Gamze Fidekök
Gamze Fidekök / Stilist
29.08.2018

Düğün Davetleri İçin Erkeklere Giyim Tavsiyeleri

Birçoğumuz davetiyeye kısaca göz atıp bir kenara bırakırız. Ancak bazı davetlerde düğün için gerekli olan kurallarla ilgili bilgiler vardır. Bu kurallara giyim konusu dahil olabilir. Eğer düğün sahipleri davetlilerin giyimi ile ilgili bir kural belirlerse bunu davetiye de not olarak eklerler. Davetiyeyi dikkatlice okuman olası bir hatanı önleyecektir. Bir düğüne katılırken akılda tutulması gereken en önemli konulardan biri kıyafet kurallarına uyulmasıdır. O nedenle aman ha bu noktayı atlamaman gerek. Burası tamam ise şimdi başlayabiliriz.

Düğün Davetlerinde Bir Erkek Nasıl Giyinmelidir ?

İlk olarak, Düğünün nerde yapılacağı senin giyimini belirlemen konusundaki en büyük yardımcın olacak. Havuz başı mı yoksa bir kır düğünü mü? Düğün ortamını gözden geçirdikten sonra yerine göre salon da ise takım elbise, havuz başında ise şık bir gömlek ve keten pantolon ek olarak çok daha özenli olmak istersen stil kravatlardan kullanabilirsin.

mekana göre giyim

 

Kombin İle Uyumlu Şık Aksesuarlar

Kombinin ile iddaını ortaya koymak istiyorsan eğer kravat ve kol düğmesi şart. Büyük bir kesime hitap eden düğünlerde bu ikisi olmazsa olmazlar aksesuarlardır.

kravat ve kol düğmesi

 

Stilini Yansıttığın Aksesuarlar

Kol düğmelerinde harf tercih edebilirsin. Seni bir adım öne geçirecektir. Diğer davetlilerin kol düğmeleri düz siyah kare düğmeler iken seninkiler harf olabilir.

harfli kol düğmesi

 

Gecenin En Asil Rengi Siyah

Bir erkeğe yakışan en net renk siyahtır. Siyahtan vazgeçemeyenlerin listesinde en başında gelen siyah takımlar olumsuz ve uyumsuz bir renk ile tamamen kıyafetin albenisini kaybedebilir. Bu konuda abartıya kaçmadan düz bir takım tercih edebilirsin.

asil renk siyah

 

Lacivert Takım Elbise Bir Adım Önde

Lacivert bir takım beyaz gömlek ve bebe mavisi bir kravat denemelisin. Ayakkabı ve kemer de kahverengi tercih edersen fazlasıyla şık görünebileceksin, bana güven.

lacivert takım elbise

 

Desenli Takım Elbise Desenli Kravat

Nasıl olacak diye düşünme ekose bir takımın içine açık tonlarda renkler tercih edebilirsin ve korkmadan abartılı olmayacak desenlerde kravat deneyebilirsin.

desenli takım elbise

 

Desenli Gömlek Takım Kombini

Düğünlere hazırlıksız yakalananlar için her zaman kurtarıcıdır. Birkaç ufak dokunuşla ve değiştireceğin gömlek renkleriyle takım elbiselerini defalarca kullanabilir her davette gömleklerin ile fark yaratarak aynı takımı giyebilirsin.

desenli gömlekler

 

3 Parçalı Takım Elbise

Yelekli takım elbiselerden söz ediyorum, çoğu zaman günlük kullanımda çok iyi bir tercih olmasa da düğünler için iyi bir alternatif olabilir. Akşam yapılan düğünlerde herkes serinlemek için ceketlerini çıkardığında gömlekleri ile kalacak sen ise yeleğin ile kalacağından çevrendeki davetlilere oranla çok daha fazla dikkat çekeceksin bana güven.

üç parça takım elbise

 

Sportif ve Kendine Özgü Kombinler

Çok resmi olmayan bir düğün için (ki günümüzde çoğu düğün böyle) ahat kıyafetler kullanabilirsin. ( Oxford ayakkabıların ve açık yaka gömlek gibi... ) bir tshirtte tercih edebilirsin. Lacivert takım elbisenin içine beyaz tshirt giydiğinde fazlasıyla şık görünebilirsin.

rahat kıyafetler

 

Olgun Görünüm İçin Kahve Tonlarında Takımlar

Kahvenin tonlarını, yeşilin açık tonlarıyla deneyebilirsin. Düğünlerde kullanabileceğin bu renkler seni farklı gösterecektir bundan emin olabilirsin. Yelekte yeşili cekette kahveyi deneyebilirsin.

kahverengi ve yeşil tonları

 

Alternatif Aksesuar Tavsiyesi

Cep mendili ve kravat iğnesi kullanmalısın. En azından düğünler için denemelisin, çok hoşş görüneceksin emin olabilirsin.

cep mendili ve kravat iğnesi

 

Şık ve Sofistike Bir Kombin

Kış aylarında bir düğüne davetliysen ve çok klasik giyinmeyi sevmiyorsan en güzeli siyah boğazlı kazak üzerine lacivert ceket ve lacivert pantolon olacaktır.

kışın davetlerde giyim

Özenli olman ve birçok detayı dikkate alarak giyinmen gerekecek ama üzülme Coulfate ile seni gecenin en şık davetlisine dönüştürebilirim. Coulfate'e ücretsiz üye ol ve birebir danışman desteğinden yararlan.

 

 

ÜYELERİN BU BLOG HAKKINDAKİ YORUMLARI Yorum Başlık
Sepet Icon
SEPETİM
Sepet Kapat

Sepetiniz Boş !

Alışveriş sepetinizde ürün yok.

Sepetinize birşeyler ekleyin