Büşra Dikici
Büşra Dikici / Stilist
12.02.2018

Gözlük Deyip Geçme!

Gözlük seçiminde gözlük çerçevesi, gözlük tarzı ve işlevi, yüz şekline uyumu gibi kriterlere dikkat edilmesi gerekir. Aynı zaman da ten rengine uygun gözlük rengi ve gözlük camı renk seçimleri de bir o kadar öneml konulardandır. Gözlük alırken saç rengine ve ten rengine uyumlu gözlükler tercih etmek kişinin stiline olumlu bir yön verir. Gözlülükler uyumlu bir görünüm içerisinde kombinlerinizi destekleyen şık aksesuarlardan olacaktır. 

Ten rengine göre gözlük renk analizlerine başlamadan önce seni “ Gözlük Seçimin Ne Kadar Doğru ? ” başlığı altında yüz tipine uygun çerçeve seçimi yapabilmen için bloga göz atmanı tavsiye ediyorum.

Kumral Ten Rengi İçin Gözlük Renk Seçimi

Güneş gözlüğü rengi seçimi konusunda da son derece rahat olabilirsin. Gözlük modelini yüz tipine göre seçtiğin her renkten güneş gözlüğünü satın alman dikkat çekici olmanı sağlayacak. Mavi tonları, kızıl tonları ve kahverengi çerçeveler yüzünüzün rengini ortaya çıkararak canlı bir görünüm elde etmene yardımcı olacaktır.

Kumrallara Gözlük Önerileri

 

Açık Ten Rengi İçin Gözlük Renk Seçimi

Açık tenine, kahverengi ya da siyah gibi koyu renk saçlara sahipsen, son yıllarda moda olan mat sarı tonları tam sana göre olacaktır. Tabi bu gözlükler kıyafetinle de uyum sağlaması açısından Coulfate giriş bölümünde tarzlar kısmını ziyaret etmeni öneririm. Retro tonlar, baskılı, yakalı tshirtlerin baskın olduğu dinamik ve enerjik kombinler için Collage Styling uygun olacaktır. Klasik giyinmekten yana isen kızıl tonlarda lacivert ve açık tonları tam sana göre. Daha dikkat çekici bir görünüm elde etmek istersen gümüş gri tonlarındaki çerçeve ve camları kullanabilirsin. Yaz aylarında bronz teninle de uyum sağlayacak olan bu tarz güneş gözlüklerini rahatlıkla kullanabilirsin.

Açık Tenlilere Gözlük Önerileri

 

Esmer Ten Rengi İçin Gözlük Renk Seçimi

Açık tenlilere oranla senin gözlük seçimin çok çok daha kolay olacak. Modası geçmeyen siyah, füme ve gri tonlarındaki güneş gözlüklerini rahatlıkla hem kışın hem de yazın kullanarak şıklığına şıklık katabilirsin. Ayrıca bu yılın modası olan metalik mavi güneş gözlükleri de esmer teninle bir zıtlık oluşturarak yüzünü oldukça canlı gösterecek.

Esmerlere Gözlük Önerileri

 

Buğday Ten Rengi İçin Gözlük Renk Seçimi

Gözlük seçiminde çok fazla zorlandığını biliyorum. Senin tenin için pek çok gözlük seçeneği mevcut her dönem gözde olan hareli ve aynalı camlara sahip güneş gözlükleri de bronz cildinle iyi bir uyum yakalayacaktır. Özellikle açık kahverengi, karamel rengi ve kemik çerçevelerle en şık görüntüyü elde edebilirsin. Tarz bir duruş için en önemlisi yüz tipine uygun çerçeveyi bulmalısın.

Buğday Tenlilere Gözlük Önerileri

 

Doğru Gözlük Tarzı İle Verilen İmaj

Gözlükler erkeklerin yüzünde daha simetrik ve daha ideal formda bir görünüm sağlar. Tarz çağrışımı yapar ve yüz simetrisinin insanların bilinçaltını etkileyip kişinin daha çekici görünmesini sağlar. Numaralı gözlük erkek ortamında olsun, kadınların çoğunluk olduğu ortamlar da olsun profesyonel, açık, sade, anlaşılır bir imaj kazandırır. Gözlük bir olgunluk kazandırıyor ki bu da dışarıya ince düşünceli ve güvenilir bir imaj verir. Güneş gözlükleri ise kesinlikle bir erkeğe gizem ve çekicilik katıyor, kadınları içine çeken bir gizem.

Gözlüğün Tarzı ve İşlevi

 

Güneş Gözlüğünün İşlevi

Güneş gözlüğünü sadece estetik kaygıdan dolayı almak doğru değildir. Camının kalitesi özellikleri iyi olmalı ki göz sağlığına zarar vermesin. Kaliteli güneş gözlüğünün bazı özellikleri vardır. Işığı emme oranı oldukça yüksektir. UV ışınlarını bloke eder. Yüzde kayma yapmaz ya da camları bastırınca esnemez. Gözlük alacak olduğun zaman bu hususlara dikkat ederek alışveriş yapmalısın.

Kaliteli Güneş Gözlüğü Nasıl Olur

Yüz tipine uygun gözlük seçimi ve gözlük çerçeve seçimini almak için Coulfate'e ücretsiz üye ol ve stil danışmanından tavsiyelerini almaya başla. 

 

ÜYELERİN BU BLOG HAKKINDAKİ YORUMLARI Yorum Başlık
Sepet Icon
SEPETİM
Sepet Kapat

Sepetiniz Boş !

Alışveriş sepetinizde ürün yok.

Sepetinize birşeyler ekleyin