Büşra Dikici
Büşra Dikici / Stilist
10.06.2018

Ayakkabı Modellerinin İsimlerini Biliyor Muyuz?

Stil sahibi siz erkeklerin vazgeçilmezi olan ayakkabı modellerinin isimlerini sizler için hazırladım. Şu saatten sonra mağaza da beğendiğin bir ayakkabıyı dış görünüşüyle anlatmak yerine ismiyle aratılmasını istemen işini kolaylaştıracak.

➤  Erkek Ayakkabı Modelleri: https://www.coulfate.com/erkek-ayakkabi

Makosen (Corcik) Ayakkabı

Bağcıksız, kolayca giyip çıkarılabilen; Toka, kemer ve püskül detayı verilen, desenli, rugan, mat yüzeyleri olan ayakkabı modellerine verilen isimdir.

makosen ayakkabı

 

Laofer Ayakkabı

Yarı resmi kombinlerin tamamlayıcı bir ayakkabı modelidir. Oxford ayakkabının bağcıksız ve daha sade bir görünüme sahip bir ayakkabı modelidir.

laofer ayakkabı

 

Oxford Ayakkabı

İnce bağcıklara sahip, hafif sivri burunlu, bilekli ve bileksiz modelleri olan, kösele tabanıyla bilinen ayakkabı modeline verilen addır.

Oxford ayakkabı

 

Bucks Ayakkabı

Tasarımı oxford ayakkabı modeline benzeyen; nubuk malzemeden üretilen, bağcıklı, çift renk veya tek renk yüzey tasarımları yapılan ayakkabı modelidir.

bucks ayakkabı

 

Chelsea Ayakkabı

Bağcıksız ve bilekli model özelliğine sahip, nubuk, rugan ve mat yüzeyleri olan, iç ve dış bileklerinde fermuar yerine lastik detayı verilen bir ayakkabı modelidir.

chelsea bot

 

Slip-on Ayakkabı

Bağcıksız, kolayca giyip çıkarılabilen, dış yüzeyinde dog, kanvas kumaş kullanılan, lastik tabanlı ayakkabı modeline verilen isimdir.

slip on ayakkabı

 

Sneaker Ayakkabı

Üst kısmı iki ya da üç katman kanvas, süet ya da deriden oluşan lastik tabanlı spor ayakkabılara verilen isimdir.

➤  Erkek Sneaker Ayakkabı Modelleri: https://www.coulfate.com/erkek-sneaker-ayakkabi

sneaker ayakkabı

 

Outdoor Ayakkabı

Ayak bileğini saran, kalın, sert, dayanıklı plastik tabanlı malzemeden üretilen bu ayakkabılar, Outdoor aktiviteler yapmak için uygun model özelliği ve ultra dayanıklılığa sahip olarak üretilmektedir. Su geçirmez, hava alabilen dış yüzeye sahip, güçlü kalın bağcıkları olan ayakkabı modelleridir.

➤  Erkek Outdoor Ayakkabı Modelleri: https://www.coulfate.com/erkek-outdoor-ayakkabi

outdoor ayakkabı

 

Biker Bot Ayakkabı

Bağcıklı, sert deriden yapılmış, kalın tabanlı bileği saran ve bileğin biraz üstünde biten bot modelidir. Motosiklet sürücülerinin ayak bileklerini korumak amacıyla tasarlanmış olan ayakkabı modeli daha sonra moda dünyasında farklı stillere girmiş bir ayakkabı modelidir.

➤  Erkek Bot Modelleri: https://www.coulfate.com/erkek-bot

biker bot

 

 

ÜYELERİN BU BLOG HAKKINDAKİ YORUMLARI Yorum Başlık
Sepet Icon
SEPETİM
Sepet Kapat

Sepetiniz Boş !

Alışveriş sepetinizde ürün yok.

Sepetinize birşeyler ekleyin