Gamze Fidekök
Gamze Fidekök / Stilist
05.09.2018

Erkekler İçin Cepken-Yelek Kombinleri

Yelek kombin önerilerine başlamadan önce Coulfate'in tarzınıza ve vücut özelliklerinize uygun kombin seçimleri yapmanızı kolaylaştırmasından bahsedeceğim. Detaylar yelek kombin önerilerim ile beraber yazımın devamında..

Piyasada bir çok farklı modelde yelekler mevcut. Bunlar takım elbise kumaşından olanlar, tüvit (kırçıllı gibi), deri, kot, keçe, kadife vb. Giydiğin yeleğin kumaşının ciddiyeti senin genel tarzının belirleyicisi olacak. Dolayısıyla sunmak istediğin görüntüyü iyi seçip parçaları ona göre bulman gerekli. Gündelik olarak kullanacağın yeleklerde benim tavsiyem daha tüvit tadında kumaşları seçmenden yana olacak.

Gündelik Kombinlerde Yelek Pantolon Seçimi

Yelek giydiğin zaman kombininin diğer parçalarını yeleğine göre seçmelisin. En güvenli seçim, koyu ve sağında solunda yırtığı olmayan jilet gibi bir kot pantolon seçmek. Evet gündelik kombinlerinde yelek kumaşının durumuna göre belki hafif eskitmeleri olan bir pantolon deneyebilirsin ama riske gerek yok. Düz bir pantolon giymen en iyisi.

yelek ile renk uyumu

 

Yelek İle Uyumlu En Şık Parça

Yelekler ile mümkün olduğunca gömlek giyilmelidir. Beyaz bir gömlek her türlü işini çözer tabi diğer parçalarla uyumunu atlamamalısın. Kış mevsiminde ister gündelik şıklıkta ister özel günler de şık bir görünüm oluşturmak için balıkçı yaka kazakları deneyebilirsin.

yelek gömlek seçimi

 

Kombin İle Uyumlu Ayakkabı Seçimi

Ayakkabı noktasına geldiğin zaman takım elbise botlarından, takım elbise ayakkabılarına, makosen ayakkabılara kadar birçok ayakkabı işini görür. Sneaker falan giyip, bütün şıklığını spor ayakkabıyla berbat etme.

yelek ile ayakkabı seçimi

 

Yelek Kullanımı

Yelek giydiğinde sakın düğmeleri açık kullanma. Sadece cekette olduğu gibi en alt ve istersen en üst düğmeyi aç geri kalanları kapalı dursun.

yelekte düğmeleri ilikle

 

Balıkçı Yaka Kazak Şıklığı

Cepken kış aylarında Slim-fit balıkçı yaka kazak ile değerlendirdiğinde tarzına müthiş bir etkisi olacaktır.

cepken ve boğazlı kazak

 

Desenli Gömlek Üzerine Yelek Giyilir Mi ?

Abartısız desenli (beyaz zemin üzerine; ince dikey çizgili, pötikareli, noktalı) gömleklerin üzerine siyah, füme ya da lacivert renklerde bir yelekle kombinler oluşturabilirsin.

yelek ve desenli gömlek

 

Farklı Renklerde Yelek Kombinleri

Takım elbiselerin içerisinde yelek kullanmak istediğinizde yelek ve pantolonun rengini aynı kullanarak özel günler de şık bir görünüm oluşturabilirsin. Gündelik kombinler de jean pantolon ile oluşturacağın kombinler de kazak veye gömlek üzerine farklı renklerdeki yeleklere de şans tanıyabilirsin.

farklı renklerde yelek

 

Çift Renkli Yelek Kombinleri

Çift renkli yelekler de örneğin tüvit ya da kareli yelekler de tek bir rengi referans alarak ceket ve pantolon renk seçimlerini yapabilirsiniz. Gömlek seçimlerinde de görseldeki gibi yelek ile uyumlu renkler de bir gömlek tercih edebilirsiniz.

siyah gömlek yelek uyumu

 

Trend Yelek Kombini

Yaz sezonunun trendi olan beyaz üzerine mavi desenli gömlek ve mavi yelek kombinleri oldukça revaçta. Dilersen görseldeki bir yelek ve gömlek kombinini kendi stilinize uyarlayarak tarz bir kombin oluşturabilirsiniz.

beyaz üzerine yelek

Verdiğim bilgiler doğrultusunda kendine harika bir yelek kombini hazırlanmasını istersen senin için halledebilirim, Coulfate hizmetinde. Ücretsiz üye ol ve sana atanan stil danışmanın ile iletişime geçerek vücut özelliğine uygun en şık yelek seçimini yap.

 

 

ÜYELERİN BU BLOG HAKKINDAKİ YORUMLARI Yorum Başlık
Sepet Icon
SEPETİM
Sepet Kapat

Sepetiniz Boş !

Alışveriş sepetinizde ürün yok.

Sepetinize birşeyler ekleyin