Büşra Dikici
Büşra Dikici / Stilist
12.02.2018

Jean Deyince Üzerinde Durulması Gerekenler

Rahat ve dayanıklı denimler gündelik kombinlerin şık ve sportif parçalarındandır. Denim nedir ? ve kullanım alanları nerelerdir ? hep beraber inceleyelim. Dört mevsim denim rahatlığı hissetmek isteyen tarz sahibi erkekler için birkaç stil önerilerim var. Coulfate'den vücuduna uygun jean pantolon tavsiyeni almak için yapman gerekenler yazımın devamında.

➤ Erkek Kot Pantolon Kombinleri: https://www.coulfate.com/erkek-kot-pantolon-kombinleri

Denim Nedir ?

Denim veya kot; pamuk, likra gibi ipliklerden elde edilen kumaşlardır. Farklı renk seçenekleri ile kullanım alanı geniş bir yelpazeye sahiptir. Kot olarakta bilinen kumaşlar ile ev tekstili ve gündelik şıklıkta değerlendirilen sportif kıyafetler elde edilmektedir. Denim kelimesi kumaşın türü, Jean kelimesi ise pantolonun stilini belirtir.

Kışın giyilmeye yatkın olan denim kumaşlar daha kalın, ve sert ipliklerden elde edilirken, yaz mevsiminde ince ve yumuşak ipliklerden elde edilerek kullanım konforu sunar. Kış mevsimine uygun bir jeani yaz mevsiminde giyilirse terlemeye ve kaşıntı gibi sorunlara yol açabilir. Yaz mevsiminde ince jean kumaşlara yönelmek doğru bir seçim olacaktır.

jean

 

Denim Tercihi

Kumaşların kalitesi de bir o kadar önemlidir. Yaza en uygun denim kumaş çeşitleri ince olanlardır ve bu kumaşlar sayesinde yaz sıcağı da rahatça hareket edebilirsiniz ve terleme gibi sıkıntılar yaşamazsınız.

yaza uygun chino

 

Chino Pantolonlar

Yaz mevsimin de değerlendirilebilecek chino, bir diğer denim türü olup, gündelik olarak tercih edilebilir şık pantolon modelidir. Bu yüzden yaz günlerinde chino pantolonları göz önünde bulundurabilir kombinlerinde değerlendirebilirsin.

chino pantolon

 

Raw Denim Pantolonlar

Raw denim olarak bilinen işlenmemiş pantolonlar, kalın ve sert olmaları nedeniyle kış aylarında giymeni öneririm. Kalın ve sert olması nedeniyle yaz aylarında giymek için pek uygun değillerdir. Onların yerine yaz aylarında ince, likralı, taşlanmış ve hatta daha havadar olan yırtık jean modellerini değerlendirebilirsin bi düşün derim.

kalın ve sert jeanler

 

Beyaz Jean Tercihi

Siyahın güneşi çektiğini, beyazın ise ittiğini biliyoruz. O halde yaz sıcaklarında beyaz Jean, kış mevsiminde ise siyah Jean giymen stilin ve kullanım konforu açısından doğru bir seçim olacaktır. Ayrıca renk olarak beyaz tercih etmek fresh kombinlere kapı açıp, mevsim modasına da ayak uydurmuş olacaksın. Nisan ayı yağmur olasılığı yüksek aylardan biridir. Bu nedenle evden hava durumuna bakmadan beyaz jean giyerek çıkmamanı öneririm. Bu konu da hassas düşünüp beyaz jean seçimi yapmalısın.

➤ Beyaz Erkek Kot Pantolon Kombinleri: https://www.coulfate.com/erkek-beyaz-pantolon-kombinleri

beyaz jean

 

Jeanlere Stil Dokunuşlar

Pantolon paçalarını kıvır. Sevmesen bile yazın özellikle spor tarzda giyindiğinde jean pantolonunun paçalarını katlayarak giymeyi denemeni tavsiye ederim. Tabi ki çoraplarının görünmemesi kaydıyla. Bileksiz patik çorap doğru bir seçim olacaktır. Kargo pantolon veya havuç jean pantolon kombinlerinde stil bir dokunuş yapmak istersen, renkli çorapları pantolonun altında değerlendirerek sokak stili kombini olarak kullanabilirsin.

➤ Erkek Havuç Pantolon Kombinleri: https://www.coulfate.com/erkek-havuc-pantolon-kombinleri

Paçaları Kıvırıyoruz

Tarzına uygun denim ve vücut özelliğine uygun jean pantolon önerini almak için Coulfate'e ücretsiz üye ol ve sana atanan stil danışmanın ile tar kombin fikirlerini almaya başla. Vücut özelliğine uygun jean pantolon kombin fikirleri ile tarzına hareket katmaya başla.

 

 

ÜYELERİN BU BLOG HAKKINDAKİ YORUMLARI Yorum Başlık
Sepet Icon
SEPETİM
Sepet Kapat

Sepetiniz Boş !

Alışveriş sepetinizde ürün yok.

Sepetinize birşeyler ekleyin