Elif Bilginer
Elif Bilginer / Stilist
12.02.2018

Kot Alırken Bunlara Dikkat!

Sadece kadınların değil erkeklerin dolaplarının da vazgeçilmezi olan kot; gündelik kombin için olmazsa olmazlardır. Vücut ölçülerine uygun modellerde kot seçimleri yapman en önemli kriterlerdendir. Vücut ölçülerini bilmen internet alışverişini kolaylaştırır. Neyse ki ölçülerini Coulfate’e kaydettikten sonra unutsan da olur biz unutmayız çünkü. Bel ve kalça ölçülerini Coulfate’e girdiysen eğer, bedenine uygun pantolonu bulacaksın. Şimdi kot pantolon modelleri ve isimlerini tanımakla başlayalım.

Kot Pantolon Modelleri

Skinny : Skinny’ler en dar kot modelleridir. Belden paçalara indikçe iyice daralıyorlar. İster seni kangren yapacak kadar sıkı olsun ister biraz daha alan tanısın tm kot çeşitleri Coulfate’de mevcut.

Slim : Daha normal ölçülerde bir kesime sahiptir. Daha düz kesim baldır kısmı ve daralan ama bileklerine yapışmayan paçaları olan bir kesim.

Düz Kesim (Straight) : Adı üstünde, dümdüz kesmişler kumaşı. Belinden paçaya kadar aynı genişlikte iniyor.

Boru Paça : Dizden sonra biraz daha açılıyor ve paçaların yüksekliği kalın tabanlı botlara uygun yapılıyor.

Bol Kesim (Relaxed) : Bu artık iyice bol pantolonların başlangıç noktası. Bel ve baldır kısmı oldukça geniş bir pantolon kesimi.

vücut ölçülerini bilmen

 

Kot Pantolonda Bel ve Paça Boyu Kriteri

Dikkat edeceğin en önemli unsur belinin ve kalçanın oturmasıdır. Kot kumaşın içindeki streç lifler zamanla yıpranacak ve pantolon üzerinize bollaşacaktır. Eğer bel ve bacak ölçülerini biliyorsan işin çok daha rahat olur. Kot pantolonların üzerinde en kolay değişiklik paça boyu kısmında yapılıyor. Kot pantolonların boyları tercih edeceğiniz ayakkabılar ile farklılık gösterebilir. Bol paça kotlar her kot gibi bağcıklı ayakkabılarla uyum sağlarken, slim fit modeller tam bilek kemiği hizasında ya da üstünde bitmeli ve her ayakkabı ile giyilebilirler.

kot boyunun ayarlanabilir olması

 

Kot Pantolonun Vücut İle Uyumu

Bel yüksekliğiyle ilgili kararsız kalırsanız, düşük bel yerine normal bel kesimlere yönelin. Normal bel pantolonlar daha rahat hareket etmenizi sağlayacaktır. Bel düşükse, bir beden büyük almak gibi bir hataya düşmemelisin. Bu zamanla rahatsız bir görünüm ve his oluşturacaktır. Kot kesimi ne çok dar ne de çok bol olup, bedenine oturması lazım ki kot tarzını yansıtsın. Bol kot tercih edilmesi tarzına göre değişiklik gösterebilir fakat normal şekilde bir kot giyeceksen bedenine uygun olan kotlar tercih etmelisin. Tavsiyem bir tane dolabında koyu yıkamalı, slim fit bir kotun olsun. Blazer ceket ve tişört ile sportif şıklıkta kombinleyebilirsin.

kot kesimi

Coulfate tarzına uygun olabilecek şekilde kombinler düzenleyip zevkine göre alışveriş yapma imkanı sağlıyor. Coulfate'e ücretsiz üye ol ve kot seçimlerini vücuduna uygun stil danışmanın ile yapma fırsatını yakala. Kot pantolon çeşitleri ve kot pantolon kombinleri Coulfate'de.

 

 

ÜYELERİN BU BLOG HAKKINDAKİ YORUMLARI Yorum Başlık
https://blog.coulfate.com/content/images/thumbs/0007520-200.jpeg
Erhan Koyuncu
Yorum Tırnak
Yeni tanıştım coulfate ile çok beğendim benim tarzım diyebilirim
https://blog.coulfate.com/content/images/thumbs/default-avatar-200.jpg
Shamyrat Rozyyev
Yorum Tırnak
Bende yeni tanıştım coulfate ile ama ürünlerin çoğu bitmiş
Yorum Tırnak
Sepet Icon
SEPETİM
Sepet Kapat

Sepetiniz Boş !

Alışveriş sepetinizde ürün yok.

Sepetinize birşeyler ekleyin