Gamze Fidekök
Gamze Fidekök / Stilist
28.06.2018

Kilolu Erkekler İçin Takım Elbise Tavsiyeleri

Bugün blogumda fazla kilolarından şikayetçi olan erkekler için takım elbise tavsiyeleri ve Coulfate'in erkeklere özel ücretsiz olarak sunduğu stil danışmanlığı hizmetinden bahsedeceğim. Ücretsiz üyelik linki ve tabularınızı yıkacak tavsiyeler yazımın devamında.

Takım elbise giymeye cesareti olmayan daha doğrusu kilo veya başka şeylerden ötürü antipatisi oluşmuş erkekler için hazırladığım blogumda cesaret verecek küçük ve işlevli tüyolarımı sizler icin hazırladım. Takım elbise giyinirken yapılan hatalar ve yapılması gereken küçük detaylardan söz edeceğim.

Giyilmemesi Gereken Gömlek Desenleri

Yatay çizgili ve kareli kumaşlardan oluşan takım elbiseleri ve gömlekleri tercih etmemelisin. Kareli ve çizgili kumaşta desen yatay ise asla tercih etmemelisin. " Ekoseyi (kareli) çook seviyorum, mutlaka giymeliyim " diyorsan dikey çizgisi baskın renkte olan gömlek ve takımları tercih edebilirsin. Tercih edeceğin takım elbisenin ya da gömleğin desenleri belli belirsiz veya dikey çizgiye sahip kumaşlardan olmalı ki daha uzun ve ince bir görünüme sahip olabilesin.

kareli takımdan kaçının

 

Fazlalıkları Gizleyecek Modeller

Düz ve koyu renklerden oluşan takım elbise tercih ettiğinde fazlalıklarını gizleyerek oldukça şık bir görünüm elde edebilirsin. Ceketinin düğmelerini ilikleyerek de anında daha zayıf göründüğünü farkedeceksin, benden söylemesi.

düz ve koyu renk takımlar

 

Vücuda Uygun Renk Seçimi

Açık renk bir takım elbise kilolarını daha fazla belli edeceği için açık renklerden olabildiğince uzak durmanı tavsiye ederim ve isteğine göre giyeceğin bir yelek seni mükemmel gösterebilir. Lacivert, gri gibi takım elbiseler tercih edeceğinde dikine çizgili kombinin ile uyumlu gömlekler tercih edebilirsin. Sportif ve şık bir görünümü de beraberinde getirecektir.

açık renk takımdan kaçının

 

Renkli Takım Tercihleri

Takım elbisede asıl önerim pantolonu ve gömleği farklı renklerde tercih etmen olacak. Kilolu bölgelerinde koyu renk, zayıf bölgelerinde ise açık renk giyerek vücut yapını dengeleyebilir ya da aşırıya kaçmadan renklere kendini bırakabilirsin.

pantolon gömlek farklı

 

Uyumlu Takım Renkleri

Renk uyumuna dikkat etmen şart. Koyu renk ceket, açık renk gömlek ve pantolon veya yine koyu renk pantolon tercih edebilirsin. Uyum konusunda sorun yaşıyorsan kesinlikle pantolon ceket aynı renkte gömlek ise takımına göre açık renklerde olmalı.

renk uyumuna dikkat

 

Ceket Boyu Seçimi

Ceketinin boyu da çok hassas bir konu, mutlaka boyuna göre ayarlatmalısın yani pantolonunun fermuarının bittiği yerde kalçanı kapatacak şekilde olmalı.

ceket boyu

Umuyorum takım elbise ile mükemmel görünebileceğine seni ikna edebilmişimdir. Daha kapsamlı ve kişisel bir yardıma ihtiyacın olduğunu düşünüyorsan eğer Coulfate yanında. Sana özel stil danışmanlığı hizmetinden yararlanmak için üye ol butonuna tıklayarak, atanan stil danışmanın ile tarzına yön vermeye başlayabilirsin. Üstelik tüm bunları ücretsiz olarak gerçekleştirebilirsin.

 

 

ÜYELERİN BU BLOG HAKKINDAKİ YORUMLARI Yorum Başlık
Sepet Icon
SEPETİM
Sepet Kapat

Sepetiniz Boş !

Alışveriş sepetinizde ürün yok.

Sepetinize birşeyler ekleyin