Büşra Dikici
Büşra Dikici / Stilist
19.01.2019

Dört Mevsim Yün Giyilir Mi ?

Yün Karışımlı Kıyafetler Hangi Mevsimlerde Giyilebilir?

" Yün karışımlı kıyafetler sadece kış mevsiminde giyilir" diye bir algı var. İşte tam da bu yüzden bu konu hakkında bir blog yazmak istedim. Bu blogtan sonra sadece kış mevsimi değil, dört mevsim giyilebilir bir lif olduğu konusunda bilinçlenerek bu algıyı birlikte kıracağımızdan eminim. Gün içerisinde ki koşuşturmacalarına veya davetlerde çok daha aktif olmak, rahat kumaşlarla şıklığı yakalamak en çok istediğin konforlardan biri. Bir erkek kıyafetin içerisinde ne kadar rahat olursa, bu kişiye özgüven verir ve şık olma yolunda önünündeki özgüven engelini de kaldırmış olur. Erkek giyim sektöründe dört mevsim giyilebilir yün karışımlı kombin ve kıyafetlerini nasıl değerlendirebiliriz inceleyelim..

 

İlkbahar Mevsiminde Yünden Üretilen Kıyafetler

Dar ve bir o kadar sıkıcı olan ceketlerden sonra yün karışımlı kumaşlar hareket kabiliyetimizi engellemeden rahatça kullanabileceğimiz bir çok kıyafete dönüşmesi modaya ciddi anlamda bir yenilik getirdi. İlkbahar mevsiminde de dolabın için en doğru karar yün karışımlı parçalardan üretilen kıyafetlerdir. Erkek giyiminde yün, keten, pamuk karışımı modern trençkot ve ceketler, triko ya da gömleklerle birleşimi tam da aranılan rahatlıkta diyebilirim.

ilk baharda yün karışımlı kıyafet

 

Yaz Mevsiminde Yün Giyilir Mi ?

Üzerine giydiğin her bir kumaş yaz mevsiminde acayip derecede ağırlık hissi verir. Gündüz pamuk-keten karışımlı kıyafetler ile nemli havada terlemeni engelleyerek en rahat kombini oluşturabilirsin. Tercih edeceğin kısa şortlar ve basic tişörtlerin de dikkat etmen gereken konu kumaşın nefes alıp almadığı olmalıdır. Akşam yürüyüşlerinde ise deniz kenarında esintiden veya akşam serinliğinde dostlarınla buluşmuşsan doğal yollarla vücudunun ısısını koruyacak olan yün karşımlı kıyafetler tercih edip rahatlığın dibine vurabilirsin. 

yaz mevsiminde yün karışımlı kıyafet

 

Sonbahar Mevsiminde Ne Giyeceğim Diyorsan

Sonbahar mevsiminde nem oranını dengede tutma özelliğine sahip yün karışımlı kumaşlardan üretilmiş parçalar havanın değişken olduğu bu mevsimde ne giyeceğim derdine düşmeni engelleyerek bu mevsimi rahat geçirmeyi sağlayabilirsin. Bu mevsimde tercihin trikolarını ile giyeceğin blazer ceket, jean ya da chino pantolonların ile casual tarzında kombinler oluşturabilirsin. Hatta blazer ceketlerin üzerine yağmurlu havadan korunmak için trençkotları tercih edebilirsin.

sonbaharda yün karışımlı kıyafet

 

Kış Mevsiminde Vazgeçilmez Yün Parçalar

Hava koşullarının sert tavır takındığı kış mevsiminde, bildiğiniz üzere kaşmir giysiler en çok tercih edilen parçaların başında gelir. Yün kazaklarının üzerine yine yün ve kaşmir karışımlı paltoların ile vücut ısını koruyabilir kış mevsiminin kuru ve sert soğuklarından korunabilirsin. Ayrıca paltolarını uzun tercih edersen ağırbaşlı bir stil oluşturmakla birlikte kış mevsiminin etkisine uyum sağlamana da yardımcı olacaktır.

kış mevsiminde yün karışımlı kıyafet

Coulfate' de aradığın rahatlıkta yün karışımlı birçok erkek giyim ürünleri mevcut. Kombin ve ürünleri incelemek için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Bilinçli Alışverişler Dilerim..

 

 

ÜYELERİN BU BLOG HAKKINDAKİ YORUMLARI Yorum Başlık
Sepet Icon
SEPETİM
Sepet Kapat

Sepetiniz Boş !

Alışveriş sepetinizde ürün yok.

Sepetinize birşeyler ekleyin