Gamze Fidekök
Gamze Fidekök / Stilist
12.02.2018

Daha Uzun Görünmek İçin Nasıl Giyinmeli?

İlk yapacağın şey her zaman dik bir duruş sergilemek olmalı, öyle iki büklüm durup omuzlarının düşmesini engelle. Dilersen bu konuda sana yardımcı olabilirim. Yazımın devamında Coulfate aracılığı ile daha kapsamlı bir yardım için benimle nasıl iletişime geçebileceğin yollardan bahsettim haydi başlayalım. Tüyoları oku ve daha uzun görün!

Çizgilerin Vücuda Etkileri

Asla yatay çizgili kıyafetler giymiyorsun, varsa yok et onu hemen. Pantolonların, t-shirtlerin hep dik çizgili olacak. Böylece basık görüntüye sahip olmayacak bu hile sayesinde daha uzun görüneceksin.

dikine boyuna çizgili giysiler

 

Renkler İle Dengeli Görünümü Yakala

Açık renkler yerine koyu renkler tercih etmelisin ki seni daha uzun ve zayıf göstersin. Açık renkler her zaman daha kısa gösterir. Aklında bulunsun.

koyu renkler

 

Renk ve Desen Etkisi

Tek renkli kıyafetler tercih etmeye çalışmalısın. Desenli ise açık tonlarda tercih edebilirsin fakat çok renkli kıyafetlerden uzak durmalısın. Yoksa kusurlarını örtmekte güçlük çekersin.

desenli ekoseli takım elbise

 

İdeal Pantolon Seçimi

Düşük bel pantolonlar mı? Sakınnnn! Olduğundan daha kısa ve formsuz gösterir o yüzden sen sen ol düşük bel pantolonlardan kaçç. Ve lütfen pantolon paçaların aşağı doğru daralsın. Ayrıca tek renk pantolon ve ayakkabı tercih ettiğinde de bütünlük oluşacağından çok daha uzun görüneceksin.

tek renk pantolon ayakkabı uyumu

 

Bedene Uygun Kıyafet Seçimi

Bol ve uzun kıyafetlerden de uzak durman gerekecek. Ne çok yasak koydun deme her şey senin daha fit ve daha uzun görünmen içinn. Her zaman üzerine tam oturan kıyafetler tercih et.

bol ve uzun kıyafetler

 

İdeal Gömlek Seçimi

Ceket, gömlek kullanıyorsan mutlaka beline tam oturan ve uzun olmayan (kalçanın bittiği yere kadar uzanan) ürünler tercih etmen gerek. Omuzlarına tam oturan kolları ne çok uzun ne de kısa modeller yerine ciddi anlamda vücuduna oturan modeller olmasına özen göstermelisin.

ceket boyu

 

Kravat Tercihi

Kravat kullanıyorsan uzun ve ince kravatlar seni daha uzun gösterecektir. Desen olarak boyuna çizgili ya da verev desenli tercih etmeyi dene. Farkı sende göreceksin. Vücut özelliğine uygun olarak ince ya da kalın kravat modellerinden tercih edebilirsin.

verev kravat

 

Yüz Tipine Uygun Saç Kesimi

Saç şekline dikkat etmen de büyük bir etken. Yan tarafları ince üst bölümleri uzun bir saç stili seni kesinlikle daha uzun gösterecek, yüz tipine uyuyorsa durma berberine koşşş.

saç stili

 

Tişört ve Kazak Model Tercihi

V yakalı t-shirt ya da kazaklar, boynunu açıkta bırakacağı için tüm vücudunu uzun gösterecek. Gömleklerinin yakası da geniş olsun. Tavsiyelerimi dikkate aldıktan sonra Coulfate de senin için hazırladığımız kombinler arasından seçim yapabilirsin.

v yakalı tişört

Takım elbise seçimi konusunda benden yardım almak istersen eğer bu konuda da sana yardımcı olabilirim. Coulfate’ e ücretsiz üye ol ve vücut özelliğine uygun en şık kombinlerini beraber yapalım. Tarzına yön vererek sana özel birçok fırsattan yararlanma şansını yakala.

 

 

ÜYELERİN BU BLOG HAKKINDAKİ YORUMLARI Yorum Başlık
Sepet Icon
SEPETİM
Sepet Kapat

Sepetiniz Boş !

Alışveriş sepetinizde ürün yok.

Sepetinize birşeyler ekleyin