Gamze Fidekök
Gamze Fidekök / Stilist
12.02.2018

Kombinlere Referans Olacak Renkler Tabiatta!

Birbirine aşırı uygun renkleri görmek için aslında tek yapman gereken doğayı biraz gözlemlemek. Her zaman içten içe çekici ve yakışıklı görünmek istediğini biliyorum. Ama bunun için biraz çaba harcaman gerek. Hadi şimdi başlayalım. Renk uyumları, renklerin kombinleri ile uyumları, zıt renklerin uyumu gibi biraz detaycı düşünmen gerek. Her zaman doğru renk seçimi yaparak kombin yapmak kolay olmuyor, neyse ki Coulfate var.

Coulfate' de stil danışmanları ekibi olarak hazırlamış olduğumuz uyumlu renklerde kombinlerinden, kişiye özel ücretsiz stil danışmanlığı hizmetinden nasıl yararlanabilirsiniz yazımın devamında.

Tona Ton Renk Uyumu

Olabildiğince birbirine benzeyen tonlarla kombin yapabilirsin. Açık mavi bir üst ve lacivert bir alt, koyu gri ve lacivert kombinler gibi.

benzer renklerin uyumu

 

Beyaz Dengesi

Beyaz ve pastel renklerin uyumunu da deneyebilirsinYaz aylarına daha uygun olacaktır ve biraz cesaretli olmanı gerektiriyor. Beyaz pantolon üzerine pembe, mavi, sarı gömlekler dene. Ya da 'o kadar da değil' diyorsan beyaz gömleklerin altına bebe mavisi bir pantolon giymeyi dene.

beyaz ve pastel renklerin uyumu

 

Soğuk Renk Kombinasyonları

Kırmızı-Beyaz ve Mavi renklerin uyumunu dene dersem bir şans tanır mısın ki. Doğru oranlarda kullanman çok önemli. Şimdi bir şans ver ve kırmızı veya bordo tonlarda chino tipi pantolonların üzerine mavi-beyaz çizgili bir t-shirt giymeyi dene.

kırmızı beyaz ve mavi uyumu

 

Natural Renk Kahverengi

Toprak tonlarını mutlaka denemişsindir. Bej ve bronz renkleri, haki yeşili ile koyu kahverengiyi de beraber kullanabilirsin.

toprak tonları

 

Kontrast Renk Uyumu

Ama zıt renklerinde ayrı bir çekiciliği var şimdi onlara da şans tanı. Yeşil gömlek bordo ayakkabı veya sarı ile koyu bir mor tercih etmeyi dene.

çekici zıt renkler

 

Sonuç olarak doğru bakış açısıyla gözlemlemeye başlaman gerek. Çünkü mevsimlere göre bütün renkleri bize cömertçe sunan doğa, bu konuda ki en büyük yardımcımız. Yine de kombin yapmak biraz zor ama üzülme derim. Çünkü artık işin çok kolay. Coulfate yanında..

Sen zahmete girme diye profesyonel stil danışmanları ekibi olarak biz senin yerine kombinini hazırladık bile. Coulfate’e ücretsiz üye ol kişiye özel ücretsiz stil danışmanlığı hizmetinden ve sana özel birçok fırsatlarından ücretsiz olarak yararlan. Dilersen beğendiğin kombinleri kaliteli ve keyifli alışveriş imkanı ile sahip olabilirsin.

 

 

ÜYELERİN BU BLOG HAKKINDAKİ YORUMLARI Yorum Başlık
Sepet Icon
SEPETİM
Sepet Kapat

Sepetiniz Boş !

Alışveriş sepetinizde ürün yok.

Sepetinize birşeyler ekleyin