Gamze Fidekök
Gamze Fidekök / Stilist
03.09.2018

Kusurları Kapatacak Damatlık Tavsiyeleri

Düğün gününde, gündelik kombinlerin aksine çok daha şık ve herkesden binlerde adım önde olmanız gerekir. Bunun için kıyafetleri daha özenli seçmeli vücut ölçüleri ve vücut özelliklerinie uygun giyinmeniz gerekir. Bedeninize ve vücut özelliğinize uygun bir damatlık yoksa şayet özel dikim yaptırmanız bile gerekebilir. Öncelikle vücudunuzu tanımalı daha sonra alışverişe çıkmanız gerekir. Size vücudunuzu tanıma noktasında ve takım elbise arayışında nelere dikkate almanız gerektiğinden bahsedeceğim.

Kısa veya uzun boylu, Zayıf veya kilolu erkekler için takım elbise seçimlerinde yardımcı olacağım. Coulfate'in ücretsiz üyeliği sonucunda birebir iletişimi ile damatlık seçimi ve stil konusunda nasıl faydalanabilrsin? bu konu hakkında da bilgilendirme yazımın devamında..

Kısa Boylu Erkekler Nasıl Damatlık Giymeli?

Doğru damatlık ve ayakkabı seçimi ile kısa boy, problem olmaktan çıkabilir. Öncelikle ceket boyuna dikkat etmelisin. Ceket boyun mutlaka tam kalça hizanda bitmeli. Eğer daha uzun olursa bu seni daha kısa gösterecektir. Ceket seçimini ise tek ya da çift düğmeli modellerden yana yapmalısın.

damatlık ve ayakkabı

 

Vücuda Oturan Takımlar Önemli

İster kısa boylu ol ister uzun boylu, damatlığın mutlaka tam üzerine göre hazırlanmış olmalı. Aksi halde maalesef şık bir damat olamazsın. Omuzlara oturan ve düğmeleri iliklenebilen ceketler ideal bir görünüm oluşturacağı için bu yönde tercihler yapılmalıdır.

damatlık tam olsun

 

Kısa Boylu Damatlar İçin Ayakkabı İllüzyonu

Görünüşünü kesmemek için damatlığınla aynı renk bir ayakkabı seçmeni öneririm. Ayrıca ayakkabının altı, tabanı ve kendisi tamamen aynı renk olmalı. Böylece ortada boyunu kesecek hiçbir unsur kalmamış olur. İçten topuklu, boyu uzun gösteren erkek ayakkabılarını inceleyerek damat ayakkabılarında bu şekilde bir model kullanabilirsin. Böylece dışarıdan bakıldığında sıradan bir ayakkabı gibi dursa da içerisindeki topuğu sayesinde seni daha uzun gösterir.

damatlık rengi ve ayakkabı

 

Kısa Boylu Damatlar İçin Ayakkabı İllüzyonu

Düğün öncesi birkaç kilo fazlan olabilir. Ancak küçük hilelerle, olduğundan daha zayıf görünebilirsin. Bu hilelerin en başında tabii ki siyahın gücüne güvenmek geliyor. Fazla kilolarını gizlemek için damatlığında tabi ki siyah renk tercih etmelisin. Sıralı düğmeli bir ceket yerine kruvaze kesim bir damatlık tercih ederek göbeğini gizleyebilirsin ve mutlaka düğmelerini kapalı kullanmalısın yoksa salaş bir görünüm oluşturarak kilolu görünebilirsin. En önemlisi de dar kesimlerden kaçınmalısın. Bu tarz modeller vücuduna oturacağı için fazlalıklarını ortaya çıkarabilir. Senin için en uygun seçim hafif bol kesim tasarımlar olacaktır.

kruvaze damatlık

 

Zayıf Erkekler Nasıl Damatlık Giymeli?

Vatkalı modeller tercih etmelisin. Aman ha sakın abartıya kaçma! Fazla dikkat çekmeyecek ama duruşunu daha kalıplı yapacak küçük bir vatka olmalı. Ceket boyun ne çok uzun ne de çok kısa olmalı. Tam kalçalarının hizasına gelecek şekilde bir model seçmelisin.

vatkalı modeller

 

Şık Eklemeler İle Daha İdeal Bir Görünüm

Daha dolgun bir görünüm için ceketinde şık model özelliği olan modeller vererek daha geniş bir üst bedene sahip bir görünüm elde edebilirsin. Ceketini bedeninden daha büyük almak yerine bedenine uygun seçip takımına bir yelek ekleyerekte geniş bir bedene sahip olabilirsin.

damatlık ve yelek

Tüm bu tüyolarımın dışında birebir desteğe ihtiyacın olduğunu düşünüyorsan Coulfate yanında. Ücretsiz üye ol ve sana atanan stil danışmanın ile vücuduna uygun damatlık kombin fikirlerinden yararlan. Sana özel fırsatları kaçırma.

 

 

ÜYELERİN BU BLOG HAKKINDAKİ YORUMLARI Yorum Başlık
Sepet Icon
SEPETİM
Sepet Kapat

Sepetiniz Boş !

Alışveriş sepetinizde ürün yok.

Sepetinize birşeyler ekleyin