Gamze Fidekök
Gamze Fidekök / Stilist
15.09.2018

Kışlık Erkek Ceket Mont ve Kaban Seçimi

Bugün erkekler için kışlık ceket, mont, kaban seçimlerinden ve kombin oluşturma aşamasında nelere dikkat edilmesi gerektiği hakkında bilgilendireceğim. Erkekler için eziyet haline gelen kombin oluşturamama derdini Coulfate'in stil danışmanlığı ekibi sayesinde nasıl ortadan kaldırdığı hakkında bilgiler vereceğim.

Ceket, mont ve kaban seçimlerinde kişinin vücut özellikleri değerlendirilerek seçimler yapılmalıdır. Kısa ve uzun boylu, geniş ve omuz dar omuzlu, zayıf ve kilolu gibi kişisel vücut özellikleri değerlendirdikten sonra model özelliğine uygun seçimler ideal görünümü yakalamakta yardımcı olacaktır.

Bel Hizasında Biten Ceket, Mont ve Kaban Seçimi

Kısa modeller, bacak boyunu daha uzun gösterme ilüzyonuna sahip olduğu için kısa boylu olanlara en uygun modeldir kendileri.

Basen ve üzerindeki noktalarda biten kısa ceket modelleri için kritik nokta bitiş noktasıdır. Çünkü montun, kabanın tam da bittiği noktaya dikkat çekecek. Dolayısıyla basenlerinden rahatsızsan tam da kalçanın üzerinde biten kısa ceketlerden uzak durmanda fayda var. Göbek ve basen bölgende fazlalıkların varsa basenleri kapatacak uzunluktaki modellere yönelmen gerek.

Eğer zayıf ve kısa boyluysan kısa ceketler, montlar sana çok daha uygun olacaktır. Genellikle giydiğin renklere uygun bir kısa mont edinirsen, giydiğin zaman baştan ayağa aynı renk grubunda olacaksın ve böylelikle daha uzun görüneceksin. Aynı şekilde, desenlerden ziyade düz renklere yönelerek daha akıcı bir görüntü de elde edebilirsin.

kısa ceket mont kaban

 

Kalça Hattında Biten Ceket, Mont ve Kaban Seçimi

Montların, kabanların üstlerindeki cep detaylarına dikkat etmek gerek. Basenlerinin geniş olduğunu düşünüyorsan büyük cepler şeklinde tasarlanmış kabanlarda ceplerin tam da basen bölgesine gelmemesi gereklidir.

Omuzlarının basenlerine göre daha dar olduğunu düşünüyorsan mutlaka vatkalı seçimler yaparak görüntünü dengelemelisin. 

Vücudunun hangi bölgesini gizlemek istiyorsan, kıyafetin o bölgeye denk gelen kısmında mümkün olduğunca daha az dikkat çeken desen, hareket, detay bulunması gerekir.

orta uzunluktaki mont kaban

 

Uzun Ceket, Mont ve Kaban Seçimi

Dizin hizasdında ya da altında biten uzunluğa sahip mont ve kabanlar tam da bu gruba dahildir. Eğer kısa ve hatta normal sayılacak boy uzunluğuna dahi sahip olsan, seni olduğundan basık gösterme riski taşır. Bu yüzden uzun boylu ( en az 170 cm ve üzeri ) olanlara bu mont ve kabanları bırakmakta fayda var.

Ayrıca çok uzun boyluysan uzun montların, kabanların büyük yaka detaylarının olmasına özen göstermelisin. Bu detaylar boyu dengeleyen bir görüntü ortaya çıkaracaktır. Ayrıca oversize olarak nitelendirilen kesimler de yine uzun boylu kişilere daha uygun olacaktır.

uzun mont kaban

Coulfate kombin oluşturmakta zorlanan erkekler için birbirinden şık ceket, mont ve kaban modellerini sizler için bir araya getirip kombinler oluşturdu. Fırsatlardan yaralanmak için Coulfate'e ücretsiz üye ol sana atanan stil danışmanın ile tarzına uygun kombin fikirlerinden anında yararlan.

 

 

ÜYELERİN BU BLOG HAKKINDAKİ YORUMLARI Yorum Başlık
Sepet Icon
SEPETİM
Sepet Kapat

Sepetiniz Boş !

Alışveriş sepetinizde ürün yok.

Sepetinize birşeyler ekleyin