Gamze Fidekök
Gamze Fidekök / Stilist
07.09.2018

Nişanlanacak Erkeklere Giyim Önerileri

Yakın zamanda nişan merasimi olan, acil kombin ihtiyacı olan ve ne yapacağını bilemeyen erkekler için Coulfate stil danışmanlığı hizmetinden yararlanarak bu konuyu en karlı biçimde aşabilirsiniz. Nişanlanacak erkeklere giyim önerisi ve Coulfate'in danışmanlık hizmeti hakkında bilgi yazımın devamında.

İlk olarak nişan günün de mevsimine uygun kıyafetler araştırmalısın. Bununla beraber havanın nasıl olacağını mutlaka bilmelisin, yok zaten kapalı alanda olacak diyorsan hangi mevsimde olacağını göz önünde bulundurman yeterli olacaktır. 

Nişanlın İle Uyumun

Nişanlın ile mutlaka uyum içerisinde olmalısın. Davetliler sizin uyumunuz ve şıklığınız karşısında adeta büyülenmeli. Uyum için sana verebileceğim en iyi tavsiye nişanlının elbisesinin kumaşından kravat ve cep mendili diktirmen olacaktır. Kumaşı bulmakta zorluk çekeceğini düşünüyorsan, kravatının ya da papyonunun aynı renkte veya benzer tonlarda olmasına özen göstermende fayda var. 

eşlerin uyumu

 

Sıradanlığın Dışında Şıklık

En çok vurgulamak istediğim konu ise ne olursa olsun ciddi bir ortam olacağı için kıyafetinde ciddi olmalı. Ben rahat bir şeyler giymek istiyordum yaa dediğini duymak dahi istemiyorum. En özel gününde en şık sen olmalısın.

ciddi kıyafetler

 

Kuralına Uygun Aksesuar Değerlendirmesi

Kravat, cep mendili ve mutlaka aksesuar tercih etmelisin ve mendil katlama şeklini normale oranla farklı şekillerde denemeni öneririm. İşte o zaman diğerlerinden çok daha farklı görünebilecek ve çok daha tarz olacaksın, bana güven.

kravat ve cep mendili

 

Farklı ve Şık Bir Takım Önerisi

Herkes takım elbise giyiyor zaten ben farklı olmak istiyorum diyorsan, yelek ve pantolonunu aynı renk ceketini farklı renk ve desenli giyinmeni öneririm.

pantolon yelek uyumu

 

Aksesuar Seçimi

Aksesuarların ile farklı olabileceğini söylememe gerek var mı? Ben yine de söyleyeceğim kravatına takacağın bir iğne ya da ceketinin yakasına takacağın bir broş seni çook daha şık gösterebilir.

aksesuar seçiminde fark

 

Alternatif Aksesuar Kullanımı

Gömlek seçimlerinde de farklılığı yakalayabilirsin. Düz bir takım giyebilir içine iğneli yaka bir gömlek giyebilirsin hem böylelikle kravatın daha ön planda ve daha yüksek görünecektir.

farklı bir gömlek

 

Farklı Kravat Bağlama Stillerini Dene

Kravatın ile bir fark yaratabilirsin. Birçok bağlama şekli mevcut, beğendiğini seçebilirsin. Yalnız kafanın biraz büyük olduğunu düşünüyorsan tam düğümlü, küçük ise yarı düğümlü bağlama şeklini seçmende fayda var. Senin için beğendiğim bağlama modellerinden birini buraya bırakıyorum.

kravat bağlama şekli

 

Farklı Gömlek Tavsiyesi

Ata yaka bir gömlek giyerek kravat tercih edebilirsin ama takımına uyumu mükemmel olmalı zira ata yaka gömlek tam anlamıyla smokine yakışan bir modeldir, berbat etmeden giyebilmen çook önemli.

ata yaka gömlek

 

Göbekliysen Ceket Kullanımına Dikkat !

Kilo konusuna değinecek olursam, " göbeğim var ve ben bu durumdan rahatsızım " diyorsan ceketinin önünü ayaktayken kapalı kullanmanı tavsiye edebilirim böylece çok daha toplu ve fit görüneceksin.

ceketini ilikle

 

Alternatif Eklentiler İle İmajını Şekillendir

Zayıfsan ve bu durumdan rahatsız oluyorsan ceket bedenini büyük almak yerine bedenine uygun seçip takımına bir yelek eklemeni önerebilirim. Böylece çok daha iyi bir görünüme kavuşacaksın. Bana güven.

zayıfsan yelek giyin

 

Ayakkabı Çorap ve Kemer Uyumu

Kemer ve ayakkabı konusunda boyum daha uzun görünsün diyorsan pantolonunun rengi ile ayakkabının rengi aynı olmalı tabii kemerin ve çorabında. Ayakkabının içerisinden çorabın sırıtmamalı aynı renklerde olmalı. Ancak "zaten uzunum daha da uzun olmaya gerek yok" diyorsan farklı renkleri deneyebilirsin.

ayakkabı kemer uyumu

Hala aklına takılan şeyler varsa Coulfate'e ücretsiz üye ol ve sana atanan Stil Danışmanın ile iletişime geç. Vücuduna en uygun takım elbise kombinlerini stil danışmanın ile beraber almaya başla. Gözleri üzerine çivileyecek şıklık tavsiyelerin bir tık uzağında.

 

 

ÜYELERİN BU BLOG HAKKINDAKİ YORUMLARI Yorum Başlık
https://blog.coulfate.com/content/images/thumbs/0003347-200.png
Mehmet Emin DAŞ
Yorum Tırnak
Teşekkür ederiz aydınlatıcı bir yazı olmuş.
Yorum Tırnak
Sepet Icon
SEPETİM
Sepet Kapat

Sepetiniz Boş !

Alışveriş sepetinizde ürün yok.

Sepetinize birşeyler ekleyin