Gamze Fidekök
Gamze Fidekök / Stilist
22.10.2018

Örgü Kazak Seçimi Nasıl Olmalı?

 

Bugün sizlerle kombine uygun örgü kazak seçimi ile kombinlerinize hareket katacak birçok kombin fikirleri vereceğim. Aynı zamanda Coulfate'in profesyonel ekibi ile erkeklere özel hazırlanmış birçok kombin seçeneğinden bahsedeceğim. Şimdi kombin fikirleri ile başlayalım.

İlk olarak belirtmek istediğim örgü kazak seçerken olabildiğince aykırı renklerden ve karmaşadan uzak durman yönünde olacak. En ideal seçim en fazla iki renk ipliğin karışımı ile örülmüş bir kazak seçimi yapman ile olacaktır.

erkek örgü kazak

 

Her Dolaba Bir Siyah Boğazlı Kazak 

Örgü kazak satın almaya karar verdiysen ilk alacağın model balıkçı yaka ve siyah renkte bir kazak olmalı. Siyah boğazlı kazak erkekleri hem asil hem de şık göstermektedir. Dolabında mutlaka olması gereken parçalardan. ;)

balıkçı yaka kazak

 

Desenli Kazakların Az Hareketlisi Makbuldür

Model olarak çok hareketli ürünler yerine düz ve sade kazak öneriyorum. Sade ve daha düz parçalar seçersen çok daha şık görünebilirsin. Kolların iri ve bu durumdan şikayetçiysen düz bir model tercih etmelisin böylece hareketli olan bölge daha çok dikkat çekecek ve kollarının iriliğini gizleyebileceksin. ;)

sade kazak

 

Şık ve Tarz Şal Yaka Kazaklar

Başka bir model ile karşındayımmm. Yakası biraz daha hareketli olsun klasik örgü kazaklar bana göre değil diyorsan erkek şal yaka kazak modellerini tercih edebilirsin. Fazlasıyla şık ve güzel duran bu yakaları tercih edeceğinde mutlaka tek renk denemeni öneririm. Ayrıca şal yaka kazak erkek olman avantajıyla kat giyime müsade eder ve içine gömlek t-shirt giymene olanak sağlar.

klasik örgü kazak

 

İki Renkli Kazak Modelleri

Yokk ben illa renkli kazak modeli denemek istiyorum diyorsanda en fazla iki renk bir kazak almanı öneririm. Çok hareketli ve renkli bir model komik görünmene neden olabilir.

renkli kazak

 

Düğmeli Kazak Modelleri

Yakası düğmeli kazak modelini gömleklerinle de deneyebilirsin, kazakları tek başına giymen şart değil. Güğmeleri tamamıyla kapatman hoş görünmeyeceği için düğmeleri aç ve kat kat giyimi dene, içerisine gömlek tişört giy. Yine fazla renge girmemeni tavsiye ederim ;)

yakası düğmeli kazak

 

Açık Renk Kazaklar

Vee kış aylarında örgü kazaklarda en sevdiğim renkler ise kesinlikle beyaz ve ekru rengi kazaklar. Kış ayı denince nedense tüm kıyafetlerimizi koyu renk seçiyoruz oysa açık renk kazak giyerekte şık görünüm yakalayabilirsiniz. Seçeceğiniz eksu ve beyaz renk kazaklarda iri desenler yerine küçük desenlerde tercih edersen rengi ve modeli ile en doğru uyumu yakalamış olacaksın. Dilersen gömleklerin ile de kullanabilirsin. 

beyaz kazak

Örgü modellere ilgin varsa Erkeklerde Örgü Hırka Seçimi Nasıl Olmalı? yazıma da göz atabilirsin. Tarzına uygun bir örgü kazak kombini edinmek için ister misafir kullanıcı olarak Coulfate'den örgü kazak modellerinin sahibi ol. İstersende ücretsiz üye ol stil danışmanın ile tarzını yeniden oluştur ve tarz sahibi ol.

 

 

ÜYELERİN BU BLOG HAKKINDAKİ YORUMLARI Yorum Başlık
Sepet Icon
SEPETİM
Sepet Kapat

Sepetiniz Boş !

Alışveriş sepetinizde ürün yok.

Sepetinize birşeyler ekleyin