Gamze Fidekök
Gamze Fidekök / Stilist
09.04.2018

İlk İzlenim / Dış Görünüşün Neden Önemli

Yazıma başlamadan önce sosyal psikolog Albert Mehrabian’ın yaptığı araştırmaya bakın derim, İlk izlenimlerin %55’ini görünüm ve beden dili, %38’ini konuşma ve ses tonu, %7’sini de ne söylediğiniz oluşturuyor. Hadi şimdi görüntün ile nasıl etkileyici olabileceğinden ve imajını kombinlerinle nasıl aktarabileceğinden konuşalım.

Canlı Bir Görünüm

Renklerin insanlar üzerindeki etkisini hafife almamalı ve imajını doğru aktarabilmek adına enerjine uyum sağlayan renkleri tercih etmelisin. Renkli giyinmekten hoşlanmadığını ve beni bozar gibi kelimeler telaffuz ettiğini duymak dahi istemiyorum. 

renkli giyim 

 

Aksesuarlarda Renkleri Değerlendir

Bir ceket giyeceksen o ceketi öylece giyme artık, yakasına tak bir broş, bak karizmana nasıl karizma katacak.

broş detayı

 

Kombinlerde Stil Dokunuşlar

Bacak boyunun avantajını kullanmalı dikkatleri fit duruşuna çekmelisin. Ama benim bacak boyum kısa diyorsan onun da çözümü bende, düşük bel pantolonlardan kaçacaksın. Giydiğin gömleği de bırakma öylece, yerleştir pantolonunun içine haah tamamm.

gömlek pantolon 

 

Farklı Olmaya Açık Ol

Eğer amacın ilk izlenimle mükemmel olmaksa (%55’lik oranı hafife almayalım) tek tip giymekten kurtul ve farklı desenleri olan giysilere şans tanı. Bak ondan sonra bütün gözler üzerinde olacak.

farklı ekose takım 

 

Tamamlayıcı Parçaları Değerlendir

Gömlek giydiğinde o ilk iki düğmeği açık bırakmayı dene ya da fular kullan. Üzerine giyeceğin deri ceket veya kruvaze kapanmalı örgü hırka ile tarzını tamamla.

farklı deri ceket 

 

Kombine Uygun Aksesuar Seçimi

Biraz daha spor bir giyim tercih edeceksen aksesuarlarını ona göre seç. Şu tesbihinden kurtulmakla başlayabilirsin. Klasik bir saat tercih etme dijital veya akıllı saatlere şans tanı.

farklı spor giyim 

Mükemmel olman yolunda dikkat ettiklerinden sonra dik duruşun ve giysilerinin sana kattığı özgüven ile beden dilini konuşturmalısın. Eee ilk izlenimin konusunda sana yardımcı oluyorum. Beden dilin ve karşındakini etkilemekte, iş sana düşüyor. Tavsiyelerime dikkate aldıktan sonra Coulfate’den en güzel kombini seç bakalım. Kendin için kıyafet veya kombin seçmekte zorlanıyorsn eğer Coulfate'e şimdi ücretsiz üye ol ve atanan stil danışmanın ile vücuduna uygun tarz kombinler oluşturma şansını yakala.

 

 

ÜYELERİN BU BLOG HAKKINDAKİ YORUMLARI Yorum Başlık
Sepet Icon
SEPETİM
Sepet Kapat

Sepetiniz Boş !

Alışveriş sepetinizde ürün yok.

Sepetinize birşeyler ekleyin