İrem Topçu
İrem Topçu / Stilist
12.02.2018

Kişisel Bakıma Dair Tüyolar

Cildinin güzel olmasını, canlı durmasını istiyorsun herkesin istediği gibi. Bunun için nelere özen göstermelisin, neler yapmalısın bunlardan konuşalım.

Vitamin Kontrollerini Yaptırmalısın

İlk olarak değerlerini ölçtürmeli, kan tahlili ile vitaminlerine baktırmalı ve sonuca göre takviyeler almalısın. Sağlıklığına dikkat edersen eğer, cildinde sağlıklı görünecektir.

kan tahlili vitaminler

 

Sağlıklı Gıdalar Tüketmelisin

Sağlıklı bir vücuda sahip olmanın başında sağlıklı beslenmek geliyor. Her zaman düzenli ve sağlıklı beslenmeye özen göstermelisin. Evet! fast-food yemeyi bırakmanı tavsiye ediyorum.. Cildinde gereksiz yağlanma ve akne oluşmasını engellemekte güzel bir adım olacak. Hatta kan grubuna uygun yiyecekler tüketmelisin.

sağlıklı beslenmek

 

Su Tüketimine Dikkat Etmelisin

Ayrıca devamlı duyduğun su tüketiminde sıra, su konusunda sana tavsiyem her 25 kiloya 1 litre su tüketimi olacak. Yani 75 kilo isen günde 3 Litre su tüketmelisin. Unutma ki cildin nemini ve parlaklığını su sayesinde kazanıyor. 

su tüketimi 

Cilde İyi Gelen Sebzeler Tüketmelisin

Özellikle tüketeceğin yeşil, turuncu ve mor renkli antioksidan özellikli sebzeler ve doğal tohumlar cilt ve saç sağlığının en büyük dostu. Bu sayede temiz ve ferah bir cilt için brokoli, salatalık, portakal, havuç, patlıcan, mor lahana gibi sebzeler tüketmek senin yararına olacak.

önemli besinler

 

Kişisel Bakımına Özen Göstermelisin

Araştırmalar sonucunda erkeklerin cildi biraz daha yağlı olduğu için yağlı ve parlak görüntüden kurtulmak için; Vakit buldukça veya vakit ayırarak cildini temizlemen gerekiyor. Temizleme işlemini bir tonik yardımı ile yıkamadan önce kullanabilirsin. Yıkamadan sonra cildine uygun nemlendirici uygulamalısın. Hafta da bir en fazla 2 defa aynı saatlerde peeling yapmanı öneriyorum. Akşam vaktinde yaparsan çok daha etkili olur. Çünkü gece vücut kendini yeniliyor ve bu senin için çok daha etkili, net ve hızlı sonuçlar alabilirsin.

erkek maske

 

Günlük Bakımını Yapmalısın

Siyah noktalardan şikayetçi isen, önce sebebinden söz etmem gerekecek olursa tabi ki de çevre kirliliğinden dolayı gözeneklerine o pis havanın doluyor olması, ama üzülme. Düzenli olarak cildini temizler ve gözeneklerini sıkıştıracak ürünler kullanırsan bu durumdan kısa sürede kurtulacaksın. Pekala son olarak güzel sonuçlar almak istiyorsan tüm bu önerilerimi düzenli olarak yapmalısın. Bakımlı bir cilt, tarz sahibi bir erkek olmanın adımlarından biri ve sen artık ne yapman gerekenleri biliyorsun. 

siyah maske

 

 

ÜYELERİN BU BLOG HAKKINDAKİ YORUMLARI Yorum Başlık
Sepet Icon
SEPETİM
Sepet Kapat

Sepetiniz Boş !

Alışveriş sepetinizde ürün yok.

Sepetinize birşeyler ekleyin