İrem Topçu
İrem Topçu / Stilist
12.02.2018

Saç Uzatmak İsteyen Erkeklere Öneriler

Saçlarını sağlıklı bir şekilde nasıl uzatabilirsin? Farklı uygulamalar yaparak saçlarının ihtiyacı olan bakımları düzenli olarak yapman saçlarını uzatmanda önemli bir faktördür. Pekala saçların ihtiyacı olan bakım nedir? neler yapman gerekir? detaylar yazımın devamında..

Sabırlı Olmalısın

Özenli ve sabırlı olmazsan saçların kulak hizasına gelene kadar yaşayacağın sıkıntı iki katına çıkacaktır. Ama biraz uzamaya başladıktan sonra saçına uygun tarz değişimine geçtiğinde "beklediğime değdi!" deyip keyifleneceksin o yüzden sabır şart.

sabırlı olmalısın

 

İhtiyacın Olan Vitaminleri Almalısın

Saçının sağlıklı ve hızlı uzaması için beslenmenin de iyi ve düzenli olması şart. Dökülmesinden ya da çok yavaş uzamasından şikayetçi isen bir doktora görünmleli. Vitaminlerini kontrol ettirmeli ve doktorunun verdiği takviyeleri düzenli kullanmalısın.

sağlığına dikkat etmelisin

 

Kendi Haline Bırakmaman Gerek

Eğer saçlarını kendi haline bırakacak olursan uzadığına şahit olduğun dönemlerde, cansızlaştığına ve dökülmeye başladığına da şahit olursun. Yapman gerekenler o kadar da zor değil. Tabi ki de doğal yollar ile bakım yapmak en sağlıklı uzatma yöntemlerinden. Hindistan cevizi yağını haftada iki defa saç diplerinde 15-20 dakika kullanman bu durumu engelleyecek ve saçlarını besleyecektir. Yok ben uğraşamam diyorsan çam terebentin yağı satın alıp şampuanına birkaç damla damlatmayı deneyebilirsin böylece her saçını yıkadığında aynı zamanda beslemiş ve uzamasını hızlandırmış olursun.

kendi haline bırakma

 

Müdahalelerden Kaçınmalısın

Saçlarını olabildiğince doğal haliyle kullanmaya özen göstermen gerek. Jöle, saç spreyi, şekillendirici vb. ürünler saçlarını matlaştıracak ve yıpratacaktır.

müdahalelerden kaçınmalısın

 

Kendine Yakışan Kesimi Bulmalısın

Saçlarını başarıyla uzattın ama memnun değilsin işte burada tam da yüz tipine uygun saç şeklini bulman gerekiyor. Sonrası zaten karizmana karizma katacak bakımlı ve harika saçlara sahip olacaksın.

kendine yakışan kesimi bulmalısın

Yüz tipine uygun saç şeklini öğrenmek istersen buraya tıklayabilirsin. Dilersen Coulfate'e gelerek saç stili modelini analizlerin sonucunda biz senin yerine belirleyelim. Saç stilini öğrenmek için Coulfate'e ücretsiz üye ol ve sana özel atanan stil danışmanından yüz tipine uygun saç stili modelini anında öğren.

 

 

ÜYELERİN BU BLOG HAKKINDAKİ YORUMLARI Yorum Başlık
Sepet Icon
SEPETİM
Sepet Kapat

Sepetiniz Boş !

Alışveriş sepetinizde ürün yok.

Sepetinize birşeyler ekleyin