Gamze Fidekök
Gamze Fidekök / Stilist
03.10.2018

Erkek Atkı Modelleri ve Kullanımı

Kışın soğuk havalarda sıkça kullandığımız atkılar modellerinden, boyunluklardan ve şallardan söz etmemin tam zamanı diye düşünüyorum. Hem soğuk havalardan korunacak hem de tarzına tarz katacaksın. ;) Hadi başlayalım.

Boyunluk Atkı Çeşitleri

Boyunluklardan söz ederek başlamak istedim. Öncelikle kaliteli bir boyunluk sahibi olman çok önemli, dışarda 10-15 tl lik bir boyunluk almamalısın. İpliği ve dokusu kaliteli olmalı ki hoş dursun. ;) Kaşe kabanların üzerine rahatlıkla kullanabilirsiniz.

dokulu boyunluk

 

Kalın Atkı ya da Battaniye Atkı Modelleri

Battaniye atkı bir kaç yıldır trend olan kalın mı kalın atkılar. :) Kadınların ve erkeklerin son zamanlarda severek kullnadıkları bu tür battaniye atkıları tercih edeceğinde, mutlaka kabanından sallandırmalı ve kesinlikle katlı bir şekilde kullanmalısın. :)

kalın atkılar

 

Erkek Örgü Atkı Modelleri

Erkek örgü atkı modelleri her erkeğin mutlaka dolabında yer vermesi gereken bir diğer boyunluk modeli. Kalın ve şık bir duruşu ile tarz duruşlar sergileyebilirsin. Renk konusunu soracak olursan kombinlerinle uyumlu renkleri tercih etmelisin. Gri, haki yeşili, siyah, lacivert. vb.

örme boyunluk

 

Çizgili Atkı Modelleri

Çizgi atkı modelleri bu sezonun öne çıkanları arasında yerini aldı bile. Bir veya isteğe göre iki kere doladıktan sonra mutlaka biri önde biri arkada bırakılarak sallandırılmalıdır. Kombinin renklerini içerisinde barındırırsa harika olur.

çizgili uzun atkılar

 

Ekose Atkılar

Ekose atkılar da siz erkeklere en çok yakışan modeller. Aksesuar olarak tek başına baş yapıt. Aynı şekilde bir kere dolaman yeterli olacaktır.

ekose atkılar 

 

Klasik Giyimde Atkı

Klasik giyimde atkı modeli olarak kesinlikle puantiye desenli olanlar derim... Kabanının içinde kullanmalı ve kravatını kapatmadan aşağı doğru bırakmanı öneririm. :) Harika duruyor.

puantiyeli atkı

 

 

ÜYELERİN BU BLOG HAKKINDAKİ YORUMLARI Yorum Başlık
Sepet Icon
SEPETİM
Sepet Kapat

Sepetiniz Boş !

Alışveriş sepetinizde ürün yok.

Sepetinize birşeyler ekleyin