Büşra Dikici
Büşra Dikici / Stilist
10.11.2018

Sonbahar Kış Sezonunun En Şık Aksesuarı: Fedora Şapka

Sonbahar ve kış aylarının vazgeçilmez erkek şapka modeli olan fedora şapkalar, bu sezon en sevilen erkek giyim aksesuarı arasında. Kadınlarında maskulen giyimde kullandıkları şapkalar arasına giren Fedora şapkalara bu sezon ilgi inanılmaz derecede arttı. Bu yüzden bu konu hakkında sizleri de bir nevi bilinçlendirmek ve tarzınız konusunda harekete geçirmek adına sonbahar ve kış sezonunun en şık aksesuarı olan fedora şapka hakkında yazımı hazırladım.

Sezonun Tercih Edilen Erkek Aksesuarı

Yaz aylarında da sıkça kullandığımız ince veya hasır modelleri, sonbahar ve kış mevsimi için özel olarak üretilmiş kalın kumaşlar ile soğuktan koruyor. Bu sezon haki yeşili, siyah, bordo ve kahverengi tonları ile dikkatleri üzerine çekiyor. Fedora şapkalar, sonbahar kış sezonun en çok tercih edilen aksesuarlarından olacak.

fedora sapka aksesuar

 

Doğru Kombin İle İstediğin İmajı Sergile

Fedora şapka modelleri ile uyumlu kıyafetlerle kombinlediğinde oldukça şık bir görünüm yakalaman mümkün. Özellikle yarım balıkçı yaka kazak ve sade kabanlar ile kombin yaparsanız fedora şapka ile centilmen bir imaj sergileyebilirsiniz. Hâkim yaka gömlek, bisiklet yaka kazak üzerine kot ceket veya blazer ceketler ile stilize edildiğinde karizmatik bir hava oluşturabilirsiniz. 

fedora sapka imajı

 

Uyumlu Seçimler Tarz Kombinler

Jean kıyafet kombinlerini fedora şapka ile taçlandırabilir, sokak stilini yansıtabilirsin. Ayriyeten fedora şapka cool ve asil bir hava sergilemene yardımcı olurken sende fular ve gözlük gibi küçük eklemeler yaparak imajını üst boyutlara taşıyabilirsin.

fedora sapka uyumu

 

Fedora Şapka ile Uyumlu Aksesuar Seçimleri

Fedora şapka ile kombinleyeceğin aksesuar seçimlerini bazı şapka modellerinin üzerinde şeritler, tüy ve metal gibi süsleme malzemeleri kullanılmıştır. Şapka da kullanılan süsleme malzemelerini referans alarak aksesuar seçimlerini yapabilirsin.

fedora ile aksesuar seçimi

 

Kombine Uygun Fedora Şapka

Retro giyinmeyi seviyor veya ruh halin retro tarzı yansıtmak istiyorsa, fedora şapkaların ile hâkim yaka gömlek üzerine yün yelek, hırka ve kaban ile harika bir vintage görünüm yakalarken modaya uygun bir etki de verebilirsin.

fedora sapka ile iyi görünüm

 

Renk Kombinasyonları İle Tarzına Yön Ver

Retro seçimler yaparak tarz değişikliğine de gidebilirsin. Kahverengi ceketler ile özellikle kot mavisi gömlekleri denemeni tavsiye ederim Retro tarzını en iyi yansıtan renk kombinasyonlarından biridir.

fedora sapka ile retro

 

Vücut Özelliklerine Uygun Şapka Seçimi

Vücut tipi ve yüz tipine uygun seçimler yapman kombin yapma aşamasında en önemli kriterler arasındadır. Yüz tipine yakışmayan bir seçim yaparsan imajını zedelemekle kalmaz, kombinini ne yazık ki ortaya çıkartamazsın. Tarz ve özenli bir görünüm için vücut özelliklerini tanıman şart.

fedora sapka ile uygun seçim

Şapka seçimlerinde zorlanıyorsan ten renginevücut tipine ve yüz tipine uygun seçimler yapmanda yardımcı olacak bilgiler için diğer bloglarıma göz atabilirsin.

 

 

ÜYELERİN BU BLOG HAKKINDAKİ YORUMLARI Yorum Başlık
Sepet Icon
SEPETİM
Sepet Kapat

Sepetiniz Boş !

Alışveriş sepetinizde ürün yok.

Sepetinize birşeyler ekleyin