Büşra Dikici
Büşra Dikici / Stilist
08.11.2018

Sonbahar Kış Modasının Star Giyimi Kat Kat Giyim

Kat kat giyim ya da diğer ismiyle layer giyim yine sonbahar kış modasının elbette vazgeçilmez giyim tarzıdır. Söz konusu üşümemek, sıcak kalmak olduğunda oldukça sıradan gelebilen hepimiz kat kat giyinme modasını tercih ediyoruz. Hal böyle olunca bu sezon farklı kıyafetlerin bir araya getirilmesiyle sokak modasının en popüler trendi haline geldi. 2020 Sonbahar kış modasında da eğer doğru parçalar ile kumaşları bir araya getirebilirsen şık bir stil ortaya koyabilirsin.

Kat Giyimde Kazak Hırka

Kazak üstü hırka, gömlek üstü hırka, kazak ve mont gibi kat kat giyim şekilleri olarak zaten kış aylarında her gün uyguladığımız giyim şekillerinden. Bu yüzden biraz daha yaratıcı imaj oluşturmak için biraz daha farklı seçimler yapmaya çalışmalısın. Bu noktada başlangıç için kat kat mont-kaban veya ceket üstü hırka gibi seçenekler kesinlikle denemelisin.

erkeklerde kat kat giyim

 

Tişört İle Başlayan Kat Giyim

Tişörtler yaz kış bir erkeğin dolabından çıkmaması gereken parçalardan. Tişörtleri kış aylarında değerlendirmeye ne dersiniz. Sokak modası tarzı kombinlerinde tişört giyerek bir gömlek üzerine fermuarlı kapişonlu sweatshirt ve kalın kaban ile rahatlıkla tarz kombinler çıkartabilirsin. Salaş seçimler kat kat giyinme modasında sokak giyim ruhunu verecektir. 

tişört sweatshirt giyimi

 

Ceket Veya Kaban İle Kat Giyimler

Hava biraz daha ılık ise, ilk alt kat için daha ince kumaşlar tercih edebilirsin. Bunun için blazer ceket, kot ceket veya ince kabanlar iyi bir seçim olabilir. Üzerine ise daha kalın hırkalar, kalın kabanlar giyebilirsin. Hatta örgülü yün yelekler ile de ortaya harika kombinler çıkartabilirsin. Bu noktada oversize yani büyük-bol hırkaları, mont, kaban ve ceketleri kullanmakta mükemmel seçimler olacaktır.

Tam tersi şeklinde de seçimler yapabilirsin şöyle ki ilk alt kat için kalın örgü kazak üzerine oversize hırka ve son olarak birde kaban tercih edebilirsin. 

blazer ceket ile kat giyim

 

Kat Giyimde Kazak Gömlek Alternatifi

Kat kat giyim şekillerin de en şık duran ikili olarak sana kazak gömlek önerebilirim. Gömleklerinin içine giyeceğiniz boğazlı kazakları, kazak içine giyilen gömlek kombinleri duruşunu çok farklı boyuta çıkartacaktır. Mevsim geçişlerinde kalın, kışlık kıyafetler fazla geldiğinden, en güzel çözüm yazlık kıyafetleri sonbahar günlerinde ortaya çıkartmaktır.

Yaz aylarında giydiğin oversize bir kıyafetin mutlaka vardır. Onu yazlıkların arasından çıkartıp kışlık kıyafetlerin ile kombinlemeni öneririm.

gömlek üstü kazak

 

Kat Giyim Modası ve Renk Uyumu

Son olarak tüm bu kombinleri oluştururken kat giyim modası renk uyumlarına dikkat etmelisin. Sana bu konuda verebileceğim en güzel tavsiye kontrast renklerle ve ton sür ton şeklinde kombinler oluşturmak senin işini kolaylaştıracaktır. Kontrast renkler için sana önerim; lacivert ile turuncuyu, yeşil ile kırmızıyı daha aşırı zıt bir renk kombini istersen mor ile sarıyı kombinleyebilirsin.. İlla net olmasına da gerek yok örneğin, haki yeşili ile bordoyu da kombinleyebilirsin.

Renkleri de kendi tonlarında kombinlerini oluşturmak ortaya güzel sonuçlar çıkartacaktır. Ton sür ton olarak ta lacivert ve tonları, siyah ve tonları, kahverengi ve tonları ile harika kombinler ortaya çıkartabilirsin.

kat kat renkli giyim

 

 

ÜYELERİN BU BLOG HAKKINDAKİ YORUMLARI Yorum Başlık
Sepet Icon
SEPETİM
Sepet Kapat

Sepetiniz Boş !

Alışveriş sepetinizde ürün yok.

Sepetinize birşeyler ekleyin