Büşra Dikici
Büşra Dikici / Stilist
20.09.2018

Erkek Kışlık Aksesuarlar ve Kullanım Alanları

Kış aylarının vazgeçilmez aksesuar parçaları elbette bere ve şapkalardır. Saçlarım bozulacak diye bereden uzak bir yaşam sürüyorsan çokta sağlıklı bir yolda olduğun söylenemez. Bu soğuklarda hem sağlığın hem de imajın olumsuz etkilenirken neden başını eğerek yürüyeceksin ki. Saçlarını, bereyi çıkardıktan sonra bozulmayacak şekilde, daha sonra da tarzına uygun şekillendirmelisin. Şapka ve bere takmaktan çekinme. Ayrıca kimsenin söylemeyeceği birşey söyleyeyim sana, kadınlar şapka takan erkeklerin daha karizmatik bir duruşu olduğunu düşünüyorlar. Bu blogda başını yerden kaldıracak (sadece bere değil) kış mevsimi için ideal şıklıkta aksesuar tavsiyeleri vereceğim. İşte sana kış mevsiminde şık olmanın yolları.

Kıyafet sadece dış görünüştür ancak dış görünüşün sen konuşmadan önce konuşur. İçinde yatan karizma duruşunu dışarı çıkar.

 

Kış Mevsiminin En Gözde Aksesuarı: Bere

Bere renk seçimleri konusunda zorlanıyorsan her kombinine uyum sağlayacak renkleri sana kısaca şöyle açıklayayım. Kahverengi tonlarında bir kombin yapmışsan ve kombinini içinde kaybolmayacaksa düz kahve tonlarında bir bere takabilirsin. Alternatif olarak lacivert, yeşil ve bordo renklerinde de seçimler yapabilirsin. Siyah kombin yapmışsan eğer tabii ki siyah bere, ancak renk istiyorsan street style tarzında bir görünüm için yine sade bordo ve gri tonlarında bere takmanı öneririm.

kışlık bere ve şapkalar

 

Tarzına ve Vücut Özelliğine Uygun Şapkanı Seç

Casual tarzında bir kombin yapmışsan fötr şapka takabilirsin ve renk seçimlerinde siyahtan şaşmamanı öneririm. Ancak gerektiği durumlarda tek renk olarak kahve, yeşil, bordo tonlarında da seçimler yapabilirsin. Business tarzında uzun paltolar giymeyide seviyorsan, kürklü börkler giymeni öneririm hele bir de çevrendekiler boy uzunluğunun paltoyu taşıdığını düşünüyorlarsa yeni bir tarz yaratma aşamasında karizmana desteği olacaktır.

fört şapkalar

 

Şık Kombinlerini İngiliz Şapkaları İle Taçlandır

Kış mevsiminde soğuklardan korunmaktan ziyade tarz için kullanılan klasik erkek şapkaları erkeklerin karizmatik duruşlarına artı bir hava katıyor. Eğer ısrarla “bere bana yakışmıyor abi ya” diyorsan yüz tiplerine ve saç renklerine uygun bere seçimlerini hakkında yazdığım blogumdan faydalanabilirsin.

siyah fötr şapka

 

Sportif Aksesuarlarla Kış Mevsimine Karşı Gardını Al

Yağmur ve kar gibi hava koşullarının ile içli dışlı isen sana uygun su götürmez seçenekler de var. Üşümüyorum derken bile çenen titriyor! Her ihtimale karşı dolabında sportif kışlık hayat kurtaran aksesuarlardan bulundurabilirsin. Spor çoraplar, kışlık eldivenler, bere, şapka ve boyunluklarla soğuğu hafife alacağın günler çok yakın. Spor kıyafetlerinin yanı sıra günlük kombinlerle de kullanabileceğin boyunlukları motor kullanırken, kayak yaparken, koşuya çıktığında bile rahatlıkla giyebilirsin. Boyunluk tek ürün olarak birden çok kombinde kullanabilir, kışa gönül rahatlığı ile merhaba diyebilirsin. Üzerinde yer alan bağlama eklentisi ile istediğiniz an bereye de dönüşebilen kullanışlı boyunluklar, kış soğuklarından korunmanıza yardımcı olacaktır.

şık bereler

 

Stil Oluşturmaya Yardımcı Atkılar

Kombinlerinde stilini yansıtacak atkılar kullanarak tarzını tamamlayabilirsin. Piyasada kareli, çizgili, yazılı, düz renk olarak atkı ve fular modelleri o kadar çok var ki doğru renk seçimleri ile kombinlerini tamamlaman artık çok daha kolay. Casual tarzı, street style tarzı hatta Business tarzı olsun her tarzda kombinlere uygun atkıyı taktığın anda stil sahibi bir erkekle karşılaşacaksın, deneyip kendi gözlerinle şahit olabilirsin.

boyunluk atkı

 

Deri Eldivenlerde Gizlenen Karizma

Hala eldiven takmak sana bir lüks gibi geliyorsa, bu lüksü yaşa derim.. Dolabında deri bir eldiven yoksa artık eldivenlere de yer açmalısın. Doğru yerde ve doğru kombinde kullandığında kıyafetlerinde çekemediğin dikkati deri eldivenlerinle gözleri üzerine çekebilirsin. Nedendir bilinmez her zaman eldiven takan erkekleri daha havalı buluyorum. Ellerinizden çıkartıp bir kenara aldığınızda bile anında karizma bir duruşa büründüğünüzü biliyor muydunuz ?

kışlık eldiven

 

Kombinlerine Uygun Alternatif Aksesuarlar

Ense tipi polar kulaklık ve kabaca pc kulaklıkları diye bilinen zamanla müzik kulaklıkları haline gelen kulak üstü kulaklıkları kış aylarında tarz oluşturan birebir aksesuarlardan. 90ların tozluklarını salaş ve street style tarzı giyimler için bu sezon kullanabilirsin. Kış aylarında kolyelerini sweatshirt, gömlek, ve kazaklarının üzerine rahatlıkla kullanabilirsin. Uzun bir sweatshirt giymişsen uzun ve daha belirgin kolyeler tercih edebilirsin. Pantolonunun içine aldığın gömleğinin üzerine daha kısa ve minimalist bir kolye kullanabilirsin. Çorap seçimlerinde özgür ol. Tek renk veya 2 renk kombinlerinde renkli ve desenli çoraplarla kombinini farklı boyutlara taşıyabilirsin. Kombinine uygun özgür renk seçimleri yapabilirsin.

kışlık aksesuarlar

 

Kombine ve Mevsime Uygun Kravat Tercihi

Kravat seçimlerini de kış aylarında daha kalın ve dokulu kışlık kumaştan üretilen kravatlardan tercih etmelisin. Bu senin trendleri ve mevsime uygun giyindiğin imajını verecektir. Ayrıca zaten kışlık kıyafetlerin arasında saten ya da ince bir kravat hoş durmaz. Kim üzerinde emanet gibi duran bir kıyafet taşısın ki? Bunların yerine daha dokulu olan ince şık kravatlar tercih edebilirsin. 

kalınve dokulu kravatlar

 

Kombine Uygun Saat ve Bileklik Tercihleri

Saat ve bileklikler her mevsimin şüphesiz en şık durağan ve değişmez aksesuarlarıdır. Kışlık saat seçimlerini deri kordonlu saatlerden yana seçebilirsin. Kıyafetine uygun değiştirilebilen kordonlu saatler temin etmeni öneriyorum. Bu sayede bir çok kombinine aynı saati farklı kordonlarla kombinleyebilirsin. Eğer siyah giyinmeyi ve metal takılmayı seviyorsan sade metal bir saat ve bileklik tercih edebilirsin. Casual tarzında giyinmeyi ve boncuklu bileklik kullanmayı seviyorsan bileklik seçimlerini küçük boncuklu bilekliler, spor giyim tercih ediyorsan da biraz daha kalın deri ve iplikleri olan bilekliklerden seçebilirsin.

saat ve bileklik

 

Kışlık Gözlüklerini Hazırla

Kışlıkları çıkartıp yazlıkları kaldırırken güneş gözlüklerini olduğu yerde bırakmalısın. “Kış aylarında güneş gözlüğü takmaya ne gerek var.” diye düşünüyorsan eğer ciddi anlamda bir yanılgının içerisindesin demektir. Kışın bembeyaz karın üzerine güneş ışınları inmesiyle bu ışınlar ister istemez göze yansıyor ve etkisinin zamanla daha ağır hissedilmesine yol açıyor. Göz sağlığın açısından yanından ayırmamalı güneşli havalarda kullanmanı öneriyorum. Güneş gözlüklerinin yüz tipine göre seçimlerini yapmakta zorlanıyorsan ”Gözlüğün Yüz Şekline Ne kadar Uygun?” adlı blogumdan faydalanabilirsin.

kışın güneş gözlüğü

 

ÜYELERİN BU BLOG HAKKINDAKİ YORUMLARI Yorum Başlık
Sepet Icon
SEPETİM
Sepet Kapat

Sepetiniz Boş !

Alışveriş sepetinizde ürün yok.

Sepetinize birşeyler ekleyin