Büşra Dikici
Büşra Dikici / Stilist
04.07.2018

Bacak Boyu Kısa Erkeklere Hayat Kurtaran Tavsiyeler

Bacak boyu kısa bir vücut yapısına sahipsen hiç dert değil. Bu konuda Coulfate olarak kişiye özel, birebir ücretsiz stil danışmanlığı hizmeti ile yanında. Yazımın devamında yer verdiğim linke tıklayarak ücretsiz üyelik ve ücretsiz stil danışmanlığı hizmetinden yararlanma fırsatını yakalayabilirsiniz.

Bugün blogumda farklı bir vücut tipine yer verdim. Üst bedenine oranla bacak boyun kısa ise kombin ve kıyafet illüzyonu sayesin de nasıl orantılayacağını, vücuduna uygun kıyafetleri nasıl kullanacağını öğrenmenin vakti geldi.

 

Üst Bedenine Uygun Tişört Uzunluğu

Üst bedeninde uzun tişört ya da ceketlerden uzak durmalısın. Bluzlarını pantolonunun dışında serbest bırakmak yerine pantolonun içinde denemelisin. Bu senin alt bedeninin, bacak boyunun uzun gözükmesini sağlayacaktır.

üstler kısa olmalı

 

Aksesuar Seçimi

Aksesuar seçimlerinde daha özenli seçimler yapmaya özen göstermelisin. Bluzlarının üzerine uzun kolyeler değil, kısa kolyeler takarak üst bedeninin yapısını dengeleyebilirsin.

kolye takın

 

Kıyafetlerde Çizgi İllüzyonu

Üst bedeninde dikey çizgilerden kesinlikle uzak dur. Dikey çizgiler yerine yatay çizgileri tercih et ki, hem daha fazla uzun görünmeni engelle, hem de yatay çizgilerin vücut oranını dengeleme özelliğinden faydalan. Dikey çizgileri alt bedeninde pantolonlarında kullanabilirsin.

yatay çizgili üst giyim

 

Kaban Boy Seçimi

Bel hattın normalden biraz daha aşağıda olduğu için, diz hizasına kadar kaban giyerek gözleri üst bedeninden alıp, Kaban boyuna çekebilirsin. Hırka veya ceketlerini de aynı boyda kullanabilirsin.

diz hizasında palto

 

Pantolon Seçiminde Kriterler

Bacak boyunu uzun göstermek için, pantolon seçimlerinde normal ya da yüksek bel tercih etmelisin. Düşük bel pantolonlardan kesinlikle uzak durmalısın. Paçalarını da uzun tutmalı kalın kemer kullanmalı, kemer ve pantolonunun rengini aynı renk tercih etmelisin. Bazen de ayakkabı ve pantolonunu aynı renk kullanabilirsin.

paçalar uzun olmalı

 

Kalın Ayakkabı Tabanları

Tabanı kalın ayakkabılar giyerekte bacak boyunu uzun gösterebilir, üst bedenin ile dengeli görünümü yakalayabilirsin.

Tüm bu tavsiyelerimin yanı sıra detaylı ve kapsamlı bir yardıma ihtiyacın olduğunu düşünüyorsan eğer Coulfate yanında. Kişiye özel ve ücretsiz stil danışmanlığı hizmetinden yararlanmak için üye ol butonuna tıklayarak tarzına yön vermeye başlayabilirsin.

kalın tabanlı ayakkabı

 

Bilinçli Alışverişler..

 

 

ÜYELERİN BU BLOG HAKKINDAKİ YORUMLARI Yorum Başlık
Sepet Icon
SEPETİM
Sepet Kapat

Sepetiniz Boş !

Alışveriş sepetinizde ürün yok.

Sepetinize birşeyler ekleyin