Elif Bilginer
Elif Bilginer / Stilist
12.02.2018

Kontrast Renklerle Dikkat Çekici Giyinmek

Kontrast renkler neden dikkat çeker? Kontrast renkler nasıl kullanmalıyız?

Kontrast renkleri birbirine kombin yapmak kolaydır. Ama bunu kıyafet üzerinde nasıl yapacağını bilmiyorsan kısacası ben sana açıklayım. Kontrast renkler zıt renkler olarak adlandırdığımız renklerdir. Yeni bir akım olarak karşımıza çıkan kontrast renkler giyimde de artık büyük bir rol oynuyor.

Abartılı seçimler yaparsan komik duruma düşme ihtimalinde var. Renkli giyinmek, taze ve enerjik görünmek herkesin tercihlerinin başında geliyor.

enerjik giyim

Aynı renk gruplarında yer alan iki zıt rengi seçerek yaratılan kombinler oldukça dikkat çekici olabilir. Örneğin üçüncül renk grubuna ait renk olan bordo, birincil renk grubuna ait mavi ile kombin yapılırsa kıyafetin üzerinde oldukça estetik ve etkileyici bir renk uyumu yakalanabilir.

 

Lacivert bir takımda, bordo kravat ve mendil kullanarak kontrast renkleri kombinleyebilirsin.

lacivert ve bordo

Ayrıca koyu mavi Jean pantolon üzerine, lacivert blazer ceket içerisine bordo t-shirt ya da yeşil t-shirt tüm bunlara estetik bir canlılık katmak için de bordo fular kullanarak kontrast bir kombin olarak kullanabilirsin.

 

Ufak bir tüyo veriyim, kırmızı ve yeşil, mor ve sarı kombini de, kontrast renklerin uyumuna iyi bir örnektir. 

kırmızı ve yeşil

Takımını bordo yada kırmızı dan yana seçersen kontrast oluşturmak için kravat ve mendilini yeşil kullanarak dikkat çekmek için tercihlerin arasında bulundurabilirsin.

 

Pastel renkler birbirleriyle kombinlendiğinde hoş ve yumuşak bir görüntü yaratır.

giyimde pastel renklerin uyumu

Kırmızı - siyah, kırmızı - bej, yeşil - bej ve pembe – turuncu, pembe – yeşil en çok kullanılan ve aralarında uyum olan kombin edilebilecek renklerin başında gelir.

 

Küçük detaylarda da kontrast renklere yer vererek içinde ki sanatçıyı konuşturun. 

Kontrast desenlerden oluşan detaylar

Kontrast desenlerden oluşan tshirt, cep detayı desenli ceket, pantolon ve çorapları da belirttiğim renklerle kontrast renkler oluştururarak alışverişinizi yaparsanız rahatlıkla kombinini giyebilirsin. Renklerin sağladığı bu kolaylıktan faydalanarak sende artık rahat bir şekilde kombin yapabilirisin.

 

Coulfate olarak kontrast renkler konusunda sana yardımcı olmak için her zaman buradayız. Coulfate'e ücretsiz üye ol ve sana özel atanan stil danışmanın ile tarzına uygun kombin fikirlerini almaya başla.

 

ÜYELERİN BU BLOG HAKKINDAKİ YORUMLARI Yorum Başlık
Sepet Icon
SEPETİM
Sepet Kapat

Sepetiniz Boş !

Alışveriş sepetinizde ürün yok.

Sepetinize birşeyler ekleyin