Büşra Dikici
Büşra Dikici / Stilist
12.02.2018

Ayakkabınız Pantolonunuzla Ne Kadar Uyumlu

Ayakkabıların kombinin ile model ve renk olarak uyumu yakalandığı taktirde tarz bir görünüm sergilemen kaçınılmaz olacaktır. Tarz olmak ayakkabıdan başlar dersem çok da abartmış olmam. Haydi gel şimdi pantolon ve ayakkabı uyumu konusu üzerinde biraz konuşalım.

Kombin İle Uyumlu Ayakkabı Seçimi

Özene bezene hazırladığın kombinin de yanlış ayakkabı seçimin tüm karizmatik duruşunu yerle bir edebilir. Kombininin tarzını ve en son pantolonunun modeline uygun ayakkabı modeli tercihini uyumlu bir şekilde yapmalısın. Bunun için kombin tarzını ilk kriter olarak değerlendirmelisin bir kumaş pantolonu gömlke ve ceketle kombinlemişsen daha şık bir görünüm için klasik ayakkabı modelleri, daha sportif bir görünüm için ise spor ayakkabı modellerini tercih edebilirsin.

Erkek Ayakkabı

 

Jean Pantolon İle Ayakkabı Uyumu

Jean ve spor kesim pantolonlarda spor ayakkabılar, beyaz snekarlar hem kombinin hem günün kurtarıcısı olurlar benden söylemesi. Aynı zamanda jean pantolon ile gömlek kombini oluşturacaksan ve şık bir imaj sergilemek için corcik bir ayakkabıyı kombinin de değerlendirerek stil bir dokunuş yapabilirsin.

jean altına snekars ayakkabı

 

Kumaş Pantolon İle Ayakkabı Uyumu

Ayakkabının modeli ve detayları en az ayakkabının rahatlığı kadar önemlidir. Oxford tipi bağcıklı ayakkabıları slim-fit kumaş pantolonların altına tercih edebileceğin gibi blazer ceket altına da kombin oluşturup farklı şekillerde kullanabilirsin.

slim fit pantolonların altına

 

Ayakkabının Renk Referansları

Kıyafetlerini en iyi şekilde tamamlamak için ayakkabı seçerken, rengine ve stiline dikkat etmen gerekir. Pantolonunun rengi, ayakkabı seçimi konusunda sana en büyük referans olacaktır. Kombinin genel görünümüne de dikkat ederek renk tercihleri yapman gerekir.

pantolon rengine göre ayakkabı

 

Pantolon İle Uyumlu Ayakkabı Renkleri

Lacivert bir kumaş pantolonun altına siyah ayakkabı giyerek yanlış bir tercih yapmış olursun. Ayakkabı seçimini taba renk, kahverengi, bordo tonlarında seçersen daha şık bir etki oluşturabilirsin. Aynı zamanda pantolonun rengi siyah ise gri veya siyah bir ayakkabı, pantolonun rengi gri ise lacivert, bordo, beyaz, siyah bir ayakkabı renklerini kombinlerde değerlendirebilirsin.

pantolon ayakkabı uyumu

Ayakkabı ile pantolon arasında renk uyumunu ve modelini ayarlamakta sıkıntı çekmeye hiç gerek yok beyler. Coulfate yapmış olduğu kombinler de uyumu titizlikle değerlendiriyor ve sizi bu yükten kurtarıyor. Coulfate'e ücretsiz üye olun ve stil danışmanınız ile iletişime geçerek en doğru tercihi sizin için yapmasına izin verin.

 

 

ÜYELERİN BU BLOG HAKKINDAKİ YORUMLARI Yorum Başlık
Sepet Icon
SEPETİM
Sepet Kapat

Sepetiniz Boş !

Alışveriş sepetinizde ürün yok.

Sepetinize birşeyler ekleyin