Gamze Fidekök
Gamze Fidekök / Stilist
15.01.2019

Erkeklerin Giyim İkonu : Nick Wooster'ın Tarzı

 

Önemli bir stil ikonu olan Nick Wooster 2 Temmuz 1960 yılında Kansas'ta  doğdu. Reklamcılık ve Gazetecilik mezunu ve 2011 yılına kadar dünyaca ünlü birçok markanın moda direktörlüğünü yapan Nick Wooster, o tarihten itibaren yaratıcılığını ve yeteneğini birbirinden ünlü markalarla yaptığı kapsül koleksiyonlarına aktarıyor. Referas alınacak türde cesur kombinler yapan stil ikonunu tanımaya ve tarzını konuşmaya başlayabiliriz.

 

Kış Aylarında Nick Wooster Kürkleri

Güneş gözlükleri ile son derece karizmatik görünen Nick Wooster kürkleri kombinlerin de sıklıkla kullanıyor ve kat kat giyimi de oldukça güzel değerlendiriyor diyebilirim.

Nick Wooster Kürkleri

 

Cesur Renk Kombinleri

Cesur renk seçimlerinden asla kaçınmayan Nick Wooster turuncu ve mavi gibi kontrast oluşturan renkleri kombinlerinde sıklıkla kullanıyor. Hatalara yer vermeden kombinlerinde özgün dokunuşlar yapması kendine hayran bırakan özelliklerindendir.

Nick Wooster Cesur Renk Kombinleri

 

Giymek İçin Cesaret İsteyen Takım Elbiseleri

Takım elbiselere oldukça düşkün olan Nick Wooster farklı kesim, dikim tekniklerini ve renk seçeneklerini korkusuzca kullanarak kendisine yakıştırarak tarz kombinler oluşturuyor. Bir erkeğin giymesi için cesaret isteyen kombin veya parçaları büyük bir özgüven ile üzerinde taşıyor.

Nick Wooster Takım Elbise Seçimleri

 

İkonik Parçaları

Nick Wooster'ın tarzı olan kürklerden söz etmiştim. Fakat özellikle kürklü kabanları içine giymeyi sıklıkla tercih ettiği yelek ve hırkaları da onu oldukça karizmatik bir duruşa sahip olmasını sağlıyor.  

 ikonik parçaları

 

Desen ve Renklerdeki Zırtlık Uyumu

Renk uyumu konusunda oldukça başarılı olan Nick Wooster kombinlerin de uyumlu saat takmayı ve farklı desenlerdeki kumaşları da sıklıkla tercih ediyor. Kombinlerinde her ne kadar zıt renk ve desenler kullansa da uyumu yakalayan ve her halükarda şık olmayı başaran bir ikondur.

Nick Wooster Zıtlık Uyumu

 

Erkek İkonlar Arasında Kendinden En Çok Söz Ettireni

Giyim ikonu Nick Wooster cesur seçimleri ile oldukça konuşulan ikonlar arasındadır. Bir başka vücutta çok farklı formlarda gözüken giysi ve aksesuarlar, Wooster'in üzerinde bir başka durmakta hiç de zorluk çekmiyor. Yeşil rengi de dolabında sıklıkla tercih ettiği giysilerinden anlaşılıyor.

Nick Wooster cesur seçimleri

 

Desenlere Olan Düşkünlüğü

Yaz aylarında kapri ve şortları da sıklıkla tercih ediyor. Kombinlerinde kullandığı kıyafetlerin desenleri ve renkleri onun için asla korkulacak türden değil. 58 yaşındaki Kansas’lı Wooster'ın, işine ilk gün ki kadar amatör bir ruhla bağlı kalabilmesi, sanırım siz erkeklere sevdiğimiz işi yapmanın tatmini konusunda ilham kaynağı olacaktır.

Nick Wooster Desen ve Renk Kaynağı

 

 

ÜYELERİN BU BLOG HAKKINDAKİ YORUMLARI Yorum Başlık
Sepet Icon
SEPETİM
Sepet Kapat

Sepetiniz Boş !

Alışveriş sepetinizde ürün yok.

Sepetinize birşeyler ekleyin