Büşra Dikici
Büşra Dikici / Stilist
02.11.2018

Saat Kıyafet Uyumu ve Kombin Önerileri

Bugün sizlere saat kıyafet uyumu nasıl yakalanır ? bunun hakkında önemli bilgiler vereceğim. Aynı zaman da saat ile uyumlu kombin önerileri vererek aksesuarlar ile kombininizi ön plana nasıl çıkartabilirsiniz bundan bahsedeceğim. Kombin oluşturma konusunda yine de zorluk yaşadığınızı düşünüyorsanız hiç dert etmeyin Coulfate' in stil danışmanları ekibinden yardım isteyebilirsiniz. Stil danışmanları ile iletişime geçme konusunda da detaylı bilgi yazımın devamında..

 

Bir erkeğin en star aksesuarı hiç şüphesiz saatlerdir. Kombininde tercih etmek istediğin saatin tarzı kıyafetlerin ile uyumlu olması gerekir.

Saat bilekte nasıl durmalı? dersen, aldığın saatin ebatı bileğine uygun olmalı, vücudunlada orantılı olmalıdır. İnce bir bileğe sahipsen kalın ve kaba saatler kullanman seni daha ince gösterebileceği gibi kullanışsız olacaktır. Saatinizin kordonu kemeriniz ve ayakkabılarınız gibi diğer kombin parçalarınız ile de uyumu yakalamalıdır. Bu sebeple değişebilen saat kordonlarını deneyebilirsiniz.

Analog ve Metal Kordonlu Saat ve Kombin Uyumu

Dijital olmayan saat modellerini jean, gömlek ve bot kombinasyonu ile giyebilirsiniz. Bu kombinle bütün saatler şık duracaktır. Daha çok iş oratamlarında özel etkinliklerde takım elbisen ile kombinleyebilir. Metal tokalı kemer ve metal takılarla da destekleyebilirsin.

Casual tarzında şık bir kombinle de güzel duracaktır. Saatin metal kasası (saat ekranı etrafındaki çerçeve) diğer aksesuarlarınızın metal aksanlarını tamamlamalıdır. Metal rengi saatiniz yüzüğünüzle de uyumlu olmalıdır. Böylece tüm aksesuarlarınız bir ahenk içinde görünecektir.

Altın rengi bir saat özellikle toprak tonlarında kıyafetlerle uyum sağladığı gibi gümüş rengi bir saat ise özellikle gri, mavi ve siyah ile oldukça uyumludur. Bu arada analog olmalı digital olmamasına dikkat edin. Bu tür özelliklerde saatler kombininizi sporlaştırabilir.

Metal Saat Kombin Uyumu

 

Gündelik Kıyafetler ve Deri Kordonlu Saat Uyumu

Daha gündelik spor ve şık kıyafetlerinde deri kordonlu saatleri kullanabilirsin. Kaba, yıpranmış deri kayışlar basic tarzında jeanlerle daha çok uyum sağlayabilir. Hatta yıpranmış saatleri retro kıyafetlerinle de rahatlıkla kullanabilirsin.

Aslında kombin yaparken ayakkabının rengi saat kordonunun rengine referanstır. Kemerlerini ve ayakkabılarını da aynı renklerde seçmeyi unutma. Kahverengi bir ayakkabı ile siyah kayışlı bir saati mecbur kalmadıkça bir arada kullanmamanı öneriri. Hatta mümkünse hiç kullanma derim. Bu durum tam tersi içinde geçerli.

Gündelik Deri Kordonlu Saat Uyumu

 

Sportif Silikon Kayışlı Saatler

Silikon kayışlı saatleri kesinlikle rahat veya sportif kıyafetler için tercih etmelisin. Zaten bu silikon kayışlı saatler daha çok spor için tasarlanır ve spor stili için uyumludur. Spor yaparken fiziksel hareketleri içeren etkinlikler için klasik saatler uygun olmayacaktır. Ayrıca saatinizin bilekten kopması veya antrenman esnasında parçalanıp kaybolması konusunda endişelenmenize gerek kalmadan, spora odaklanmanıza izin veren donanıma sahip olmalıdır.

Sportif Silikon Kayışlı Saatler

 

Nato Naylon Kordonlu Saat Kombin Uyumu

Nato naylon kordonlu saatler daha çok aslında dağcılık, doğa sporları, seyahat tutkunlarının kullandıkları saat modelindendir. Ancak ilgilenenler için casual giyim ve basic giyim için birebir saatlerden denebilir. Kumaş kordonlu saatleri oduncu gömleği ve bir jean ile rahatlıkla kombinleyebilirsin.

Nato Naylon Kordonlu Saat Uyumu

 

Köstekli ve Zincirli Saatlerin Kombin Uyumu

Yadigâr parçalar bir mirasa işaret eder derler. Köstekli saatleri vintage şık kıyafte kombinlerinde ve retro takımlarla kombinlemeniz manidar anıları taze bırakacaktır.

Köstekli Saat Kombin Uyumu

Tavsiyelerimden dışında daha kapsamlı ve tarzına özel bir kombin tavsiyesi istiyorsan eğer Coulfate' e hemen şimdi ücretsiz üye ol. Sana özel atanan stil danışmanın ile iletişime geçerek kombinlerine uygun saat kombin önerini al. 😊

 

 

ÜYELERİN BU BLOG HAKKINDAKİ YORUMLARI Yorum Başlık
Sepet Icon
SEPETİM
Sepet Kapat

Sepetiniz Boş !

Alışveriş sepetinizde ürün yok.

Sepetinize birşeyler ekleyin