Gamze Fidekök
Gamze Fidekök / Stilist
21.09.2018

Erkekler İçin Deri Ceket Seçimi

Piyasa da suni deri, imitasyon deri ve hakiki deri ceket gibi her kitleye ve ihtiyaca hitap eden birçok deri ceket üretimi yapılmakta. Şimdi tarzına uygun deri ceketleri nasıl seçmen gerektiğinden ve nelerden uzak durman gerektiğinden konuşmaya başlayalım.

Vücut Özelliğinize Uygun Seçimler Yapın

Omuzlarına oturan modeller de bir deri ceket tercih etmen altın kural. Bol bir ceket farklı modellerde şık olsa da deri cekette felaket görünüyor. Vücut tipine uygun model de ve vücut ölçülerine uygun beden de deri ceket seçimleri yapman ideal görünümü yakalaman da önemli kriterlerdendir.

bedeni tam olan ceket

 

Gündelik Kombinlerde Sade ve Şık Tasarım Deri Ceketler

Gayet düz sade şık bir model her erkeğin tercihleri arasında olmalıdır. Gündelik kombinler de deri mont - ceket tercihin kesinlikle sade olmalı. Kapüşonlu, alt kısmı, bilek kısmı lastikli olan çocukça modellere gerek yok. Bütün bunlar yerine fermuar detayları olan bir model deneyebilirsin.

sade ve şık deri ceket

 

Deri Ceket İdeal Boy Uzunluğu

Deri ceketin boyuna değinecek olursak mümkün mertebede pantolon kemeri hizasında olmasını ya da çok az daha altında olmasını öneririm. Uzun olması stiliniz de istediğin görünümü yakalaman da yardımcı olmayacaktır. Kısa olması ise deri ceketler her ne kadar bedenine uygun olsa da küçük gelmiş gibi bir görünüm oluşturacaktır.

deri ceket boyu

 

Deri Ceket Kombin İle Uyumu

Giyilen deri ceket ile kombinde yer verilen kemer ve ayakkabının rengi ile uyumlu bir görünümü yakalamak gerekir. Renk aynı tonlarda olursa kombin de bulunan diğer kıyafatler ile çok daha bütün bir görünüm elde edebilirsin.

deri ceket renk uyumu

 

Omuzlarını Geniş Göstermek Önemli

Deri ceketinin omuzlarına tam oturması önemli. Ancak omuzların dar ve deri ceketinin omuzları giydiğinde düşük görünüyorsa terzinin yardımına ihtiyacın var demektir. Deri ceketlerin kendini gösterebilmesi için omuzları olan bir bedene ihtiyacı vardır. Daha ihtişamlı bir görünüm yakalamak için, motorcu tarzı dikişler ile omuz ve dirseklerde ekstra pedler, hâkim yaka tarzında ceketler deneyebilirsin.

tarz deri ceketler

 

 

ÜYELERİN BU BLOG HAKKINDAKİ YORUMLARI Yorum Başlık
Sepet Icon
SEPETİM
Sepet Kapat

Sepetiniz Boş !

Alışveriş sepetinizde ürün yok.

Sepetinize birşeyler ekleyin