Büşra Dikici
Büşra Dikici / Stilist
12.02.2018

Bir Beyefendi'nin Günlüğü

Tarz sahibi erkeklerin genelde kendilerine has doğruları ve özgüven içerisinde kıyafetleri taşımaları onları daima rakiplerinden bir adım önde tutar. Şimdi tarzları ile ön planda olmalarının sırlarını sizlerle paylaşıyorum.

Vücut Özelliklerine Uygun Giyinirler

Beden ölçülerini ve vücut özelliklerine uygun kıyafetler tercih ediyorlar. Hangi kıyafetin üzerinde nasıl duracağını ve kıyafetleri nelerle kombinleyeceklerini bilirler. Bu özellik onların daha kolay şekilde alışveriş yapmalarına ve daha kolay şekilde tarzlarına uygun parça bulmalarını sağlar. Belli bir tarzı vardır ve tarz arayışında olmazlar. Hatta giyimlerine yeni parçaları değerlendirirler ve tarzlarını daima farklı boyutlara taşırlar.

beden ölçüsü

 

Bilgilerini Daima Taze Tutarlar

Her zaman kendilerine güvenleri vardır. Özgüvenlidirler. Günlük takip ettiğikleri bir gazete ya da dergi vardır. Bu kültürel anlamda düşüncelerini, konuşma düzeylerini olumlu etkileyecektir. En ufak yazıları bile okudukları için nerde nasıl konuşmaları gerektiğini bu sayede bilirler.

okumak özgüven verir

 

Tarzlarına Uygun Saçlarına Şekil Verirler

Saç bakımını önemser ve saçlarını tarzına uygun şekil verirler. Her şeyin başı temizlik beyler. Hergün üşengeçliği bir kenara bırakıp duş alıyorlar. Uzun uzun tarama ya da kurutma gerektirmeyen uzun saçlarınız olmadığına göre duş almak yalnızca birkaç dakikanızı alacaktır.

saç bakımı

 

Kişisel Bakımlarına Özen Gösterirler

Sakalları yüz tiplerine uygun kestirip düzenli olarak kendi berberlerine giderler. Tarz erkek olmak için tıraşınıza da dikkat etmelisiniz. Mesela; çekici olacağım diye bıraktığınız kirli sakalınızın evsizler ya da sofular gibi görünmenize yol açabileceğini bilmelisiniz. Bunun yanında, sık sık ense tıraşı olmalı, burun-kulak kılları detaylarını unutmamalı ve eğer varsa yanağınızdaki kılların da bir hal çaresine bakmalısınız.

sakal bakımı

 

Hiçbir Şey Gülümsemelerine Engel Olmaz

Bakımlı temiz dişler her ortamda belli ettirir ve ön planda tutar. Çünkü ne kadar klas giyinirseniz giyinin, bakımsız ve sararmış dişler bütün cazibenizi yok edecektir. Kısacası hijyen; tarz olmanın öncelikli ve temel kuralıdır diyebiliriz. Muhteşem bir gülüşe sahip olmak size birçok kapı açar. Bu yüzden dişlerinize özen gösterin.

bakımlı temiz dişler

 

El Hijyenlerine Dikkat Ederler

Ellerinin ve ayaklarının temizliğine dikkat ederler. Özellikle de en çok dikkat çeken ve genellikle kadınların erkeklerde en önem verdiği şeyler arasında olan el konusunun üzerinde hassasiyetle durmalısınız. Zira toynak misali eller ve ayaklar ile tarz sahibi olamazsınız. Tarzları olan erkekler tırnaklarının temizliğine dikkat ederek, nemlendirici ve törpü kullanma alışkanlığı edinmişlerdir. Azıcık zamanınızı alacak el-ayak bakımınızı kendiniz de yapabilirsiniz. Hiç yoksa lavaboda biraz daha uzun yıkayarak bu ihtiyacınızı gidermeli, kuru cilde sahipseniz nemlendirici ile daha bakımlı bir görünüm elde edebilirsiniz.

temiz eller

 

Kokuları Kombinlerine Attıkları İmzalarıdır

Parfümünüz sizi tanıtan ilk şeydir. Parfümün sana has olmalı ve parfümünü sık değiştirmemelisin. Rahatsız edici ter kokusunun önüne geçmek için roll-on kullanma alışkanlığı edinmelisin. Koklandığında akıllara sizi getirecek yani imzanız haline gelmiş bir parfümünüz olmalı.

erkek parfüm seçimi

 

Güçlü Bir İmaj Sergilerler

Nerede nasıl giyineceğini çok iyi bilirler ortamına göre kombinlerini ayarlarlar. Renklerin gücüne inanırlar. Mekanlarına göre renk değiştirirler.Resmi ortamlarda, arkadaş ortamına nazaran daha güçlü renkler giymesi gerektiğini bilirler.

ortamlara göre kombin

 

Zarif ve Kibar Bir Kişiliği Yansıtırlar

Tarzınızı konuşturmak istiyorsanız, kibar ve pozitif olmaya da dikkat etmelisiniz. Kültürünüzü arttırmak için çaba göstermeli, güzel konuşmayı öğrenmeli, kendinize güvenmeli, en azından bir spor dalı ile ilgilenmeli, gündemi takip etmeli ve benzeri konuların önemini kavramalısınız Nezaketli davranmayı öğrenmeli, düşünmeden konuşmamalı, zorbalığı, kabalığı yaşamınızdan çıkarmalısınız. Aksi takdirde; o kadar özendiğiniz dış görünüşünüzle, insanlar üzerinde istemediğiniz bir etki yaratırsınız. Hatta tam tersine olumsuz bir izlenim bırakır. Kısacası; kılık kıyafetinizin yanında hayata karşı duruşunuzla da tarz olmalısınız.

kibar bir beyefendi

 

Tavırları İle Kendilerine Hayran Bırakırlar

Tarz sahibi bir kişi dinlemesini bilmeli ve ona uygun şekilde konuşmalı. Selamlaşmaktan üşenip çekinmemelisiniz aksine daha çok gülümseyip pozitifliğinizle etrafa ışık saçmayı bilmelisiniz. Eğer hoşlanmadığınız biri muhatap olmanız gereken önemli kişi ile beraber gelmişse yanınıza sabırlı ve saygı çerçevesi içerisinde anı atlatmaya çalışın. 10’a kadar sayabilirsiniz. Faydası olmamışsa 100’e kadar.. bu da işe yaramadıysa lavabo iznini kullanabilirsin.

dinlemesini bilir

Unutmayın beyler! Tarz bir erkek saygın kişiliği ile nerde nasıl konuşacağını ve nasıl davranacağını bilen kişilerdir.

 

 

ÜYELERİN BU BLOG HAKKINDAKİ YORUMLARI Yorum Başlık
Sepet Icon
SEPETİM
Sepet Kapat

Sepetiniz Boş !

Alışveriş sepetinizde ürün yok.

Sepetinize birşeyler ekleyin