliği sahip olmak için stilin konusunda sürekli kendini geliştirmelisin.

kendini tanı

 

Beden Dilini Güçlendir

Tarzını yalnızca giydiklerinle yansıtmak yanlış olacak bunu da bilmelisin ve kesinlikle beden dilini de doğru kullanmalısın. Nerede nasıl davranacağını bilmelisin.

giyimde beden dili

 

Aksesuar Seçimlerinde Seçici Ol

Tarz olmanın en önemli detayı ise aksesuarların olacak. Aksesuarsız bir kombin düşünmemelisin ancak abartısız seçimler yapmaya özen göstermelisin.

giyimde aksesuara yer ver

 

 

ÜYELERİN BU BLOG HAKKINDAKİ YORUMLARI Yorum Başlık
Sepet Icon
SEPETİM
Sepet Kapat

Sepetiniz Boş !

Alışveriş sepetinizde ürün yok.

Sepetinize birşeyler ekleyin