Gamze Fidekök
Gamze Fidekök / Stilist
09.04.2018

Etkileyici Olabilmek İçin: Renklerin Diline Güven

Her bir renk insan da farklı duygular uyandırır. Kıyafetler de ise renk tercihleri önemli bir yere sahipdir. Sakin, güçlü, ağırbaşlı, çekici ve itici gibi kavramlar ile kişinin imajına yön veririr. Hadi şimdi renkleri inceleyerek kombinler de bıraktığı etkilerden söz edelim. Profesyonel bir yardıma ihtiyacın olduğunu düşünüyorsan eğer Coulfate'in stil danışamanlığı ekibi ve bir çok kombin oluşturma fikri detayları yazımın devamında..

Ağırbaşlı Bir İmaj Sergileyen; Siyah

Güç, hırs, inat duygularında etkindir. İş görüşmesine giderken siyah rengi tercih edersen, işi alma konusunda ne kadar hırslı olduğunu karşı tarafa rahatlıkla hissettirebilirsin. Benden söylemesi.

siyah takım gücü temsil eder

 

Fresh Bir Görünüm Sergileyen; Beyaz

Temizliğin saflığın ve masumiyetin rengidir, güven hissi verir. İstikrarı ve devamlılığı simgeler. Temiz ve dürüst biri imaj sergilemek için bu renk tam sana göre.

beyaz temizliği saflığı temsil eder

 

Başarılı Bir Tavır Sergileyen; Lacivert

Lacivert Giysilerinde bu rengi tercih edersen karşındaki insana sadık, dürüst ve başarılı bir izlenim b��rakabilirsin. Bu yüzden iş görüşmesine giderken lacivert bir takım elbise tercih et.

lacivert sadık ve dürüstlüğü temsil eder

 

Güçlü Bir Tavır Sergileyen; Kırmızı

Canlandırıcı etkisi vardır. Enerji, sıcaklık ve aşk duygularını harekete geçirir. Bu benim rengim mi dedin? Bir işi sonuna kadar götürebileceğine inanıyorsan ve bu konuda kararlıysan toplantılara katılacağında kırmızı rengi tercih et. Öne geç. 

kırmızı enerjiyi aşkı temsil eder

 

Olgun Bir Görünüm Sergileyen; Kahverengi

Kırmızı ve siyahtan elde edildiği için enerji, tutku ve asalet rengidir. Karşındaki insanı resmiyetten uzak, daha rahat hissettirmek istiyorsan rengine güven.

Kahverengi tutkuyu temsil eder

 

Rahat ve Doğal Bir Tavır Sergileyen; Mavi

Dürüstlük, sadakat, sakinlik ve mutluluk duygusunu temsil eder. Sakin ve huzur veren biriysen, dış dünyaya bunu yansıtmak adına kombinlerinde bu rengi kullanabilirsin.

mavi huzuru sadakatı temsil eder

 

Sakin Bir Tavır Sergileyen; Yeşil

Uyumlu ve huzur veren aynı zamanda güven aşılayan bir renk. İlk izlenimin olumlu olmasını istiyor, ruh dinginliği sağlamak istiyorsan bu renk tam sana göre.

yeşil uyumu güveni temsil eder

 

Rahat Bir Tavır Sergileyen; Gri

Diplomasiyi ve ağırlığı vurgulayan bir renk.Uzlaştırıcı özelliği de olduğundan giysilerinde yoğun bir şekilde kullanacak olursan bunaltıcı olacaksın. Aman ha sen detay olarak kullanmaya bak. Ciddiyetini ortaya koymak istiyorsan bu rengi dene.

gri diplomasiyi ciddiyeti temsil eder

 

Renkler her zaman her yerde anlamlarına göre kullanıldı. Bu nedenle işletmeler de yansıtmak istedikleri hususta renkler tercih eder. Bankaların logolarına dikkat etmedin mi hiç? Yeşil rengi güven duygusunu aşılamak adına tercih ediyorlar. Sende giysilerinde tercih ettiğin renkler ile bir adım öne geç.

Senin için doğru rengi seçmek zorsa eğer Coulfate'e şimdi ücretsiz üye ol ve sana atanan stil danışmanın ile ten rengine ve kombinlerine uygun renk tercihlerini öğren. Farklı tarzları dene ve tarzına yön vermeye başla. 

 

ÜYELERİN BU BLOG HAKKINDAKİ YORUMLARI Yorum Başlık
Sepet Icon
SEPETİM
Sepet Kapat

Sepetiniz Boş !

Alışveriş sepetinizde ürün yok.

Sepetinize birşeyler ekleyin