Gamze Fidekök
Gamze Fidekök / Stilist
12.02.2018

Takım Elbise Giymenin 10 Altın Kuralı

 

Takım elbise bir erkeğin en özel kıyafetidir. Kombinleme aşamasında dikkat etmeniz gereken kriterlerden ve stilinize yön verecek tüyolardan bahsedeceğim. Sıradanlıktan sıkılanlar ve farklı bir görünüm sergilemek isteyenler için takım elbise de aksesuar değerlendirmeleri nasıl yapılmalı ? hep beraber inceleyelim.

 

 

Farklı Yaka Tipleri

Sakın hafife alma. Sonra güzelim takımı rezil rüsva ediyorsun. Farklı yaka tiplerini bil ki içine giyeceğin gömlek yada t-shirt kombinin de eğreti durmasın.

 

farklı yaka tipleri

 

Ceket Kolları Bilek Kemiğinde Bitmeli

Takım elbise de her şey oran orantıdan ibaret. Uzun kollar tercih edersen o güzelim takım, üstünde emanet gibi duracak. Dinleme sen, bu takım tam üstünüze göre diye direten insanları.

 

ceket kolları bilekte bitmeli

 

Pantolon Paça Boyu Uzunluğu

Pantolonun ile ayakkabın arasında biraz boşluk kalmalı, ayaktayken çorapların görünsün demiyorum. Dediklerimi dikkatle okuduğunu biliyorum, paçaların yerlerde sürünmesin pantolonunu hemen terzine götür ve çoook rica edeceğim, oturduğunda tenin görünmesin takım elbise giydiğinde bir zahmet uzun çorapta giymesini bil.

 

pantolon ayakkabı

 

Dubble Paça Kumaş Pantolonlar

Kısa veya uzun boylu olman önemli değilll, dubble paça seni her türlü tarz ve modadan uzak gösterecek. Ve lütfen o asalete o paçaları katlama. Takım elbise de bile bunu yapanlarınız var görüyorum.

 

pantolon manşetleri

 

Takım Elbisede Değişim Zamanı

Gelenekselden biraz uzaklaşmak kimseye zarar vermez. Davetin konseptine göre yapacağın renkli bir takım elbise kombini, bütün dikkatleri üzerine toplamanı sağlar. Renkli takım elbise miiii diyorsan, tamam dur sakin. O zaman sana tavsiyem yine klişelerden uzaklaşıp desenlere şans tanıman yönünde olacak. Hadi o da olmadı renkli kravatlar dene takımında. Bir kereliğine de olsa şans tanı, caziben artacak. Bana biraz güven.

 

renkli takım elbiseler

 

Ceketleri Evde Unutsak Ne Olur?

Panik yok, daha casual bir görüntü elde edebilirsin. Yelek tercih et, hem hatların ortaya çıkar hem de daha tarz bir görünüme sahip olursun. Bayılırımmm takımın içindeki o efsanevi kesimlerde ki yeleklere.

 

ceketsiz yelek

 

Takım Elbise Vakit Kaybı Diyorsan

 Sakinleşip yerine otur derim sakın ha! Takım elbise giyen erkeğin çekiciliği başka nerede var! Eline hemen bir mezura al ve bedenini ölç.

 

beden bilginizi öğrenin

 

Otururken Düğmelerini Asla İlikleme

Kasılmaya ve rahatsız olmaya ne gerek var. Hem tarzını bozma hem rahat ol! Ama ayaktayken 3 düğmeli ceketlerde her zaman ortadaki düğmeyi iliklemeli, 2 düğmeli ceketlerde ise üstteki düğmeyi iliklemelisin, ennn sevdiğim kruvaze ceketleri tercih edeceksen alt düğmeyi iliklememelisin sonra da gelip özgüveninden dolayı bana teşekkür etmelisin.

 

ceket düğmelerini açın 

 

Füme Rengi Takım Elbise Rahatlığı

Her ortama her kombine uyum sağlayabilen yegane renktir kendisi. Okuduklarından sonra ben bi takım elbise alayım diyorsan bu kesinlikle füme rengi olmalııı.

 

füme takım elbise

 

Kravat veya Papyon Tercihi

Papyon ya da daha ince, naif kravatlar tercih ederek bu zorunluluğu olabildiğince hafifletebilirsin.

 

papyon ve ince kravat

 

En güzelinden bir takım elbise görmek ve satın almak istiyorsan Coulfate her daim yanında. Hadi incelemeye başla.

 

 

ÜYELERİN BU BLOG HAKKINDAKİ YORUMLARI Yorum Başlık
Sepet Icon
SEPETİM
Sepet Kapat

Sepetiniz Boş !

Alışveriş sepetinizde ürün yok.

Sepetinize birşeyler ekleyin