Gamze Fidekök
Gamze Fidekök / Stilist
30.06.2018

Göbekli Erkekler Nasıl Giyinmeli ?

 

Göbekli erkekler nasıl giyinmeli ? Bunun için Coulfate'in erkeklere özel sunduğu ücretsiz stil danışmanlığı hizmetinden yararlanabilirsiniz. Bloğumun devamında ücretsiz üyelik ve ücretsiz stil danışmanlığı hizmeti için link bırakıyorum. Linke tıklayarak fırsatlardan yararlanabilirsiniz.

Kilolarınızın şıklığınızı engellemesine izin vermeyin. Aynı zaman da şık olmak için pahalı kıyafetler almaya da gerek yok. Kendinizi olduğunuz gibi kabul etmeniz ve vücudunuzun nelere ihtiyacı olduğunu, vücut özelliklerinize uygun kıyafetlerin tesbitini yapmanız şık olmanız da atacağınız en önemli adımlardan ilkidir.

 

Sportif ve Şık Parçaların Seçimi

Mümkün olduğunca spor gömlek, v yaka ya da polo yaka t-shirtler seçmelisin. Böylelikle çok daha ideal görünümü elde edebilirsiniz. Kilolu görünüme sebep olan renkli ve çizgili tshirtler, çift renklere sahip t-shirtler kesinlikle seni çekicilikten uzak tutacaktır.

spor gömlekler

 

Kıyafetlerde En Uygun Kumaş Seçimi

Az ve öz renkler kullanmalısın. Pamuk, keten gibi doğal liflerden üretilmiş giysiler giymeye özen göstermen de çok önemli. Kilo fazla olduğunda terleme akışı hızlı olacağı için katkı maddelerinden üretilmiş t-shirtler daha çok terlemene neden olacaktır böyle olmasını istemeyiz öyle değil mi?

az renk seçilmeli

 

En İdeal Tişört Modeli; V Yaka

Göğüs bölgen fazla iri ve tişört giymeyi de çok seven biriysen, v yaka tişört tercih etmen vücut özelliğine en uygun tişört modellerinden olacaktır.

v yaka tişört

 

Fit Görünüm Ceket Modeli

Tshirt veya spor gömlek üstüne kot ceketler, vücudunun kaldırabileceği en sportif parçalar arasında yer alaıyor. Giydiğin zaman fit ve centilmen bir görüntüye sahip olabilirsin.

kot ceket giymeli

 

Vücut Özelliğine Göre Tişört Gömlek Uzunlukları

Bel bölgendeki fazlalıkları örtebilmen için bol t-shirtler tercih etmende fayda var. Tshirt ve gömlek boylarına gelecek olursam kalçanı kapatacak şekilde tercih edebilirsin fakat gömlekte çok uzun tercih etmemelisin. Gömlek boyu göbek hizanızın 5 parmak aşağısında olmalı. Daha uzun olan gömlekler seni özensiz gösterecektir aman dikkat !

bol tişörtler tercih edilir

 

Üst Bedende Dikkat Edilmesi Gerekenler

Gömlekte çift çizgilerden, renkli üstlerden uzak durmalısın. Boyu ise kesinlikle kalçayı örtecek şekilde olmalı. Renk konusunda sıradan davranarak koyu renklere yönelmende fayda var. Fazlalık özellikle göbek bölgende ise gömleğini pantolonunun içine koymamalısın aksi takdirde göbeğin "ben buradayım" diye bağıracaktır.

koyu renkler seçilmeli

 

Göbekli Erkeklerin Ceket ve Gömlek Seçimi

Vazgeçilmez parçalarından biri de koyu renklerde ve önü ilikli blazer ceketlerin olmalı. Blazer ceket giydiğinde duruşun bile değişecek daha özgüvenli ve daha dik yürüyeceksin. Bundan eminim. Yelek giymekten de çekinmemeli gömlek ile mükemmel uyumu yakalamalısın.

koyu renkte blazer ceket

 

Pantolon Seçimi

Pantolon seçerken koyu renkler tercih etmelisin. Chino pantolonlar ise daha şık, spor ve elit bir görünüm sağlayacağı için tercihin belli.

koyu chino pantolon

 

Pantolonda Değerlendirilmeye Açık Aksesuarlar

Bedenine uyan pantolonlar seçmen zaten önemli ama bir tavsiye verecek olursam, kemer seçimleridir. Bazen sadece aksesuar olarak değerlendirilen kemerler senin ihtiyacına yönelik seçimlerin arasında olacaktır. İnce kemer seçimleri yapmalısın. Bazen kemer yerine dilersen askı kullanmanabilirsin. Bu seni hem şık, hem de entellektüel gösterecek. 

bedene uygun pantolon

 

Pantolon Paçaları

Pantolonların bel hattı kadar pantolon paçalarının genişlik ve uzunlukları da önemli kriterlerdendir. Pantolonların paçası ne çok geniş, ne de çok dar olmalıdır. Boru paça pantolonlar senin en ideal pantolon modellerinden olacaktır.

paçalar ne dar ne geniş

 

Asla Yapılmaması Gerekenler

Birçok kilolu erkek bir beden büyük pantolon tercih eder ve kemerle belini sıkar. Bu da korkunç bir görüntüye sebep olur. Aman bu şekilde kendini salarak bir hata yapma derim. İmajın ciddi anlamda zarar görmesine sebep olacaktır.

beden uyumu

 

Vücut tipinden dolayı hala kombin yapmakta zorlandığını düşünüyorsan Coulfate yanında. Birebir ve online olarak ücretsiz stil danışmanlığı hizmetinden yararlanmak için üye ol butonuna tıklayarak sana atanan stil danışmanın ile vücut özelliğine uygun şık kombin tavsiyelerini almaya başlayabilirsin.

 

 

ÜYELERİN BU BLOG HAKKINDAKİ YORUMLARI Yorum Başlık
Sepet Icon
SEPETİM
Sepet Kapat

Sepetiniz Boş !

Alışveriş sepetinizde ürün yok.

Sepetinize birşeyler ekleyin