İrem Topçu
İrem Topçu / Stilist
12.02.2018

Şık Olmak İçin 4 Kilit Başlık

Tarz olmak artık kolay Coulfate ailesi olarak biz yanındayız. Bugün yazımda tarz sahibi bir erkek olma yolunda neler yapman gerekir tarzını nasıl koruyacağını konuşacağız. Yenilik, bu saatten sonra rutinin haline gelecek. Aynı zaman da tarz oluşturma aşamasında zorlanıyorsan eğer Coulfate 'in bu konu da sana sağladığı stil danışmanı ve tarz konusunda farklı sunduğu imkanlardan bahsedeceğim. Bunu avantaja çevirebilirsin.

Uyumlu Mu Yoksa Abartılı Mı?

Bulunacağın ortama uygun kıyafet ve aksesurarlarını seçmelisin. Göze hitap eden parçaları seçmelisin. Yıllar sonra arkadaşlarınla bir buluşman var diyelim. Toplantıya gider gibi değil, abartısız daha gündelik şık parçalar seçmelisin. Toplantıya gideceğin de oluşturduğun kombinlerinde de jean rahatlığında kıyafetler yerine modern kesim kumaş pantolon ve uyumlu takımlar seçmelisin. Metal aksesuarlar böyle durumlar için uyumlu parçaların olacaktır.

uyar mı abartı mı

 

Kıyafetlerin Kazandırdığı İmaj Nedir ?

Üzerinde bir takım elbise varken daha olgun davranışlarda bulunmalı, kibar ve bir beyefendi gibi davranmalısın. Daha gündeliğe yakın kombinlerinde yani Bussines Casual giyimlerinde ise aktif, özgüven dolu bir tavır sergileyebilirsin. O yüzden giydiklerinin karakterinle uyumlu olması şart. Aksi taktirde " Kalıbının adamı değil!" imaj yargısıyla karşılaşabilirsin.

giysinin karakteri

 

Kombinin Mekana Uygun Mu?

Komik ve yersiz kombin tercihleri yapmaman için bu madde önemli. Sanat alanında rahat bir işe gireceksen iş görüşmesine gidiyorsun, takım elbiseyle gitmezsin. Resmi bir kurum seni mülakata çağırıyor, spor bir kombinle gitmezsin. Öte yandan, daha ince tercihler yapman, ihtiyatlı davranman gerekebilir; gömlek- blazer ceket kombiniyle gittiğin bir yer için çantanda bir kravatı yedekte tutman, daha klasik aksesuarlar tercih etmen senin zor anlarda kurtarıcın olacak.

mekanın ve ortamın farkında ol

 

Kıyafetler Vücuduna Uygun Mu ?

Büyüyünce de giyersin dönemi bitti. En sık yapılan yanlış “büyük beden” alma hatası. Vücudunu tanıyıp vücut tipine uygun seçimler yapmalısın. Modayı takip edemesen de modern kesimleri tanımalısın ve şans verip denemelisin. Seçtiğin kıyafetlerin ne çok dar ne de çok bol olmalı. Yeri geldiğinde regular fit yeri geldiğinde slim fit parçalar seçmelisin.

bedenine uygun mu

Tarz oluşturma aşamasında vücuduna uygun kıyafet ve kombin önerileri almak için Coulftae'e ücretsiz üye ol ve sana özel stil danışmanından tarz tüyolarını almaya başla. 

 

 

ÜYELERİN BU BLOG HAKKINDAKİ YORUMLARI Yorum Başlık
Sepet Icon
SEPETİM
Sepet Kapat

Sepetiniz Boş !

Alışveriş sepetinizde ürün yok.

Sepetinize birşeyler ekleyin