Büşra Dikici
Büşra Dikici / Stilist
21.11.2018

Slim Fit Nedir ve Nasıl Kombinlenir?

Slim Fit Ne Demek?

Slim Fit "dar kesim" anlamına gelmektedir. Giyildiğinde vücudunuza oturan üst bedenlerde bel ve kol kısmı, pantolonlarda kalça ve baldır kısmını saran kıyafetler slim fit kıyafetlerdir. Duyduğumuzda slim fit gömlek ne demek veya slim fit pantolon ne demek sorusuna takılmayacağız. Geçtiğimiz sezonlar da dahil, bu sezonda erkekler tarafından çok rağbet gören kesimlerdendir. Bu yazımda "slim fit kıyafetler nasıl kombinlenir?" küçük tüyolar ile ideal kullanımı anlatacağım. Haydi başlayalım..

Yaşınıza Uygun Doğru Seçimler Yapın

Daha çok zayıf veya vücut çalışan erkekler için ideal bir gömlek seçimi olacaktır. Slim fit giyimlerde yaş ve vücut şekli önemli rol oynar. Örneğin slim fit bir gömleği; üzülerek söylüyorum yaşınız büyük ve göbekli iseniz kullanmamanızda fayda var. Normal kesim kullanmanız hem vücut tipiniz hem de yaşınız bakımımdan doğru bir seçim yapmış olacaksınız.

slim fitte uygun yaş 

 

Şık Parçalar Tercih Ederek Tarzınıza Tarz Katın

Slim fit gömlekler ile en uyumlu pantolon ve ceket seçimleri de elbette slim fit parçalardan olmalı. Arada sırada istisnalar olabilir tabi ki... Sonbahar-Kış aylarında gömleklerinizin üzerine yine slim fit bir kazak alabilirsiniz. İster omuzlarınızdan sarkıtır tarzınıza tarz katabilirsiniz. İstersenizde giyerek kendinizi soğuktan korur şık ve mütevazi bir görünüm sağlayabilirsiniz.

slim fit uygun parçalar

 

Vücut Özelliklerinize Uygun Kıyafetler Seçin

Büyük çabalar sonucunda ortaya çıkarttığınız kol kaslarınızı polo yaka gibi t shirtlerin slim fit olan modelleri kesiminden dolayı kaslarınız çok daha belirgin hale gelir. Slim fit polo yaka t-shirtler ile şık ve istediğiniz formda kombinler çıkartabilirsiniz.

vücut ve slim fit giyim 

 

En Doğru Kıyafet Kesimini Değerlendirin

Gömlekler kadar erkekleri daha baskın ve karizmatik gösteren bir diğer parça ise slim fit kazaklar. Geniş omuzlarınızı daha da belirgin hale getirecek olan slim fit kazaklar çok daha tarz bir duruş sağlar. Şık bir kombin için kumaş pantolon, spor ve rahat bir kombin içinde jean pantolon tercih edebilirsiniz. Bacak boyunuz uzun ise trend bir görünüm için paçası bileklerinizde biten pantolonlar tercih edebillirsiniz.

slim fit ve vücut oranı

 

Zevkli Seçimler İle Özgün Bir Tarz Sergileyin

Elbette pantolonlar slim fit giyimin en çok tercih edilen parçalarındandır. Slim fit bir gömleğin, gündelik ofis şıklığında normal kesim bir t-shirtün altına rahatlıkla kombinlenebilir. Pantolon paçalarını vücut tipinizin kaldırabileceği şekilde isterseniz kısa paça istersenizde uzun kullanın. Zevkinize ve vücut tipinize denge oluşturacak şekilde ayarlayabilirsiniz.

slim fit ve özgün giyim

 

Şık ve Özenli Bir Görünüm Oluşturun

Şık ve kışlık kombinler ile kaşe slim fit kabanlar giyerek imajınızı üst boyutlara çıkartabilirsiniz. Bu tür kabanlar ile bir fular veya yüz tipinize, kombin renklerinize uygun şapka gibi aksesuarlar kullanarak tarzınıza tarz katın.

slim fit ve imaj

Coulfate tarz kategorileri içerisinde Slim fit gömlek, pantolon ve kaban kombinleri yer almaktadır. Coulfate' e ücretsiz üye ol ve sana özel atanan stil danışmanından senin zevkine ve tarzına uygun slim fit kombinlerini oluşturmasını isteyebilirsin.

 

 

ÜYELERİN BU BLOG HAKKINDAKİ YORUMLARI Yorum Başlık
Sepet Icon
SEPETİM
Sepet Kapat

Sepetiniz Boş !

Alışveriş sepetinizde ürün yok.

Sepetinize birşeyler ekleyin