Büşra Dikici
Büşra Dikici / Stilist
04.07.2019

Erkeksi Giyim Tarzı (Maskulen Giyim) Nedir?

Erkeksi giyim, kadınların sert bir imaj oluşturmak için tercih ettikleri giyim tarzının genel bir terimidir. Erkeksi giyim, maskulen tarzı giyim ve androjen giyim tarzı olarak iki gruba ayrılıyor.

Birbirinden şık erkek giyim tarzlarını inceleyebileceğiniz Coulfate sizlerle. Aşağıda bulunan linklere tıklayarak stilinizde değerlendirmek istediğiniz erkek stili örneklerini inceleyebilir ve tarzınızda şık dokunuşlara yer verebilirsiniz.

➤  Business Erkek Tarzı: https://www.coulfate.com/business-tarzi-kombinler

➤  Business Casual Erkek Tarzı: https://www.coulfate.com/bussines-casual-tarzi-kombinler

➤  Casual Erkek Tarzı: https://www.coulfate.com/casual-tarzi-kombinler

➤  Basic Giyim Erkek Tarzı: https://www.coulfate.com/basic-tarzi-kombinler

➤  Street Style Erkek Giyim Tarzı: https://www.coulfate.com/street-style-tarzi-kombinler

➤  Man in Black Erkek Giyim Tarzı: https://www.coulfate.com/man-in-black-tarzi-kombinler

➤  Vintage Erkek Giyim Tarzı: https://www.coulfate.com/retro-tarzi-kombinler

Maskulen Giyim Tarzı Ne Demek?

Maskulen giyim tarzı; erkek kıyafetlerinin kadın kıyafetlerine işlenmiş hali diyebiliriz. Daha zengin renklerin ve farklı modellerde tasarımların bulunduğu bir tarzdır. Kadınsı özellikleri kaybetmeden aynı zamanda çarpıcı bir imaj sergilemek için birçok kadının tercihleri arasında. Maskulen giyim tarzına sahip en güzel örnek Victoria Beckham olur. Resmi ve çekici olmayı aynı kombinde yakalayan Beckham gibi dünya da başka bir örnek bulmak zor gerçekten.

maskulen giyim

 

Androjen Giyim Tarzı Ne Demek?

Androjen giyim tarzı ise, erkek kıyafetlerin modelleri ile oynanmadan sadece kalıpları kadın vücuduna göre işlenen kıyafetlerin tercih edildiği bir tarzdır. Kadınsı görünmekten çok uzak, daha sert ve daha erkeksi görünmeyi seven kadınlar tarafından tercih edilmekte. Makulen giyim tarzınının sergilediği feminen duruş androjen giyim tarzında bulunmaz. Sadece kıyafetlerde değil saçlarında kısa kullanıldığı bakımlı bir erkeksi kadın tarzıdır. Androjen giyim tarzına sahip Erika Linder ve Roby Rose en iyi örneklerden diyebilirim. Erika Linder, klasik stil ve daha ağır kıyafetleri tercih edip asil bir imaj sergilerken, Roby Rose ise salaş bir stil ile asi bir imaja sahip.

Androjen Giyim Tarzı

 

Maskulen Kadın Tarzına Bir Örnek Verelim


Kadın bedeninin formlarına uygun kalıplar tercih edilebilir veya tercihe göre daha bol kalıplarda kullanılabilir. Maskulen kadın tarzına Victoria Beckham örneğini vermiştim. Regular fit kalıp takımlar ile cesur seçimler yaparak kadınsı hatlar ile erkeksi kıyafetleri harmanlayarak kendi çizgisine uygun kombin oluşturuyor ve cesurca taşıyor. Yelekleri gömleksiz ve ceketsiz bir şekilde kumaş pantolonlar ile kombinliyor ve çarpıcı bir imaj sergiliyor. Bazı zamanlarda gömlekli kombinlerde saten kumaşlardan oluşan parçaları tercih ediyor, gömleğin düğmelerini açarak seksi bir duruş sergilemesi kaçınılmaz kılıyor.

Maskulen Kadın Tarzı

 

Erkeksi Bir Görünümde Aksesuar Seçimi

Aksesuar seçimleri ile erkeksi bir imaj vermenizi çok daha elverişli hale getirir. Özellikle erkekler ile bütünleşmiş aksesuarları kullanmanız maskulen giyim tarzı ile sert bir görünüm kazanabilirsiniz. Kombinlerinizde kravat veya papyon kullanarak erkeksi ve şık bir kombin oluşturabilirsiniz. Papyon tercih etmişseniz resmi olmayan ortamlarda dilerseniz papyonu bağlamadan omuzlarınızdan sarkıtıp gömlek düğmelerinizin birkaç tanesini açarak daha feminen ve etkileyici bir görünüm elde edebilirsiniz. Gömleklerinizin yakasına yaka iğnesi, ceketlerinize ceket aksesuarları, kravatlarınıza da kravat iğnesi gibi aksesuarlar kullanarak kombinlerinizi daha hareketli hale getirebilirsiniz. Kombinin ile şık bir görünüm sergilemek istersen yaka mendilleri kullanabilirsin.

Erkeksi Bir Görünüm

 

Giyim Tarzına Göre Aksesuar Seçimleri Yap

Metal aksesuarlar kullanarak giyim tarzına uygun aksesuar seçimleri yaparak kombinlerinizle imajınızı farklı boyutlara taşıyabilirsiniz. Uzun bir parmak yapısına sahipseniz daha kaba yüzükler tercih edin. Aynı şekilde bileklik ve saat tercihlerinizi de bileğinizin kalınlığına göre vücudunuzla orantılı olarak kalın, büyük metal aksesuarlar tercih edebilirsiniz. Daha çekici bir imaj için takımlarınızın içerisine giymiş olduğunuz gömleğin kollarına diğer aksesuarlar ile uyumlu şık kol düğmeleri ile kombininizi zenginleştirebilirsiniz. Doğru aksesuarı doğru parçalar ile tercih edin. Aksesuarlar seçimleri ile uyumlu kombinler çıkartmaya özen göstermenizi tavsiye ederim. Günlük hayatınıza veya özel günlere ayrı ayrı aksesuar seçimleri yaparak kombinlerinizi zenginleştirin. Bazı kombinlere abartı aksesuarlar yakışırken, bazı kombinlere ise sade aksesuarlar yakışır. Seçimlerinizin dozunu ayarladığınız sürece istediğiniz görünümü elde edebilirsiniz.

Erkeksi görünüme sahip bileklik, kolye ve saat modellerini stilinizde değerlendirerek tarzınızın detaylarında şıklığı hissedebillirsiniz. Saat, kolye ve bileklik modellerini incelemek için hemen tıklayınız!

➤ Erkek Saat Modelleri: https://www.coulfate.com/erkek-saat

➤ Erkek Kolye Modelleri: https://www.coulfate.com/erkek-kolye

➤ Erkek Bileklik Modelleri: https://www.coulfate.com/erkek-bileklik

Erkeksi Giyim Tarzına Aksesuar

 

Pantolon Aksesuarlarını Değerlendirelim!


Pantolon aksesuarları erkeklerin uzun süreli alışkanlık ve ihtiyaçlarını karşılayan aksesuarlar arasındadır. Pantolon askısı maskulen tarzına oldukça uygun aksesuarlardan bir tanesidir. Hem kadınsı hem erkeksi izler taşıyan bir görünüm elde edebilirsiniz. Pantolon zincileri ile kombinlerinizin havasını bir anda değiştirebilirsiniz.

 Pantolon Aksesuarları

 

Kombinlerinizi Şapka Seçimleriniz İle Taçlandırın!

Şapkalar ile dikkat çekici bir görünüm oluşturabilir ve kombinlerinize son bir dokunuş yaparak tamamlayabilirsiniz. Fötr, kasket, kep şapkaları maskulen giyim tarzı ve androjen giyim tarzında rahatlıkla kullanabilirsiniz.

➤   Erkek Şapka Modelleri: https://www.coulfate.com/erkek-sapka-bere-kep

Erkeksi Giyim Şapka Seçimi

 

Erkek Yelekleri İle Erkeksi Bir Görünüm Yakala

Erkek yelekleri ile hem maskulen tarzda hemde androjen tarzda kombinler oluşturabilirsiniz. Maskulen giyim tarzında; cesur bir görünüme adım atmak isterseniz eğer yeleklerinizi gömleksiz sade bir şekilde takım halinde kullanabilirsiniz. Metal aksesuarlar ekleyerek daha çekici kılabilirsiniz. Gömlek ile kombinleyebilir gömleğinizin 3 düğmesini serbest bırakıp açabilirsiniz. Androjen giyim tarzında; yeleklerinizi gömleksiz kullanmamalısınız. Ancak rahat bir ortamda gömleklerinizi pantolonunuzun üzerinde serbest bırakarak yeleğinizin düğmelerini açarak salaş bir kombin oluşturabilirsiniz.

Erkek Yelekleri İle Erkeksi

 

Pilili Pantolonlar İle Tarzına Anlam Kat!

Maskulen tarzına uygun kombinler istiyorsanız, bedeninize uygun pilili pantolon seçimleri yaparak yansıtmak istediğiniz imajın sonucuna varabilirsiniz. Boru paça pilili pantolonları salaş bir erkek yaka gömleğin üzerine giyildiğinde harika bir görüntü elde edebilirsiniz. Androjen tarzı içinde yüksek bel pilili pantolon tercih edip üzerine pantolon ile uyumlu renklerde gömlek tercih edebilirsiniz. Kareli, çizgili, sade modelleri ile yelek kullanarak şık kombinler oluşturabilirsiniz.

Erkeksi Pileli Pantolonlar

 

Asil Bir Duruş İçin Ekose Takımlar

Zayıf ve uzun boylu bir vücuda sahipseniz eğer hem maskulen hem de androjen giyim tarzına uygun ekose takımlar ile şık ve albenili kombinler oluşturabilirsiniz. Ekose takımlar ile isterseniz tek renk ile asil bir kombin isterseniz de salaş ve uyumlu renklerde bir kombin oluşturabilirsiniz. Aksesuar seçimlerinde de cesur davranabilirsiniz. Ekose takımlarınızı kravat ile kullanabilir veya gömlek düğmelerinin birkaçını açarak açık kısma fular ekleyebilirsiniz.

Asil Bir Duruş İçin Ekose Takımlar

 

Blazer Ceket ile Tarz Kombinler Yap

Elbette olmazsa olmaz parçalardan olan klasik blazer ceket seçimlerinde özenli davranmalısınız. Maskulen tarzda kombin yaparken özel gece davetlerinde, blazer ceketlerinizin içerisine gömlek giymeden sade veya büstiyer tercih ederek çarpıcı bir imaj oluşturabilirsiniz. Günlük hayatta basic bir kombin oluşturabilirsiniz t-shirt ve jean ile kombinleyebilirsiniz. Gömleklerinizin manşetlerini blazer ceketinizin dışına çıkartarak üzerine kapatabilirsiniz. Aksesuarlar ile zenginleştirebilir, Fötr bir şapka ile de kombininizi taçlandırabilirsiniz. Androjen tarzında kombinlerde de özel gece davetlerinde, gömleklerinize papyon veya yaka iğneleri takabilirsiniz. Blazer ceketinizin üzerine ceket aksesuarları takabilir, şık bir cep mendili kullanabilirsiniz. Bedeninize uygun kumaş pantolon seçimi yapıp kemerinize uygun ayakkabı tercihinizi rugan bağcıklı bir ayakkabıdan yana veya tasarım özellikli corcik ayakkabılar tercih edebilirsiniz. Gündelik hayatta ise, blazer ceketinizin içerisine basic bir t-shirt veya salaş bir gömlek tercih ederek italyan kesim kumaş pantolon ile kombinleyebilirsiniz. Metal tokalı bir kemer ve isteğinize bağlı olarak şık bir ayakkabı tercih edebilirsiniz. Aksesuar seçimlerinizde de basic bir kombinde metal saatleri bileklerinizden asla ayırmayın.

Erkeklerin ve kadınların vazgeçilmez giyim parçaları arasında yer alan ve erkeksi görüüm elde etmek isteyen kadınlar için erkek blazer ceket modelleri ve örnekleri aşağıdaki linkte yer almaktadır. Hemen inceleyebilirsiniz.

➤  Erkek Blazer Ceket Modelleri: https://www.coulfate.com/erkek-blazer-ceket

Blazer Ceket ile Maskulen Tarz

 

Asi Bir İmaj İçin Deri ve Kot Ceket

Klasik tarzda olduğu kadar sokak modasında da çarpıcı kombinlerle tarzınızı konuşturabilirsiniz. Maskulen giyim tarzında kot ceket ve deri ceket ile basic ve asi kombinler oluşturabilirsiniz. Deri veya kot ceketleriniz geniş yaka bir basic t-shirt, siyah ya da mavi boyfriend pantolon ve bilekte sneakers ile salaş ve erkeksi bir kombin oluşturabilirsiniz. Androjen giyim tarzında da kolsuz ekose gömlek, kot gömlek ve baskılı t-shirler ile jean pantolonları, deri ve kot ceket kombinleri oluşturabilirsiniz. Bağcıklı botları kombinlerinize ekleyebilirsiniz.

Erkeklerin vazgeçilmezi, cool görünümün olmazsa olmazı ve şıklığın anahtarı olan erkek deri ceket modelleri ile tam bir erkeksi görünüm elde edebilirsiniz. İncelemek için hemen tıklayınız!

➤  Erkek Deri Ceket Modelleri: https://www.coulfate.com/erkek-deri-ceket

Asi Bir İmaj İçin Deri Ceket

 

Maskulen Ayakkabı Seçimleri

Bildiğiniz gibi erkekler giyim sektöründe kıyafetlerde olduğu gibi ayakkabılarda da kadınların kadar çok çeşit ve özellikte ayakkabı seçenekleri yok. Ancak maskulen ve androjen tarza uygun birçok çeşit bulmak mümkün. Maskulen tarzda kombinlerinizde hafif topuklu ve bağcıklı oxford ayakkabıları tercih edebilirsiniz. Kış aylarında sivri burunlu rugan veya mat yüzeyli topuklu veya topuksuz bilekte botlar ile şık kombinler çıkartabilirsiniz. Adrojen giyim tarzı için de kesinlikle topuksuz ayakkabı tercih etmelisiniz. Bağcıklı rugan veya mat ayakkabıları tercih edebilirsiniz. Kemerli ayakkabılarda oldukça şık duruş sergileyen ayakkabı modellerini de deneyebilirsiniz. Androjen tarz için de sivri burun ayakkabılar ve chealsea botlar tercih edilebilir. Kombine ve yerine göre parlak yerine göre mat tercih etmenizi tavsiye ediyorum. Kış aylarında bileği saran, kalın tabanlı, bağcıklı botlar ve bilekte biten nubuk ayakkabılar tercih edebilirsiniz.

Maskulen Ayakkabı Seçimleri

 

Erkeksi giyim sadece kombinle değil, yüz hatlarını sertleştirecek makyajlarla da vurgu yapabilirsiniz. Saçlarınızı kısaltarak istediğiniz tarza kendinizi hazırlayabilirsiniz. Vücudunuzu toparlamak için spor yapmalısınız (ancak vücut yapın demiyorum). Son olarak siyahı çok sevmelisiniz. Ayrıca erkeksi giyim tarzları kadınlara erkeklerden daha çok yakıştığını söylemeden edemiyeceğim. Erkeklerin çoğuda benimle aynı fikirde ve erkeksi giyim tarzlarının kadınları daha çekici kıldıklarını düşünüyorlar..

 

 

ÜYELERİN BU BLOG HAKKINDAKİ YORUMLARI Yorum Başlık
Sepet Icon
SEPETİM
Sepet Kapat

Sepetiniz Boş !

Alışveriş sepetinizde ürün yok.

Sepetinize birşeyler ekleyin