Büşra Dikici
Büşra Dikici / Stilist
07.02.2020

Kalem Etek Kombinleri İle Uyumlu Şıklığı Yakalayın!

 

Kalem etek kombinleri özellikle çalışan kadınların en gözde kıyafetlerinden biridir. Kurumsal bir görünüm ve şık bir imaj sergilemek için en ideal etek modellerinden bir tanesidir. Gününün çoğunu işte geçiren ve hatta mesai yapmak zorunda kalan kadınların ise demirbaş kıyafetleri arasındadır. Kalem etek kombinleri modası geçmeyen, kaliteli şıklık sunan, kadınların iş hayatılarında rahatlıkla tercih edebileceği bir kombindir. Kalem etek ve ceket takımlarını tek parça halinde farklı kombinlerde değerlendirilebilmesi ile ultra lüks parçalar arasında yer almaktadır. İş hayatından ziyade kalem eteklerin farklı modellerini gündelik tarz kombin içerisinde değerlendirebilirsiniz. Ancak her şeyden önce vücut yapınıza uygun olup olmadığını analiz etmeniz gerekir.

 

İÇİNDEKİLER

 

Vücuda Uygun Kalem Etek Seçimi

Kombin yaparken en önemli nokta kişinin kendi vücudunu iyi tanıması, ne istediğini bilmesi ve parçaları kombinledikten sonra bir bütünlük oluşturabilmesidir. Bir kadın kendi vücudunu analiz ederek vücuduna yakışan kıyafet modelleri seçmesi sayesinde uyumlu şıklığı yakalamaması imkansızdır. Kalem etek modelleri tercih etmekte risk oluşturan vücut özelliği, göbek ve basen sorunu olan geniş kalçalara sahip kadınlardır. Geniş kalçalara sahip kadınlar; büyük desenli, kareli, yatay model özelliği verilen kalem eteklerden uzak durması gerekmektedir. Tercih etmesi gereken etek modeli tek renk, desensiz ya da küçük desenli, dikey formlar verilen etek modelleridir. Kalem etek boyu midi boy tercih edilmeli, ayakkabı seçimlerinde zarif, sivri burunlu ya da üçgen uçlu ayakkabı modelleri tercih etmelidirler. Bu sayede bacakların vücut ile bütünlüğünde daha dengeli ve ideal bir görünüm sergilemesinde yardımcı olacaktır.

Vücuda Uygun Kalem Etek Seçimi

 

Kalem Etek Kombinleri Tesettür

Kalem etek kombinleri tesettür giyim de farklı kıyafet ve aksesuar değerlendirmeleri ile zengin ürün içeriğine sahiptir. Birçok kıyafet ile farklı tarzlar da kombinler ortaya koyma imkanı sunar. Yaz ve kış mevsimine özel tesettür kalem etek kombinleri için etek boylarında çok bir değişiklik olmayacak olsa da etek modellerinde kombinler için geniş bir yelpazeye sahip. Etek kumaş seçimlerinde vücut özelliği ön planda tutulmalı bu yönde etek kumaş ve model seçimleri yapılmalıdır. Kombin uyumlarını etek ve başörtü renk uyumu ile yakalanabilir. Aynı şekilde kalem etek bluz kombinleri içerisinde bluz ve etek ton sür tonu uygulanarak tesettür giyimde şık etkiler bırakmaktadır. Yaz mevsiminde keten, tensel ve kot kumaş kalem etek modelleri tercih edilebilirken, kış mevsiminde daha hacimli tüvit, yün, kaşmir kumaşlar tercih edilerek şık ve mevsime uygun kalem etek modelleri tercih edilebilir.

Kalem etekler sade ve düz bir model özelliği olduğu için üst bedende stilinize uygun hareketli gömlek ve bluz seçimleri yapabili ceketler ile kombinlerinizi tamamlayabilirsiniz. Kış mevsiminde gömlek kombinleri dışında, kalem etek kazak kombinleri ile de şıklık oluşturabilirsiniz. Yelek, şişme mont, kaban gibi dış giysiler bu sezon şık ve sportif modelleri tesettür giyime güzel etkiler bırakıyor. Spor kalem etek kombinleri tesettür trendlerden yararlanarak kombininiz ile uyumlu dış giysilerinizi seçebilirsiniz. Kombininiz de tek renk bir görünüm oluşturmuşsanız eğer eşarp, şal gibi başörtü seçimlerinde renkli veya desenli tercih edip canlılık katabilirsiniz. Mevsime uygun stilinizi yansıtacak aksesuarlar tercih edip kalem etek tesettür kombinleri oluşturabilirsiniz.

Kalem Etek Kombinleri Tesettür

 

Siyah Kalem Etek Kombinleri

Siyah renk kusurları kapatma özelliği sayesinde kadınlar tarafından en çok tercih edilen etek renklerindendir. Aynı zaman da kurumsal iş yerlerinde çalışan kadınlar için de önemli bir yere sahiptir. Siyah kalem etek kombinleri oluştururken dikkat edilmesi gereken nokta kıyafetler içerisinde renk uyumudur. Renk uyumunda seçici davranarak hangi üründe hangi rengi tercih edebileceğinizi bilmelisiniz. Siyah kalem etek modeli ile kurumsal giyimde beyaz renk gömlekler pratik kombinlenmesi ile tercih edilmesi neredeyse zorunlu hale gelmiştir.

Beyaz gömlek giymek iş yerinde zorunlu değilse eğer beyaz renk dışında siyah kalem etek ile bordo, krem, yeşil, hardal sarısı, pudra rengi, kahverengi ve tonları gömleklere de şans verebilirsiniz. Bu renkleri günlük kalem etek kombinleri içerisinde uyarlayabilir tişört, bluz ve kazak renk seçimlerinizi bu yönde tercih edebilirsiniz. Kombin ile uyumlu olarak ceket, ayakkabı ve çanta seçimlerinizi gömleğinizin ve eteğinizin rengini referans alarak tercih edebilirsiniz. Bu sayede uyumlu şıklıkta bir görünüm elde edebilirsiniz.

Siyah Kalem Etek Kombinleri

 

Kalem Etek Gömlek Kombinleri

Kalem etek kombinlerinde en şık ve pratik kombinlenebilen parça tabi ki de gömleklerdir. En iyi kurumsal kombin görünümleri de gömlek modelleri ile yakalanmaktadır. İş hayatı kombinlerinde gömlek tercih ederken titiz seçimler yapmaya özen göstermelisiniz. Yüksek bel kalem etek kombinleri iş hayatı için en iyi görünümü sergilemekte yardımcıdır. Ancak her şeyden önce vücut özelliğinize uygun bedeninize oturan gömlek modelleri tercih etmelisiniz. Gömleğinizi eteğinizin kesimine uygun olarak klasik, ipek veya yumuşak dokulu tercih edebileceğinizi tespit edip seçimler yapmalısınız. Diz altı kalem etek kombinleri gömlek seçiminden sonra ceket gömlek uyumlu kurumsal bir görünüm için eteğiniz ile aynı kumaş ya da aynı tonlarda bir ceket tercih edebilirsiniz. Kalem etek ceket kombinleri ile uyumlu çanta seçimlerinizi briefcase modellerden yapabilirsiniz. İşiniz ile alakalı evraklarınız rahatça taşıyabilme imkanından yararlanıp kombin ile uyumlu bir görünüm yakalamanızda yardımcı olacaktır.

Gündelik kombinlerde spor kesim ve model özeliği olan deri, kot, triko etek modelleri ile gömlek tercih ederek gündelik şıklıkta rahat kombinler elde edebilirsiniz. Etek modelinize uygun modeller de gömlek tercihleri yapabilir mevsime uygun olarak deri ceket, trençkot ya da hırkalar ile kombinlerinizi tamamlayabilirsiniz. Eteğinizin rengini referans alarak diğer kıyafetlerinizin renk kombinasyonları oluşturabilirsiniz. İş hayatında kombinleriniz de seçeceğiniz renkler imajınıza yön verir. Siz konuşmadan daha kendinizi tanıtmadan kıyafet renkleriniz kendini tanıtmaya başlamıştır bile. Kırmızı kalem etek kombinleri ve bordo kalem etek kombinleri çekici bir görünüm ile net bir imaj oluşturur. Kırmızı ile siyah, lacivert, beyaz, yeşil renklerde kıyafetler ile kombin renk kombinasyonları oluşturabilirsiniz. Lacivert kalem etek kombinleri ve mavi kalem etek kombinleri resmi bir imaj sergiler ve iş hayatınızda tutumunuzu ortaya koyar. Lacivert ile beyaz, kırmızı renkleri imajınız dan ödün vermeden değerlendirebilirsiniz.

Kalem Etek Gömlek Kombinleri

 

Spor Kalem Etek Kombinleri

Pratik kombinlenebilen spor kalem etek kombinleri gündelik giyim de çabasız şıklık oluşturur. Spor etek modelleri kot, deri, jarse, penye kumaşlardan elde edilip kombinlerde daha iyi etkiler bırakan kumaşlardandır. Kalem etek klasik düz kesiminden dolayı ağırbaşlı bir görüntü yaratmak zorunda değilsiniz. Kalem etekleri gündelik spor bir kombine de dönüştürebilirsiniz. Son dönemlerde oldukça trend olan crop top modelleri vücut yapısına güvenen kadınların triko kalem etek modelleri ile tercih edebileceği cinsten. Aynı şekilde deri spor kalem etekler ile gömlek, kazak veya tişörtler ile Feminen bir görünüm oluşturabilirsiniz. Kombininize deri ceketler ekleyerek isterseniz tek bantlı bir topuklu ayakkabı ile şık, sneakerlar ile spor ayakkabi kalem etek kombinleri oluşturabilirsiniz. Jean rahatlığında kombinleri seven kadınlar için de kot gömlekler ile kot kalem eteklerden fresh bir kombin oluşturulabilirsiniz. Çabasız şıklıkta basic bir tişörtü kot kalem etek kombinleri içerisinde değerlendirebilirsiniz. Gündelik şıklıkta deri kalem etek kombinleri oluşturabilir bir deri ceket ile imajınızı üst boyutlara taşıyabilirsiniz.

Spor Kalem Etek Kombinleri

 

Düğün İçin Kalem Etek Kombinleri

Düğün için kalem etek kombinleri, vücut yapınıza uygun olarak desenli kalem etek kombinleri veya desenli ceket takım kombinlerini değerlendirebilirsiniz. Sezonun trend modellerinden olan payetli kalem etekleri tül bluz veya gömlekler ile çok şık bir görünüm içerisinde değerlendirebilirsiniz. Payet etek altına tek bant topuklu ayakkabılar en çok yakışan ayakkabı modellerindendir. Payet mini kalem etek kombinleri ile gecenin parlayan yıldızı siz olabilirsiniz. Kalem etek elbise kombinleri de düğün için değerlendirilebilecek şık kombinlerdendir. Vücudunuza uyum içerisinde oturan kalem elbise altına siletto model ayakkabıları kombinleyerek gözleri üzerinize çivileyebilirsiniz.

Kalem Etek Kombinleri Düğün İçin

 

Uzun Kalem Etek Kombinleri

Uzun kalem etek kombinleri bacak yapısı çarpık, bozuk kadınların kusurları örtme özelliğinden yararlanarak rahatlıkla giyebileceği modellerdendir. Kısa üstler, oversize bluz ve kazaklar belden bacaklara kadar düz inen uzun kalem eteklere hareket katacak kombin kıyafetlerindendir. Şık bir görünüm için üst bedende veya kollarda hareketli gömlekler tercih edebilirsiniz. Sportif bir görünüm için tişört veya kazak modellerini tercih edebilirsiniz. Kışlık kalem etek kombinleri için etek boyunda ya da etek boyunu geçen trençkot ve kabanlar tercih edebilirsiniz. Triko veya jarse kalem eteklerde takımları tercih edebilir bluz ve etek uyumlu çabasız şıklık oluşumundan yararlanabilirsiniz.

Uzun Kalem Etek Kombinleri

 

Kalem Etek Büstiyer Kombinleri

Kalem etek büstiyer kombinleri vücuduna güvenen kadınların tercih edebileceği mükemmel bir yazlık kombin örneğidir. Kalem etek kombinleri 2020 bahar sezonunda sıkça karşımıza çıkacak ve bohem ve şık görünümde gözleri doyuracak. Kalem etek ile feminen, büstiyer ile çekici bir görünümü beraberinde sunan kombin kusursuz bir bedende kusursuz bir imaj sergiler. Büstiyer kalem etek kombinleri yaz mevsiminde festivallerde, özel doğum günü veya parti gibi hareketli ortamlarda bulunulacaksa tercih edilebilecek en uygun kombin seçeneklerinden bir tanesidir. Model özelliğine bağlı olarak gündelik şıklıkta deri ceketler, blazer ceketler ile sportif şıklıkta bir görünüm oluşturabilirken, çiçekli kalem etek kombinleri veya ön kısmı düğmeli desenli modelleri de feminen bir görünüm içerisinde tercih edebilirsiniz.

Festival ya da açık hava partilerine katılacaksanız eğer beyaz kalem etek kombinleri oluşturabilirsiniz. Model özelliği olarak ip askılı, dantelli büstiyerler ile hemen altına diz hattına kadar inen ve alt kısımda volan olan kalem etek modelleri ile ortamın enerjisine ayak uydurabilirsiniz. Özel partiler de omuzları açıkta bırakan pazuları saran bir straptez büstiyer ve hemen altına mini ya da midi boy bir kalem etek ile eşlik etmesini sağlayabilirsiniz. Bir düğün davetine katılacaksanız eğer, bedeninizi saran büstiyer ve yırtmaçlı uzun kalem etek modeli tercih ederek cüretkar bir imaj ile davete katılabilirsiniz.

Kalem Etek Büstiyer Kombinleri

 

 

ÜYELERİN BU BLOG HAKKINDAKİ YORUMLARI Yorum Başlık
Sepet Icon
SEPETİM
Sepet Kapat

Sepetiniz Boş !

Alışveriş sepetinizde ürün yok.

Sepetinize birşeyler ekleyin