Gamze Fidekök
Gamze Fidekök / Stilist
18.09.2018

Kışın Takım Elbise Nasıl Giyinmeli?

Kış sezonuna girdiğimiz şu dönem içerisinde kafalarda " ne giysem ? " sorusu dolanıyor. Özellikle iş hayatında gündelik hayatta şıklığı elden bırakmaması gereken erkekler için kış mevsimi için kıyafet tavsiyelerinden bahsedelim.

Soğuklara Karşı Kendini Kaliteli Seçimler İle Koru

Kış aylarında soğuklardan olumsuz etkilenmemek için takım elbise kumaşlarını mutlaka kalın kumaştan tercih etmelisin. Şık bir görünüm için de takım elbiseni vücut ölçülerine uygun tercih etmen önemli.

kalın kumaş takım elbise

 

Takım Elbise İle Uyumlu Kaban Seçimleri

Bu kış sezonun da takım elbiselerinin üzerine kombinin ile renk ve doku uyumunu yakalayarak dizinin üstünde biten kabanları tercih etmen çok daha şık bir görünüme kavuşturacaktır. Kabanını boy uzunluğuna göre tercih etmen imajını çok daha net ortaya koymanda yardımcı olacaktır. Boyum kısa diye kendine dert ediyorsan eğer, kalça hizasında biten kabanları tercih etmen çok daha ideal bir görünüm oluşturacaktır.

diz üstü kaban

 

Yelekleri Farklı Parçalar İle Buluşturun

Gömlek üzerine giydiğin kışlık yeleklerde dolabın olmazsa olmazları arasında yer almalı. Kazak üzerine giyilen yeleklere oranla gömlek üzerine giyilen yelekleri sevsem de, esmer ve buğday ten rengine sahip erkeklerde siyah kazak üzerine, doğru seçilmiş kışlık bir yelek mükemmel bir görünüm oluşturduğu da aşikar.

kışlık klasik yelek

 

Kombinlerinizin Tamamlayıcı Aksesuarı; Deri Eldivenler

Deri eldivenler, biricik el koruyucu ve erkeklerin dolaplarında yer alması gerekenler arasında, deri eldiven kesinlikle klasik giyinen erkeklerin karizmatik görünmesine neden oluyor beyler. Hemen bir tane deri eldiven edinmenizi öneririm.

deri eldivenler

 

Şık Kombinlerinizi Uzun Kaşe Kabanlar İle Yorumlayın

Kaşe kaban kış aylarının vazgeçilmezi ve soğuktan koruyan dış kıyafetler arasında erkek yaka modelleri en iyi modellerdendir. Uzun atkılarla tamamlandığında ise adeta göz kamaştırıcı olabilecek, takım elbise giydiğinde klasik kaşe kaban ile fazlasıyla karizmatik bir görüntü elde etmiş olacaksın benden söylemesi.

kaşe kabanlar

 

İmajına Değer Katan Kış Aksesuarı

Pek çok erkek atkı takmayı ne yazık ki sevmiyor. Fakat takım elbise giydiğinde atkını ceketinin içine doğru taktığında sana katacağı havadan söz etmeme dahi gerek yok diye düşünüyorum… Tek renk takım elbisenin üzerine renkli bir atkı taktığında yada renkli, desenli takım elbisenin içine tek renk atkı takdığında, anında stil sahibi olacaksın, dene ve kendi gözlerinizle gör.

kışlık klasik atkılar

 

Olmazsa Olmaz Temiz Ayakkabılar

Takım elbiselerin tamamlayıcı parçası ve kombine yön veren ayakkabılarına gelecek olursak süet ve şık olan makosenler, Oxford tipi bağcıklı ayakkabıları kombinlerin bir numaralı tamamlayıcılarındandır. Özenli bir bakım isteyen süet ayakkabıların düzenli olarak bakımı yapılması imajına artı bir puan kazandıracaktır.

süet şık ayakkabılar

 

 

ÜYELERİN BU BLOG HAKKINDAKİ YORUMLARI Yorum Başlık
Sepet Icon
SEPETİM
Sepet Kapat

Sepetiniz Boş !

Alışveriş sepetinizde ürün yok.

Sepetinize birşeyler ekleyin