Büşra Dikici
Büşra Dikici / Stilist
12.10.2018

Renkli Çorap Modası ve Kombinleri

Aslında çorap klasik giyimlerde pantolona göre seçilir. Ancak daha Casual, Street Style tarzlarında giyimlerde özgüvenini sahneye taşıyanlar için birebir renkli ve desenli çorap modası revaçta. Hatta artık takımlarınızın altına da renkli çoraplar tercih edebilirsiniz. 

 

Renkli Çoraplar ile Klasik Giyim

Renkli çoraplar ile klasik giyim çok zıt görünüyor değil mi? Ama lacivert pantolon altına ille de lacivert çorap giy demiyceğim. Renkli çoraplar ile klasik giyimi harmanlayalım derim. Eğer resmi bir ortama girmeyeceksen, kasılmış beyinleri gevşetmek adına lacivert beyaz puantiyeli veya çizgili bir çorap tercih ederek imajına bir ahenk getirebilirsin.

renkli çoraplar

 

Eğlenceli Çoraplar İle Çabasız Kombinler

Kot pantolon giydiğinde çoraplarını pantolona uyumlu değilde, ayakkabıya uyumlu olacak şekilde kombinleyebilirsin. Ayakkabın beyaz ise zaten deyme keyfine, kombinleme kolaylığı ile eğlenceli çoraplara kombininde rahatlıkla yer verebilirsin. Sarı-beyaz, yeşil-beyaz ya da mavi-beyaz çoraplar tercih edebilirsin desenleri ve şekli sana kalmış. Abart istediğin kadar...

renkli çorap

 

Tasarım Çoraplar İle Kombinin Şimdi Daha Özgür

Tasarım çoraplarını aldın madem rahat bırak, biraz özgür çorap olsun! Hatta ve hatta 90'ların tozluk havasını, artık kalın kışlık çoraplarla verebiliyoruz. Dar paça jeanlarin bu havayı vermek için ilk adım. Tasarım çoraplarını jean pantolonunun üzerine geçirerek çok daha tarz bir görünüm elde edebilirsin. 

renkli ve desenli çorap

 

Farklı Desenli Çoraplar İle Stilini Yansıt

Kargo pantolon tercih etmişsen ve kahve tonlarında bir kombin yapmışsan yeşil renkte değişik desenli çoraplara yer verebilirsin. Bunu aklından çıkarma derim çünkü etkileyici duracaktır.

kargo pantolon çorap

 

Sokak Stilinde Renkli Çorap Kombinleri

Yakın dönemde tasarımcılar sayesinde gözlerimiz renk ve desenlere bir hayli doydu. Dediğim gibi ortama ve kendine hareket gelsin diye renkli çorap tercih edilebilirsin fakat, renkli çorap kombinleri yaparken kıyafetlerinde uyumu yakalaman son derece önemli. Bunları rüküş damgası yememen adına söylüyorum aklının bir köşesine not etmelisin.

hareketli çorap

 

Renkli Çorap ve Ekose Takım Elbise Kombinleri

Giyeceğin takım elbisende ekose var ve ekoseleri renkli ise ekoselerin renklerinde bir çorap tercih etmeni öneririm. Mesela, ekose takım elbisen lacivert üzeride kırmızı ekose ise renkli çorap olarak kırmızı çorap ve taba rengi ayakkabı tercih edebilirsin. Tarzını çok farklı bir boyuta taşıyacaktır.

cıvıl cıvıl renkler

 

Tasarım ve Eğlenceli Çorapların Tadını Çıkart

Eğlenceli çorapların hakkını ver, şimdi sıra sende! Bu kış ayların da vermiş olduğum küçücük detay ile her tarza uygun canlı kombinler çıkartabilirsin. Kendine güven, cesur ol ve eğlenceli çorapların keyfini çıkart. Tek dikkat etmen gereken renkli çorap kombinleri yaparken uyumu elden bırakmaman.

renk ve çorap uyumu

 

 

ÜYELERİN BU BLOG HAKKINDAKİ YORUMLARI Yorum Başlık
Sepet Icon
SEPETİM
Sepet Kapat

Sepetiniz Boş !

Alışveriş sepetinizde ürün yok.

Sepetinize birşeyler ekleyin